Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeżówkowe-Love

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówkowe-Love

sylwia_slomc... 20:52, 15 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Tak to cebulki przybyszowe lilii. Jak się ociepli wiosną poodrywaj delikatnie i do ziemi posadź, za dwa sezony już zakwitną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
deszczowymaj 22:00, 15 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
violaskom napisał(a)
Ja dzisiaj ciachałam trawy. Hortensje cięłam w grudniu. Jutro zabiorę się za lawendę.


Też mnie dzisiaj kusiły trawy mimo tego ,że większość związana to i tak zaczynają gubić źdźbła ..nie lubię jak się walają po rabatach ale wytrzymam jeszcze chwilkę z cięciem ..
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Milka 08:17, 16 sty 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
violaskom napisał(a)
Ja dzisiaj ciachałam trawy. Hortensje cięłam w grudniu. Jutro zabiorę się za lawendę.

Ale szybko!
Ja w2019 wiosną tak wcześnie zrobiłam, a potem w lutym i marcu zima i hortensje jednak oberwały
Sama juz molinie też wycinam.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anabuko1 08:33, 16 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Waw !Już przycinacie rośliny ?
Ja chyba jeszcze poczekam. .zobaczymy co luty przyniesie .
Pozdrawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
violaskom 09:27, 16 sty 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Ja wiem, że w lutym może być różnie, ale muszę maksymalnie podgonić robotę. Wiosną nie będę miała czasu a mam jeszcze sporo róż do cięcia. Wycinałam hortensję bukietową, rozplenicę, miskanty i lawendę. Myślę, że nawet jak przyjdą mrozy to chyba bukietówce nie zaszkodzę. A jeśli stanie się inaczej to trudno. Lawendy mam dużo, rozplenice stare a hortensje szybko rosną i nie są takie drogie.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 09:35, 16 sty 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Milka napisał(a)

Ale szybko!
Ja w2019 wiosną tak wcześnie zrobiłam, a potem w lutym i marcu zima i hortensje jednak oberwały
Sama juz molinie też wycinam.

Cięłaś hortensję bukietową? Jakie były skutki? Chcę wiedzieć czym zaryzykowałam!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
deszczowymaj 10:46, 16 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ja jednego roku ,też szybko cięłam bukietówki (jakoś tak w lutym) potem w marcu przyszła zima ..hortensjom oczywiście to nie zaszkodziło ..bo i tak kwitną na tegorocznych pędach .Także myślę Wioletko ,że możesz spać spokojnie

Z resztą często jest tak ,że zima decyduje się odwiedzić nas jeszcze w marcu/kwietniu ..gdzie już w ogrodzie rośliny przycięte , niektóre już mocno obudzone a ogród mimo wszystko daje radę
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
violaskom 10:54, 16 sty 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
deszczowymaj napisał(a)
Ja jednego roku ,też szybko cięłam bukietówki (jakoś tak w lutym) potem w marcu przyszła zima ..hortensjom oczywiście to nie zaszkodziło ..bo i tak kwitną na tegorocznych pędach .Także myślę Wioletko ,że możesz spać spokojnie

Z resztą często jest tak ,że zima decyduje się odwiedzić nas jeszcze w marcu/kwietniu ..gdzie już w ogrodzie rośliny przycięte , niektóre już mocno obudzone a ogród mimo wszystko daje radę

Właśnie wyszłam z tego samego założenia. Asia zamówiłaś coś jeszcze oprócz pełnika? Ja z pełnika zrezygnowałam, bo wygląda na to, że u mnie w szkółce będzie i chiński i europejski. Kupię je u siebie, natomiast zamówiłam czosnki milenium, babtysję i liliowca.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
deszczowymaj 11:19, 16 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
violaskom napisał(a)

Właśnie wyszłam z tego samego założenia. Asia zamówiłaś coś jeszcze oprócz pełnika? Ja z pełnika zrezygnowałam, bo wygląda na to, że u mnie w szkółce będzie i chiński i europejski. Kupię je u siebie, natomiast zamówiłam czosnki milenium, babtysję i liliowca.


W sumie to nie ..
chciałam dokupić jeszcze jeżówki ale wszystkie ciekawe odmiany wykupione ciekawe

nie wiem może jeszcze coś domówię ,pełniki na razie siedzą w koszyku i tak myślę i waham się co by tu jeszcze
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
popcorn 14:14, 16 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zaglądam, pozdrawiam! Na cięcie jeszcze czas, nie ma się co spieszyć... pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies