Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

PrawieBory 11:46, 14 sie 2023


Dołączył: 08 sty 2018
Posty: 126
Witaj Dorii. W końcu znalazłam Twój wątek. Na razie zanaczę do obejrzenia w całości, ale to chyba dopiero zimą. Póki co pozdrawiam serdecznie i słonecznie
Ps. Podziwiam jeżówki z ostatnich zdjęć. Też je kocham
____________________
Pozdrawiam. Kasia
Dorii 00:00, 16 sie 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
ElzbietaFranka napisał(a)
Dorii witam

Chałupa z dala od sąsiadów ma same zalety. Też tak mam. Jak się kłócę z eM to mnie nie słychać. Ognisko pale też nikt nie psioczy. Jedynie wiatr nieraz hula.
Mam ogród prawie wiejski nie mogę mieć nowoczesnego bym się źle czuła z takim na wsi.

Dorii dużo masz kwiatów jednorocznych z siewu. Też kiedyś więcej siałam. Podobają mi się cynie. Widzę, że masz piękna wiśniowa rudbekie.
Mam nasiona nie zdążyłam ich wysiać w tym roku

Ta biała jeżówka to pewnie siewka. Wysiałam się z kolorowej a one zmieniają kolor.

Odnośnie rodka nie jestem z niego specjalnie zadowolona jeżeli chodzi o kwitnięcie krótko trzyma kwiaty.
Darowany więc niech rośnie. Za to ma bardzo ładny gęsty krzaczek i jest dekoracyjny.
W zeszłym roku kwitł drugi raz.
Może jutro podpatrze metke to napiszę jak się nazywa.

Teraz już sąsiedzi za płotem, piękne widoki przysłonięte a z męzem staram się nie kłucić, zbyt głośno :⁠-⁠P
Co do nowoczesnego ogrodu to zależy co masz na myśli. Jaka jest definicja nowoczesnego ogrodu? Wiele typów ogrodów mi się podoba i wiele mogła bym mieć. Jedynie taki z roślinami pod linijkę gdzie najmniejszy chwast burzy ład i porządek jest nie dla mnie.

Czasem posieję jednoroczne, niestety często nie mogę się zabrać za popikowanie i męczą się w jednej doniczce. Najlepsze takie co się na rabatę sypnie i rosną :⁠-⁠D
Cynie też lubię, w poprzednim sezonie miałam cudną i mam jeszcze nasiona tyle że nie wysiałam. Sama nie wiem jak to się stało.
Oto i ona

Rudbekia to Cherry Brandy, podobno słabo zimuje. U mnie puki co jedną zimę za sobą. Wysiej bo warto, piękna jest i długo kwitnie.
Rodki to chyba wszystkie krótko kwitną szczególnie jak jest gorąco. On co roku kwitnie drugi raz czy taki jednorazowy wyskok?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 00:05, 16 sie 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
PrawieBory napisał(a)
Witaj Dorii. W końcu znalazłam Twój wątek. Na razie zanaczę do obejrzenia w całości, ale to chyba dopiero zimą. Póki co pozdrawiam serdecznie i słonecznie
Ps. Podziwiam jeżówki z ostatnich zdjęć. Też je kocham

Witaj, zapraszam w moje skromne progi :⁠-⁠D

Szkoda że nie masz swojego wątku, chętnie bym zajrzała do ciebie. Może choć w dziale wizytówki byś wstawiła parę ujęć :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 20:03, 31 sie 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Tarcia wspominała o parku w mojej wsi. Rośnie tam wiele pięknych drzew w tym pomnik przyrody, ogromny, przepiękny dąb.

Ogromny powyginany klon

Majestatyczne buki
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 20:06, 31 sie 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 20:08, 31 sie 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Moje ulubione prawie splątane
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 20:11, 31 sie 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
W tym roku jeżówki mają ogromne kwiaty. To chyba dlatego że w czasie gdy tworzyły pąki było dużo deszczu.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 20:20, 31 sie 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
To były zdjęcia z przed tygodnia a teraz kilka dzisiejszych. Udało mi się nawet złapać kilka promieni słońca
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 20:22, 31 sie 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 20:25, 31 sie 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies