Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

ElzbietaFranka 22:23, 22 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13965
ewsyg napisał(a)
Witam nowych gości Odpowiem później.

Teraz coś ku przestrodze innych.
Byłam dzisiaj na działce i zrobiłam przegląd drzew, które trzeba bielić. No i znalazłam takie coś Niedawno tego nie było.

Drzewko bielone, a kora pękła. Nie wygląda to na żadną chorobę, póki co to tylko pękniecie. Od razu pojechałam do sklepu ogrodniczego po maść. W sobotę ma być ciepło, oczyszczę i zasmaruję pęknięcie. Zależy mi na tym drzewie bardzo, bo to śliwa renkloda Ulena, szczepiona na karłowej podkładce. Polowałam na nią dwa lata.



Kiedyś podobna sytuację miałam z jabłonią rajską. Pękła kora, potem zrobiła się dziura. Jak włożyłam tam drucik, to się okazało, że dziura ma 20 cm głębokości. Drzewko było bardzo młode.Zaopiekowałam się nim, wygrało, zabliźniło ranę I tak wydaje mi się, że widać rdzeń. też do smarowania.

Młode drzewka są bardzo wrażliwe i trzeba je doglądać.






Ewo bieli się drzewka przed mocnym słońcem aby promienie nie operowały na pień wczesna wiosna.

To,że kora pękła przyczyną może być grzyb lub na drugiej focie widzę, że pod kora były robaki.

Powinnaś te miejsca najpierw obsikać preparatem przeciw grzybom "Topsinem" i sprawdź dobrze czy nie masz tam mrówek pod kora to oznaka, że jest tam jakieś robactwo. Na wszelki wypadek też złej jakimś środkiem na robactwo a dopiero później maścią ogrodnicza. Jak już posmarowała to polskiej tymi po maści.

Obejrzałam wątek od początku i popatrz skleroza tyle razy bylam.
Jeżówki cudowne.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ewsyg 09:12, 23 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
ElzbietaFranka napisał(a)





Ewo bieli się drzewka przed mocnym słońcem aby promienie nie operowały na pień wczesna wiosna.

To,że kora pękła przyczyną może być grzyb lub na drugiej focie widzę, że pod kora były robaki.

Powinnaś te miejsca najpierw obsikać preparatem przeciw grzybom "Topsinem" i sprawdź dobrze czy nie masz tam mrówek pod kora to oznaka, że jest tam jakieś robactwo. Na wszelki wypadek też złej jakimś środkiem na robactwo a dopiero później maścią ogrodnicza. Jak już posmarowała to polskiej tymi po maści.

Obejrzałam wątek od początku i popatrz skleroza tyle razy bylam.
Jeżówki cudowne.



Elu, wiem kiedy i dlaczego bieli się drzewa. Do smarowania drzew użyłam maści z fungicydem o działaniu systemicznym. Ranę sprawdziłam i oczyściłam przed smarowaniem. Ta maść ma kolor biały. Dużo jej zostaje wiec stosuję ja do bielenia drzewek. Przecież biały kolor pni nie szkodzi drzewom w zimie Wczesną wiosną, kiedy zaczną krążyć soki drzewa maja już ochronę. Ja jestem ciepłolubna i wole teraz wiele prac zrobić niż wczesną wiosną, kiedy na dworze jest dużo zimniej. Dodatkowo ta maść nie zmywa się i pozostaje na pniu dość długo, nawet dwa lata.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 09:58, 23 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Współużytkownicy ogrodu









____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 10:01, 23 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654






____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 10:09, 23 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654






____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 10:13, 23 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654






____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 10:19, 23 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654









____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ElzbietaFranka 11:17, 23 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13965
Ewo ja nie napisalam, że masz bielić tylko wiosna, taka jest zasada. Oczywiście, że nic się nie stania jak pobielisz jesienią.

Ponieważ też miałam takie przypadki na drzewach konkretnie brzozach tak wyczytałam w poradach i tak zrobiłam więc poradziłam i tobie. Brzozy rosną bardzo dobrze.
Dobrze, że sobie poradziłaś.
Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ewsyg 12:19, 23 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
ElzbietaFranka napisał(a)
Ewo ja nie napisalam, że masz bielić tylko wiosna, taka jest zasada. Oczywiście, że nic się nie stania jak pobielisz jesienią.

Ponieważ też miałam takie przypadki na drzewach konkretnie brzozach tak wyczytałam w poradach i tak zrobiłam więc poradziłam i tobie. Brzozy rosną bardzo dobrze.
Dobrze, że sobie poradziłaś.
Pozdrawiam


Elu, wiem że chciałaś być pomocna. Kochana jesteś Buziaczki dla Ciebie
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
sylwia_slomc... 21:51, 23 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Ależ masz kolekcje róż cudnąZ przyjemnością pooglądałam fotki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies