Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

TAR 14:33, 04 wrz 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7425
Dorii napisał(a)
Szalona :⁠-⁠D
Mi znowu plecki posłuszeństwa odmówiły a zaległości przez pogodę ogromne, heh. Liczę na ciepełko do końca listopada :⁠-⁠P


mnie tez bola ale łykam procha i do roboty, w zime podlecze, teraz nie mam czasu na chorowanie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 16:03, 04 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
anuska2507 napisał(a)
Moje Rozanne też porosły bez opamiętania ale zostawiłam im dużo miejsca na to. Część jednak mi choruje, musiałam wyciąć i mam gołe placki teraz :/

U mnie w tamtym roku jedną kępę mocno złapało i w tym marniutka. Drugą częściowo zaatakowało i ta już w miarę normalnie wygląda ale nie taka ogromną jak ta co zjadła buczka a sadzone w tym samym czasie i rok temu podobnej wielkości były.
Pierwsza po lewej i na drugim zdjęciu to ta co mocno była porażona. Po prawej ta co lekko dostała. Różnica ogromna. W tym roku puki co zdrowe.


____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 16:19, 04 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)


mnie tez bola ale łykam procha i do roboty, w zime podlecze, teraz nie mam czasu na chorowanie

U mnie to trochę inna sprawa, niestety konsekwencja stresu. Jak przekopię kawał ogrodu to też plecki bolą ale po nocy jest ok. A tu mi łupnęło przy gwałtownym nachyleniu się, już nie pierwszy raz i zawsze jak mam jakiś stresujący czas. Kilka dni ledwo chodziłam, nawet przy leżeniu bolało. Standardowe leki nie pomagają a na receptę nie posiadam. Już jest ok ale muszę uważać właśnie przy schylaniu czy kucaniu. Gorzej że stresogen jeszcze ze dwa tygodnie.
Za kilka dni mi przejdzie, trochę gimnastyki aby wzmocnić mięśnie a przede wszystkim je rozluźnić. Puki co nie będę ryzykować poważniejszych konsekwencji.

Ty też uważaj na siebie, ogród poczeka :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:51, 07 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Pamiętacie moje trawki jednoroczne? Jak nie to zdjęcie przypominające

A tak wyglądają teraz

Na moich oczach, mysz wspięła się na źdźbło i je odgryzła. Zostało kilka najmniejszych.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:56, 07 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341


Okaz zdjęty z kuchennego okna
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:57, 07 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
I ostatnie z serii zadziwiająca natura
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 18:48, 07 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Właśnie wycinam poplon i ciacham na kawałki. Plecki co prawda już nie bolą ale za to szybko się męczą więc nie wiem jak wy ale ja mam chwilę przerwy.

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 18:51, 07 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 18:55, 07 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 18:59, 07 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies