Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeżówkowe-Love

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówkowe-Love

deszczowymaj 18:45, 13 kwi 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Nowa12 napisał(a)


Jak ty to sprawdzasz?


Pierwsza rzecz..nigdy nie ścinam jeżówek przy samej ziemi,zawsze zostawiam troszkę tych sucholców wtedy mam pewność ,że wiosną nic nie zdeptam i wiem co gdzie rośnie a sprawdzam tak, że odgarniam troszkę ziemi przy tych sucholcach (przy nasadzie) i patrzę czy są nowe listki lub takie małe kły
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 18:50, 13 kwi 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Anda napisał(a)


Z tego co wiem one lubia polcien lub cien, a nie slonce Mocno zadarnia? Bo mnie zurawki tym wypietrzaniem wkurzaja, a tiarelle na dodatek slicznie kwitna



Ja przez jakiś czas miałam ją posadzoną w pełnym słońcu i dawała radę ..z tym ,że ziemia musi być stale wilgotna.

Czy ja wiem czy mocno zadarnia nie jest szczególnie inwazyjna ..przykład : jedna sadzonka posadzona w tamtym roku , rozmnożyła się o kolejne 4 sadzoneczki Z tym ,że można je z łatwością usunąć lub cieszyć się coraz to okazalszą kępą
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Anda 18:52, 13 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Ok, to w najblizszym czasie wymieniam zurawki na tiarelle Dzieki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
deszczowymaj 19:10, 13 kwi 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Anda napisał(a)
Ok, to w najblizszym czasie wymieniam zurawki na tiarelle Dzieki


Bardzo dobra decyzja Tiarella jest naprawdę śliczna
Żurawki prawie wszystkie wywaliłam..tylko kilka sztuk zostało
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
greg66 19:10, 13 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
GosiaZ napisał(a)
A co z dokarmianiem traw? Od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką Miskantów ML i jednego jeszcze nieposadzonego Memory, sklep wysłał mi go przez pomyłkę zamiast ML. Planuję dokupić jeszcze rozplenice Hameln i Little Bunny. Przeczytałam różne fora ale nie wszystkie informacje są dla mnie jasne. Napisz proszę Asiu, a może ktoś jeszcze doradzi i pomoże, jak dokarmiasz swoje miskanty. Nie posiadam kompostu i nie użyłam go przy sadzeniu. Chodzi o nazwę konkretnego produktu, samo wyrażenie nawóz mineralny mi niewiele mówi. I jak go stosować.


Gosiu teraz sypałem obornik w granulacie (taki co się rozpuszcza) mozna go samemu rozpuścić z wodą i podlewać. I to wszystko.
Ja tez często podlewam bo mam piaski.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
greg66 19:13, 13 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Aśka myślałem o zakupie żurawek na obwódkę a może tą tiarellę, jakie ona ma wymagania i widzę parę odmian w szkółkach jakieś polecasz?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
deszczowymaj 19:22, 13 kwi 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
greg66 napisał(a)
Aśka myślałem o zakupie żurawek na obwódkę a może tą tiarellę, jakie ona ma wymagania i widzę parę odmian w szkółkach jakieś polecasz?


Mam tylko jedną odmianę Sugar and Spice ..ale z tego co wiem to wszystkie są piękne zdobią cały rok
Wymagania ..żyzna gleba i półcień nic więcej im nie trzeba
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
GosiaZ 20:19, 13 kwi 2020

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 41
greg66 napisał(a)


Gosiu teraz sypałem obornik w granulacie (taki co się rozpuszcza) mozna go samemu rozpuścić z wodą i podlewać. I to wszystko.
Ja tez często podlewam bo mam piaski.


Dziękuję za poradę. Czy myślisz ,że taki biohumus w płynie też może być(napisane na etykiecie, że zastępuje obornik i zapach ten sam)? I czy te moje świeżo posadzone miskanty też już podlać czy dać im chwilę?
GosiaZ 20:29, 13 kwi 2020

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 41
deszczowymaj napisał(a)


Ja jakoś szczególnie moich traw nie dokarmiam ..wiosną sypię po garści azofoski ,później jak mam ..to podleje gnojówką z pokrzyw i tyle


Tym lepiej. To dobry znak, że tak świetnie wyglądają u ciebie beż większego dokarmiania. Znaczy, że Miskanty nie potrzebują by koło nich za dużo chodzić. Już nie mogę się doczekać, aż moje pokażą czy im u mnie dobrze.
Też planuję robić w tym roku gnojówkę z pokrzyw, tyle się o niej naczytałam, wychodzi na to ,że to najlepszy i najbardziej wszechstronny nawóz a za darmo.)
Ogrodowy_Kal... 21:02, 13 kwi 2020


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Piekna wiosna, soczysta. Też mam przykre doświadczenie z żórawkami. Opuchlaki je lubią. Choć wyglądają fenomenalnie jak są nowe.
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies