Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki sosen, sosna - Pinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki sosen, sosna - Pinus

Mazan 20:33, 19 paź 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Iwona_kulesza

Topsin jest najczęściej używany w stężeniach 0,1 - 0,3%, zależnie od nasilenia choroby i zagęszczenia roślin /od 1 - 3 ml topsinu na litr wody/.
Gdyby utrzymała się taka temperatura - jak najbardziej.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Iwona_i_Wiki 20:54, 21 paź 2014


Dołączył: 19 paź 2014
Posty: 3
Wszyscy zostali juz opryskani. Jeszcze raz dzięki Mazan!
Gardenarium 14:52, 22 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lukasz_marzena_sobczyk napisał(a)


Witam, zakupiłem dzisiaj sosnę szczepioną na pniu 'Winter Gold' i zauważyłem po wyjęciu z doniczki, że posiada plamki pleśni na ziemi. Na górze czyli igłach i pniu nie widać choroby. Czy mam oddac, czy po prostu wsadzić do ziemi i czekać, i czy to poważna choroba? A może po prostu obtrzepac z ziemi i do nowej wsadzić?Są to młode roslinki. Z góry dziekuje za odpowiedź
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ele2001 15:17, 22 sty 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
To jest najprawdopodobniej mikoryza powąchaj jeśli pachnie pieczarką to to jest to
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
LMS 16:07, 22 sty 2015

Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 9
Czyli to nic groźnego, w takim razie nic nie robię, wsadzę w doniczce do gruntu i w marcu wsadzę w odpowiednie miejsce.
____________________
rupert9 21:26, 15 cze 2015

Dołączył: 14 kwi 2015
Posty: 8
Witam
W tym roku w kwietniu posadziłem kilka kosodrzewiny i na jednej zauważyłem coś takiego. Proszę o poradę czym to moge zwalczyć boje sie że przeniesie sie na resztę kosodrzewiny i na sosny.

Jeszcze jedno nie mam zdjęć ale jeśli chodzi o sosny to igły żyłknieja tylko te starsze zauważyłem to na wszystkich sosach sużych i małych w mniejszym lub większym stopniu
rupert9 21:26, 15 cze 2015

Dołączył: 14 kwi 2015
Posty: 8
Witam
W tym roku w kwietniu posadziłem kilka kosodrzewiny i na jednej zauważyłem coś takiego. Proszę o poradę czym to moge zwalczyć boje sie że przeniesie sie na resztę kosodrzewiny i na sosny.

Jeszcze jedno nie mam zdjęć ale jeśli chodzi o sosny to igły żyłknieja tylko te starsze zauważyłem to na wszystkich sosach sużych i małych w mniejszym lub większym stopniu

Iwcia 11:47, 18 cze 2015

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Na mojej młodziutkiej sośnie pojawiły się takie przyrosty - czy to początki osutki czy ten typ tak ma? Nie na wystkich gałazkach tak jest.
____________________
Mój przyszły ogród
Gardenarium 19:45, 14 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
miroslaw_gabrysiak napisał(a)




Witam. Posiadam szpaler sosen pospolitych i coś dobrało się do jednej z nich. Boję się o resztę.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów pomoże, będę wdzięczny za każdą sugestię
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 19:45, 14 lip 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Coś mi zjadło sosnę

Witaj!
musisz zrobić kilka fotek to pewnie łatwiej będzie temat ogarnąć

pozdrawiam

napisałam o fotkach bo bez tego nikt nie pomoże i tyle z mojej strony ja nie pomogę, a zainteresowało mnie bo mam sosny i lepiej wiedzieć no i z sympatii do imienia

mam nadzieję że ktoś podpowie co to
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies