Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

Agatorek 17:42, 19 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Piękna kolekcja róz

Bardzo trudno wybrać nr 1
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ewsyg 18:34, 19 cze 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Aniu , ja mam dużo róż pnących i krzaczastych, które muszą mieć podpory ze względu na to, że mój ogród mam niewielki. Fajnie masz, że tatuś zrobi Ci podpory - szczęściara. Ja też muszę pomyśleć o kolejnych. Zastanawiałam się nad zrobieniem z drewna. W zimę może mąż zrobi mi ze stali ?

Jolu róża Alba Meidiland to raczej płożąca. Moją posadziłam w donicy. Nowość u mnie, dobrze rokująca. Zdjęcia z dzisiaj







Monika ja bardzo jestem zadowolona z róży Crocus Rose. Ładnie i szybko buduje krzak, kwiaty ma przepiękne.
Dzisiejsza Princesse Charlene de Monaco. Po rozkwitnięciu wygląda inaczej niż na zdjęciach w internecie, ale i tak jest cudna





Mirusiu, nie ma za co. W tym roku róże rozpieszczą nas ilością kwiatów. Mój Siibelius rozkręca się.

Edytko witaj u mnie. Róże dopiero zaczynają. Zapraszam

Agnieszko to prawda trudno wybrać nr 1, za to mam kandydatkę do rozstania się.
Różą Duchesse de Montebello jestem bardzo zawiedziona. Kwiatuszki nieduże, zapachu raczej nie czuję. W fazie rozkwitu takie delikatne, cudne, ale to trawa chwilę, szybko stają się białe i wyglądają jakby były czymś umęczone. dam jej jeszcze szansę, posadzę ją do donicy i będę ją mocno cięła. Zobaczymy co będzie dalej.


____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 18:47, 19 cze 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Dzisiaj portret róży Pacyfik Blue.

Bardzo udana nowość. Wszystko mi się u tej róży podoba. Kwiat zachwyca w każdej formie, od samego pąka. Kwiat jest duży, ślicznie ułożone płatki, ciekawy kolor, dodatkowo ładny zapach.











____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
JoannA 21:09, 19 cze 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Przepiękna ta nowość!
Już ją wrzuciłam do koszyka, ale że jednej nie warto zamawiać to uzbierało się dużo więcej odmian
I teraz mam dylemat co z koszyka wyrzucić.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
ewsyg 11:50, 20 cze 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
JoannA napisał(a)
Przepiękna ta nowość!
Już ją wrzuciłam do koszyka, ale że jednej nie warto zamawiać to uzbierało się dużo więcej odmian
I teraz mam dylemat co z koszyka wyrzucić.


Asiu, Pacyfik Blue ma kwiaty wielkości talerzyka deserowego. Nic sobie nie robią z wody i słońca. Proponuję, zamów wszystkie

Kolejne różyczki

Szykuje się róża The Lady Gardener

bardzo jestem ciekawa jej koloru .




kolejna w kolejce Agnes Schillinger



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 11:58, 20 cze 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654






____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 12:06, 20 cze 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
NN z kartonika








____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
JoannA 12:21, 20 cze 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
ewsyg napisał(a)


Asiu, Pacyfik Blue ma kwiaty wielkości talerzyka deserowego. Nic sobie nie robią z wody i słońca. Proponuję, zamów wszystkie

Kolejne różyczki

Szykuje się róża The Lady Gardener

bardzo jestem ciekawa jej koloru .




kolejna w kolejce Agnes Schillinger




Trochę się wacham co tej Pacific Blue bo doczytałam że lepiej sobie poradzi w lekkim półcieniu, ale po tym co piszesz to chyba zaryzykuję i zamówię.
Ewo, ja w koszyku mam 9 róż i teraz chodzę i patrzę gdzie mogłabym je upchnąć.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
ewsyg 12:51, 20 cze 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
JoannA napisał(a)

Trochę się wacham co tej Pacific Blue bo doczytałam że lepiej sobie poradzi w lekkim półcieniu, ale po tym co piszesz to chyba zaryzykuję i zamówię.
Ewo, ja w koszyku mam 9 róż i teraz chodzę i patrzę gdzie mogłabym je upchnąć.


Trudno mi jest wypowiedzieć się obiektywnie, bo za krótko ją mam. To jej debiut, póki co jest fantastycznie. Ona mam razcej jasny kolor, więc nie rozumiem dlaczego lepiej radzi sobie w półcieniu. Faktycznie, pierwsze kwiaty ma nisko i schowane są między wyższymi roślinami. Zobaczymy co będzie dalej. Z drugiej strony mam różę o białych płatkach i słońce ją męczy. Chyba nie ma ogólnej zasady.
W tym roku zaskoczyła mnie Rhapsody in Blue, bardzo intensywnie pachnie. Czuję jej zapach już gdy się do niej zbliżam. Zastanawiam się dlaczego. W tym roku podlewałam ja dużo więcej niż poprzednio. Może dlatego ?
Napisz, które róże masz w koszyku.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
JoannA 13:30, 20 cze 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
ewsyg napisał(a)


Trudno mi jest wypowiedzieć się obiektywnie, bo za krótko ją mam. To jej debiut, póki co jest fantastycznie. Ona mam razcej jasny kolor, więc nie rozumiem dlaczego lepiej radzi sobie w półcieniu. Faktycznie, pierwsze kwiaty ma nisko i schowane są między wyższymi roślinami. Zobaczymy co będzie dalej. Z drugiej strony mam różę o białych płatkach i słońce ją męczy. Chyba nie ma ogólnej zasady.
W tym roku zaskoczyła mnie Rhapsody in Blue, bardzo intensywnie pachnie. Czuję jej zapach już gdy się do niej zbliżam. Zastanawiam się dlaczego. W tym roku podlewałam ja dużo więcej niż poprzednio. Może dlatego ?
Napisz, które róże masz w koszyku.

A ten kolor nie wpada w lekki odcień fioletu jak Lavender Ice?
Wiosna była chłodna i mokra (przynajmniej u mnie) i róże w tym roku miały dobre warunki na start. Dobrze też przezimowały. Niektóre odmiany tylko delikatnie przycielam, a bywały lata że musiałam ciąć przy samej ziemi.
Zawartość koszyka u mnie





____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies