Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

galgAsia 19:34, 16 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dziewczyny, a ja w tym roku powtórzę eksperyment sprzed 2 lat. Wytrząsnęłam nasiona do doniczki z ziemią - i zostawiłam w ogrodzie. Na wiosnę tylko pilnowałam, żeby w doniczce było mokro. I było jak ze stipą - upychałam te sadzonki kolanem, po kilka sztuk, tyle ich miałam Bo w domu to one coś cienko kiełkują...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Dorii 19:37, 16 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A kiedy kwitną takie siane do donic na zewnątrz?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
galgAsia 19:46, 16 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Pierwsze kwiatki znalazłam na zdjęciu z 05.07.2018, czyli całkiem przyzwoicie. Po 20.07. był już cały łan.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Dorii 19:55, 16 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Całkiem nieźle to i ja tak zrobię ile by mi się nie naprodukowało to zagospodaruję albo rozdam.
Moja przezimowana 28.06
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Basilikum 21:05, 16 wrz 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
u mnie werbena sieje sie sama. Dosc pozno wschodzi. Znajduje ja w roznych dziwnych miejscach ogrodu i przesadzam tam gdzie chce ja miec.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Dorii 21:27, 16 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
U mnie też się sieje i zbieram po ogrodzie ale właśnie taka późno kwitnie. Najwięcej siewek miałam w tym roku w donicach. Podejrzewam że nasiona są w ziemi ale czekają na wilgoć. Ziemia do donicy zabrana z przekopywanej rabaty.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 11:10, 19 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Co do werbeny to u mnie nieźle przezimowała dwie ostatnie zimy. Siewki też niczego sobie tylko że kwitną ciut później. Sieję też w domu, wcześnie bo w lutym, ale kiełkowanie werbeny zajmuje całe wieki. Nieraz się zniechęciłam wywaliłam ziemię a nasiona wykiełkowały jak się zrobiło ciepło w maju... heh
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 21:55, 22 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
U mnie różnie zimuje. W pierwszym roku część okopczykowałam korą ale nie wiem czy to coś daje bo przezimowały wtedy chyba wszystkie sadzonki. Ten łan ze zdjęć to właśnie po przezimowaniu. Kolejnej zimy nie przetrwała jednak. Może dlatego że zaraz obok jesienią był stawiany płot. Panowie co prawda ją oszczędzili ale jednak kopali tuż przy roślinkach. W kolejnych latach zimowały mi pojedyncze sztuki ale też nie miałam posadzonej takiej ilości. Zobaczymy jak tegoroczne przetrwają zimę. Zastanawiam się czy można by je czymś okryć. Pewnie suche liście by się nadały a może tak jak lawendę polecają, gałązkami świerkowymi.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 22:05, 22 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Bardzo ubolewam nad brakiem czasu na ogród, co prawda co nieco zrobiłam w ostatnim tygodniu ale dużo tego nie ma. Głównie posadziłam to co dostałam od Misi za co jeszcze raz bardzo dziękuję. Wczoraj i dziś sądziłam wieczorkiem kończąc po zmroku i nawet zdjęć nie zrobiłam. Dzisiejszego dnia bardzo żałuję bo pięknie było jednak u nas niedziele często wyjazdowe i na ogród niewiele czasu zostało po powrocie.

Podziwiam was dziewczyny za to że ogarniacie ogród pracując.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
galgAsia 22:46, 22 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dorii, spoko, jak znów wejdziesz w koleiny (strasznie to brzmi ) i wpadniesz w rytm, znajdziesz czas na ogród. Nie da się tak szybko przestawić... tzn. może i się da, ale to musi boleć... Więc wiesz, luuuzik, sezon powoli się kończy, dasz radę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies