Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 00:43, 22 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Magara napisał(a)
Zacne zakupy Też już mam Tam zakupy opłacone, nie wiem czemu bo trochę rozczarowań już miałam, pewnie stosunkowo dobre ceny sześciopaków mnie trzymają
Dwa lata temu kupiłam naparstnicę illumination (chyba cherry) - niestety nie przezimowała I szczerze mówiąc moich oczekiwań nie spełniła, była niska, kwitła krótko i mało obficie Trzymam kciuki, żeby u Ciebie był sukces
Werbeny patagońskie z tego samego źródła też zimy nie przeżyły - tu zupełnie nie pojmuję powodu, bo moje siane z nasionek od Legutki dobrze się mają do dziś

To mnie troszeczkę zasmuciłaś :⁠'⁠(
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 00:47, 22 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Agatorek napisał(a)
Śliczne

Na razie nie zamówiłam supertunii, jeszcze muszę pomyśleć, bo ja z donicowymi to raczej różnie . Zapominam podlewać.
Ale do koszyka wpadł mi bodziszek, lobelia, gaura i stipa .


Nie namawiam :⁠-⁠D tylko kuszę odrobinę.

P.S.
One również świetnie się sprawdzają na rabatach. Osobiście nie miałam ale widziałam u innych :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Kordina 01:03, 22 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Lobelia z jednorocznych to moja ulubiona roślinka. Miałam i z nasion wysianych wprost do gruntu i gotowych sadzonek, są zwykłe i zwisające, mają cudny kolorek, preferuję chabrowe i różowe.
Gdy przekwitną,albo trochę zbrzydną, ścinam nożyczkami do ok 10 cm i powtórnie się zagęszczają i kwitną.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Agatorek 08:55, 22 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Dorii napisał(a)

To mnie troszeczkę zasmuciłaś :⁠'⁠(


Ja mam werbenę z tego źródła i normalnie przezimowała. I się porozsiewała.

Jeszcze pomyślę nad supetuniami


Bożenko, ja akurat zamówiłam lobelie czerwone
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dorii 10:10, 22 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Kordina napisał(a)
Lobelia z jednorocznych to moja ulubiona roślinka. Miałam i z nasion wysianych wprost do gruntu i gotowych sadzonek, są zwykłe i zwisające, mają cudny kolorek, preferuję chabrowe i różowe.
Gdy przekwitną,albo trochę zbrzydną, ścinam nożyczkami do ok 10 cm i powtórnie się zagęszczają i kwitną.

Lobelie białą i niebieską zwisłą siałam w zeszłym roku. W tym też pewnie posieję.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:14, 22 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Agatorek napisał(a)


Ja mam werbenę z tego źródła i normalnie przezimowała. I się porozsiewała.

Jeszcze pomyślę nad supetuniami


Bożenko, ja akurat zamówiłam lobelie czerwone


Czyli jest szansa :⁠-⁠D

W razie czego postaram się przechować w garażu albo z ciąć badyle do wazonu, pięknie się ukorzeniają.

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Mirka 10:27, 22 sty 2023


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Hehe już zakupy w planach Miałam i ja w zeszłym roku Supertunie w donicach na pełnym słonku cały dzień rosły. Nawet jak zapomniałam podlać to regenerowały się super po podlaniu . Tak że Aga kupuj one są nie do zdarcia.

Dajcie namiar na te sześciolatki Dzięki
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Dorii 11:15, 22 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
To prawda, regenerują się ładnie. Nie raz przesuszyłam. Do tego nie trzeba im obrywać kwiatów co mnie bardzo denerwowało w zwykłej surfinii.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Magara 00:27, 24 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Dorii napisał(a)

To mnie troszeczkę zasmuciłaś :⁠'⁠(


Eee, nie przejmuj się moimi doświadczeniami Może u Ciebie będzie inaczej
Sama zauważyłam, że jedna i ta sama roślina, sadzonka z jednego chociażby sześciopaku, potrafi się totalnie różnie zachować sadzona nawet w niewielkim odstępie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Dorii 13:37, 04 lut 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Magara napisał(a)


Eee, nie przejmuj się moimi doświadczeniami Może u Ciebie będzie inaczej
Sama zauważyłam, że jedna i ta sama roślina, sadzonka z jednego chociażby sześciopaku, potrafi się totalnie różnie zachować sadzona nawet w niewielkim odstępie

Wiem że tak jest dlatego próbuję u siebie jak mi się coś podoba mimo że co niektórzy mówią że nic z tego nie będzie. Jednak zawsze ciepłej na sercu i więcej nadziei na powodzenie gdy ktoś z podobnymi warunkami glebowymi czy klimatycznymi powie że u niego się udaje.

A co do warunków klimatycznych to znów mamy zlodowacenie

Na całej Polsce śnieg i ciągle pada.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies