Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 18:01, 03 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Magara napisał(a)


Też muszę trochę Rozanne przystopować i zastanawiam się na cięciem - w sensie skracania pędów.
Próbowałaś może???

P.S. Widoczki ogrodowe oczywiście śliczne

Dziękuję :⁠-⁠D

Dziewczyny z forum cięły go i nic się nie działo.

Mi nie przeszkadza że się rozłazi a to że ta kępa jest z wiekiem bardziej zwarta. I to też tylko na rabacie przy tarasie. W innych miejscach będę już brała pod uwagę to że potrzebuje dużo miejsca. Zastanawiam się tylko czy np orliki albo sasanki przykryte gałązkami Rozanne nie zmarnieją.
Rozanne świetnie się by nadał do zasłonięcia wcześnie kwitnących bylin.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 18:08, 03 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
nicol21 napisał(a)
Bzyki mają co u Ciebie robić No i oczy można długo cieszyć.

A tak, miały by tylko zimno bardzo i owadów mało. Motyli w tym roku tyle co nic. Ale gąsieniczki pazia karmią się na koperku :⁠-⁠D
Mój ogród jest taki późno letni i o tej porze ma zazwyczaj swoje pięć minut. W tym roku niskie temperatury nieco to popsuły ale i tak jest na czym oko zawiesić :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 18:10, 03 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Anda napisał(a)


Skracałam moją Rozanne miesiąc temu. Nie obraziła się i rosła dalej

A zagęściła się?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Magara 23:12, 03 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6696
Dorii napisał(a)


Rozanne świetnie się by nadał do zasłonięcia wcześnie kwitnących bylin.

Ja go właśnie tak traktuję Zasłania perfekcyjnie W lecie zapominam, że mam w tym miejscu np. ciemierniki
Skoro Ewa mówi, że cięcie nie zaszkodzi to w przyszły sezonie będę go trochę stopować
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Anda 12:25, 04 wrz 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33526
Dorii napisał(a)

A zagęściła się?


Nie za bardzo. Dalej rośnie długimi pędami. Jak rośnie pewnie zależy od tego co jest dookoła… U mnie wspina się na żywopłocik cisowy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dorii 13:28, 04 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Magara napisał(a)

Ja go właśnie tak traktuję Zasłania perfekcyjnie W lecie zapominam, że mam w tym miejscu np. ciemierniki
Skoro Ewa mówi, że cięcie nie zaszkodzi to w przyszły sezonie będę go trochę stopować

Zasłania pięknie to co chcemy i nie tylko :⁠-⁠\

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 13:33, 04 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Anda napisał(a)


Nie za bardzo. Dalej rośnie długimi pędami. Jak rośnie pewnie zależy od tego co jest dookoła… U mnie wspina się na żywopłocik cisowy.

Czyli się nie rozgałęzia tylko jedzie dalej. Ciekawe jak by się zachowywał posadzony przy pergoli albo obelisku. Pożeracz straszny, u mnie zjadł buczka i wszystko do koła

I liliowce co akurat mi nie przeszkadza, im chyba też.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 13:49, 04 wrz 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
No i pieknie, ogrod jeszcze letni pomimo nieciekawej aury. ale slyszalam, ze ten tydzien ma byc wzglednie cieply wiec moze tez i moj ogrod skorzysta.

Posadzilam w koncu iryski od Ciebie. Doczekaly sie. Czesc poszla na rabate przy podcieniu, czesc bedzie przy tarasie a trzecia donica rozparcelowana na łezce od strony bajora. Wiosna bede sie cieszyc niebieskościami
I dokupilam tez troche roslin. Hmm jestem z lekka zdziwiona bo cala lista wyszla. Ale chce miec jesien kolorowa W sobote jade po cisy.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 14:12, 04 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Szalona :⁠-⁠D
Mi znowu plecki posłuszeństwa odmówiły a zaległości przez pogodę ogromne, heh. Liczę na ciepełko do końca listopada :⁠-⁠P
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
anuska2507 14:23, 04 wrz 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Moje Rozanne też porosły bez opamiętania ale zostawiłam im dużo miejsca na to. Część jednak mi choruje, musiałam wyciąć i mam gołe placki teraz :/
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies