Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 16:43, 01 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Muszelka napisał(a)
Światło w kontrze. Pięknie!

Dziękuję :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 16:46, 01 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Agatorek napisał(a)


Piękna łączka ❤️

I donice, świetnie Co wychodzą kompozycje

Dziękuję :⁠-⁠D
Bardzo lubię kombinować i upychać zbyt dużo roślin do donic :⁠-⁠P
Łączki mam dwie, jedna moja druga komponowana przez młodsze dziecię. W obu clarkia i maciejka wiodą prym, polecam.
Łączka synusia

I moja
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 16:48, 01 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
April napisał(a)


Świetna fotka na pulpit kompa
Taki uspokajający widoczek

Dziękuję :⁠-⁠D
To ujęcie powinno nosić nazwę "Cisza przed burzą"
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 17:15, 01 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Królową jesieni zostawiam, choć do jesieni mi nie spieszno, lato u mnie w tym roku zbyt krótkie i zbyt zimne.

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Gosialuk 20:39, 01 wrz 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
Ta dziergotka sama się wysiewa, więc może na kolejny rok sama się zaprosi.
Pełno kwiecia i kolorów masz.
Kalina u mnie też w czerwonych koralach.
Włośnica bardzo fotogeniczna.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
antracyt 08:15, 02 wrz 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Zdjęcie cytowane przez Muszelkę dla mnie też najpiękniejsze Bardzo lubię takie swobodne, lekkie łączki.
Muszę sprawdzić co u mojej włośnicy i kaliny. Ostatnio prawie nie dochodzę do tej części ogrodu.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 08:41, 02 wrz 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Śliczna kalina. Łączki tez przepiękne. Dla mnie właśnie takie lekkie i trochę dzikie kompozycje są najpiękniejsze
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dorii 12:48, 02 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Gosialuk napisał(a)
Ta dziergotka sama się wysiewa, więc może na kolejny rok sama się zaprosi.
Pełno kwiecia i kolorów masz.
Kalina u mnie też w czerwonych koralach.
Włośnica bardzo fotogeniczna.

Dzięki za informacje, na taką mi wyglądała, młody tylko sypnął na grządkę, prawie nie podlewana a wzeszła bardzo obficie. Na jesieni rzucę kilka gałązek na przedpłocie, tam też będzie świetnie pasowała.
Jeżówki i Rozanne dają radę i robią robotę. I clarkia oczywiście. Caradonna zbiera się do ponownego kwitnienia więc jeśli tylko pogoda pozwoli to kolorów mi nie zabraknie do zimy :⁠-⁠D
Kalina zawsze u mnie pierwsza z kolorami. Inne krzewy i drzewka nadal zielone choć i brzozy zaczynają się złocić.
Włośnica też do powtórki, zupełnie bezproblemowa i dość efektowna. Ciekawa jestem jak by się w większej kępie prezentowała. Ja jak to ja wysiałam w jedną doniczkę i pilnowałam od razu na rabatę. Cackanie z siewkami jakoś nie leży w mojej naturze ale może spróbuję jednak popikować i wsadzić większe egzemplarze.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:58, 02 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
antracyt napisał(a)
Zdjęcie cytowane przez Muszelkę dla mnie też najpiękniejsze Bardzo lubię takie swobodne, lekkie łączki.
Muszę sprawdzić co u mojej włośnicy i kaliny. Ostatnio prawie nie dochodzę do tej części ogrodu.

Też lubię ten efekt i moje rabaty tak próbuję komponować. Jednak byliny lubią rosnąć w duże kępy co nieco psuje ten efekt lekkości. Dlatego z przytarasowej wywaliłam kocimiętkę i krwawnika. Teraz dumam nad Rozanne, wywalić nie wywalę bo niezawodnie kwitnie od czerwca ale muszę ją ograniczyć. Najbardziej podoba mi się gdy płoży się pomiędzy innymi roślinami wypełniając puste przestrzenie. W tym roku szczególnie jedna sztuka zaczyna pochłaniać wszystko w promieniu ponad metra. Nawet Buczka mi prawie zjadła. Chyba będę ją co rok albo co dwa dzielić.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 13:03, 02 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Anda napisał(a)
Śliczna kalina. Łączki tez przepiękne. Dla mnie właśnie takie lekkie i trochę dzikie kompozycje są najpiękniejsze

Kalina dziękuje :⁠-⁠D
Natura to najlepszy projektant ogrodów. Próbuję się uczyć albo przynajmniej skopiować co nieco :⁠-⁠D
Ciągle zbyt mało traw mam, one jednak dużo lekkości dodają. Nawet niby masywne miskanty.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies