Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

TAR 19:53, 07 wrz 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Pieknie sie rozroslo wszystko. Jak zimuja u Ciebie gaury?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 20:17, 07 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Jeszcze nie wiem, sadzone wiosną :⁠-⁠\
Zobaczymy czy dadzą radę. Dostały między innymi miejscówkę przy ścianie domu a tam zawsze najcieplej. I wody z nieba mniej niż w innych miejscach. Liczę że przezimuje bo cudna jest.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 20:25, 07 wrz 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Moje w wodzie na sloncu ale rosna jak glupie. Niektore galazki siegaja mi oczu takie wysokie. I masy nabraly. I teraz nie wiem czy przesadzac do piachu. W poprzednim piachu rosly ale nie byly takie kobyly
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 22:59, 07 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Łoł, pokaż te potwory :⁠-⁠D
Pewnie należy do tej grupy roślin co w czasie kwitnienia lubi być dobrze podlana. Zimą gdy jest w uśpieniu już niekoniecznie.

Może zostaw część na próbę, ale wszystkich bym w tej wodzie nie zostawiała na zimę

Nie wiem czy wiesz ale gaura bardzo łatwo się ukorzenia. Sadząc połamałam sadzonki, dość krucha jest. Odłamane gałązki wsadziłam do doniczek i nawet specjalnie podlewania nie pilnowałam, po jakiś dwóch tygodniach już korzenie miały.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Agatorek 01:01, 08 wrz 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13275
Dorii napisał(a)
Właśnie wycinam poplon i ciacham na kawałki. Plecki co prawda już nie bolą ale za to szybko się męczą więc nie wiem jak wy ale ja mam chwilę przerwy.



Busz jest przecudowny! ❤️

To ciachasz, czy masz przerwę?

Ja mam prawdziwą przerwę, nic nie robię, tylko podlewam doniczki
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dorii 20:30, 10 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Agatorek napisał(a)


Busz jest przecudowny! ❤️

To ciachasz, czy masz przerwę?

Ja mam prawdziwą przerwę, nic nie robię, tylko podlewam doniczki

:⁠-⁠D
Dzisiaj mój mąż się zachwycił tą rabatą. Stwierdził że wszędzie mogły by takie kwiatki rosnąć, takie jak na łące.

Ciachałam ale miałam przerwę w ciachaniu, którą wykorzystałam za zrobienie zdjęć i wrzucenie ich :⁠-⁠D

Wczoraj za to miałam taką przerwę jak ty, za gorąco było na cokolwiek. Do tego mam odciski na dłoni od tego ciachania :⁠-⁠\
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Agnieszka_Z 14:57, 19 wrz 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 430
Dorii napisał(a)
Właśnie wycinam poplon i ciacham na kawałki. Plecki co prawda już nie bolą ale za to szybko się męczą więc nie wiem jak wy ale ja mam chwilę przerwy.


Pięknie to wygląda. Ja w tym roku mam kilka kosmosów, powoli zbieram nasiona, aby za rok mieć więcej tych piękności.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
TAR 15:44, 19 wrz 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Dorii napisał(a)
Łoł, pokaż te potwory :⁠-⁠D
Pewnie należy do tej grupy roślin co w czasie kwitnienia lubi być dobrze podlana. Zimą gdy jest w uśpieniu już niekoniecznie.

Może zostaw część na próbę, ale wszystkich bym w tej wodzie nie zostawiała na zimę

Nie wiem czy wiesz ale gaura bardzo łatwo się ukorzenia. Sadząc połamałam sadzonki, dość krucha jest. Odłamane gałązki wsadziłam do doniczek i nawet specjalnie podlewania nie pilnowałam, po jakiś dwóch tygodniach już korzenie miały.


dobrze wiedziec. kupilam nasionka kosmosow limonkowych, i co teraz? rzucic garsc na przegrabiona ziemie i niech sobie wschodza? ja totalnie nie jestem nasionkowa
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 20:56, 19 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Agnieszka_Z napisał(a)

Pięknie to wygląda. Ja w tym roku mam kilka kosmosów, powoli zbieram nasiona, aby za rok mieć więcej tych piękności.

Dziękuję :⁠-⁠D
Kosmosy podobno sieją się jak głupie, sąsiadka pomstuje całe lato na ilość siewek. Ja parę metrów dalej mam kilka do kilkunastu siewek a bym więcej chciała. Nie ma sprawiedliwości na świecie :⁠-⁠D
Też muszę zebrać nasionka albo kupię nasiona pełnych, piękne są :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 21:00, 19 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)


dobrze wiedziec. kupilam nasionka kosmosow limonkowych, i co teraz? rzucic garsc na przegrabiona ziemie i niech sobie wschodza? ja totalnie nie jestem nasionkowa

Możesz sypnąć od razu na rabatę teraz albo w doniczki wczesną wiosną na opakowaniu powinien być termin. Siane w domu szybciej zakwitną. Limonkowe mówisz, brzmi ciekawie :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies