Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeżówkowe-Love

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówkowe-Love

deszczowymaj 14:56, 16 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
popcorn napisał(a)
Zaglądam, pozdrawiam! Na cięcie jeszcze czas, nie ma się co spieszyć... pozdrawiam


Hej Karolcia

wstrzymuje się jeszcze z cięciem ale nie powiem..łapki świerzbią
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 15:12, 16 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Tak rozmyślam...Kochani ma ktoś z Was Powojniki bylinowe ?

W tamtym roku drugi raz przytrafiła mi się pomyłka ..chciałam dokupić kolejnego powojnika Miss Bateman ..mając już jednego bylinowego i nie chcąc kolejnego i co się okazało..że mam znowu bylinowego ..

Problem mam z nimi taki ,że nijak wiem gdzie je posadzić ..teraz oczywiście rosną przy płocie ..bo po nim miały się pnąć..a one z tych co pnąć się nie chcą do tej pory zawsze je związywałam ,ale nie wyglądało to dobrze..bo takie jakieś poczochrane Nie wiem co z nimi zrobić..z czym je łączyć ? dużo miejsca zajmują..mają dużo zielonego a kwiaty skromniutkie..fioletowe dzwonki
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
galgAsia 17:12, 16 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Asiul, ja mam dwa bylinowe - Princess Diana i Princess Kate. Uwielbiam je, pięknie kwitną i się wspinają.

Co z nimi robić?:

- ciąć wiosną do samej ziemi
- dać im podporę taką z "drutami", żeby mogły się zahaczyć ogonkami liściowymi
- podlać na wiosnę nadmanganianem potasu z czosnkiem, jak wszystkie powojniki

A jaki on jest wysoki? bo bylinowe mogą być płożące, albo do kolan, albo jak te moje, wysokie. Daj jakieś zdjęcie - spróbujemy je rozszyfrować
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:15, 16 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A jak pomylony, to skąd wiesz, że bylinowy? Tak serio, bo np. dzwoneczkowe kwiatki mają nie tylko bylinowe...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sarenka 18:07, 16 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
deszczowymaj napisał(a)


Już wiem ..byłam widziałam




Zobacz tutaj https://www.ogrodowisko.pl/watek/8111-malymi-krokami-ogrod-wioli?page=624 Wiola ma te derenie ..z resztą piękne


One dość spore rosną,także za dużo ich nie wciskaj .. qurczę ja nie za bardzo się znam ale coś mi nie leży ,że to wszystko masz tak w jednej linii ..może posadź jakieś drzewko wysunięte na przód rabaty ? hmmmm Tak drzewka tam brakuje na pewno


Niech jakaś mądra głowa się wypowie pliss



To jest myśl, to dalabym bardziej na przód te derenie....może by to jakoś lepiej wyglądało szkoda że ta rabata taka wąska jest. Chyba za dużo tam roślin rośnie

Nie będę Ci swoimi planami wątku zasmiecala.
____________________
Magda W samym sloncu
Ania111 18:38, 16 sty 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Asiu ,

Az boję się czytać o powonikach hihihi
Ale na razie odpuszczę
Przynajmniej w tym roku
Spróbuje trzymać się planu

Ale Ty szalej ,
Powojniki są śliczne
Zawoja droga nie wiedziałam ,
żeby je tak nawozic ,
Ja kupiłam w umiem roku nawóz do powojnikow

Oj widzę, że w tym sezonie wiedzy mi przybędzie
____________________
Ania Spelnione marzenie
deszczowymaj 18:42, 16 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
galgAsia napisał(a)
A jak pomylony, to skąd wiesz, że bylinowy? Tak serio, bo np. dzwoneczkowe kwiatki mają nie tylko bylinowe...


Pomylony wiem , bo ...kupiłam go późną wiosną ..a jeszcze później jak zaczął kwitnąć to paczam a ten drań ma takie same kwiatki dzwonkowate jak ten wcześniejszy bylinowy także pomylony a jak tak bardziej mu się przyjrzałam do dostrzegłam fakt,że one są identyczne w sensie dwa pomylone ale te same bylinowe

Asiu jemu żadne podpory nic nie dają bo on ogonkami się nie chwyta ..on tak sobie po prostu rośnie i nie wiem na co liczy ..chyba na to,że to ja go będę trzymać

rośnie dość wysoki ..chyba metr a może ciut więcej...przywiązywałam go do podpory ,takiej owiniętej sznurkiem ..ale on jakiś chyba zniewieściały, ani stać ani leżeć nie chce
nie wiem czy mam zdjęcie ..poszukam
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 18:46, 16 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
sarenka napisał(a)


To jest myśl, to dalabym bardziej na przód te derenie....może by to jakoś lepiej wyglądało szkoda że ta rabata taka wąska jest. Chyba za dużo tam roślin rośnie

Nie będę Ci swoimi planami wątku zasmiecala.


A poszerzyć rabaty nie możesz ?
Nie wiem czy to dobry pomysł aby dawać derenie na przód ..one będą spore i na szerokość też, przysłonią Ci hortensje ..jak już to może lepiej na tyły albo równo z hortkami ? hhmmm myślę ale nie wiem
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
galgAsia 18:53, 16 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Z tego co piszesz, to może być któryś z grupy Integrifolia - i one rzeczywiście się nie pną, trzeba je podwiązywać do podpór. Są w zasadzie traktowane jako płożące.
Te moje princessy są z grupy Texensis i one się wspinają.
Jak pokażesz zdjęcie, może uda się go zidentyfikować, wtedy będziesz wiedziała, na co go stać i co z nim zrobić
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Wiolka5_7 18:55, 16 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
deszczowymaj napisał(a)


A poszerzyć rabaty nie możesz ?
Nie wiem czy to dobry pomysł aby dawać derenie na przód ..one będą spore i na szerokość też, przysłonią Ci hortensje ..jak już to może lepiej na tyły albo równo z hortkami ? hhmmm myślę ale nie wiem

Derenie Ivory Hallo u mnie mają 1,5 m szer.....więc miejsca trochę potrzebują....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies