Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

ewsyg 19:50, 28 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
deszczowymaj napisał(a)
Cóż mogę napisać..chyba tylko Ach Och Uch jak pięknie

mam niektóre z jeżówek które pokazałaś..i ciekawe jest to,jak warunki uprawy wpływają na ich (wygląd)

Bo np. Marinque u mnie rośnie w półcieniu ale na żyznej i wilgotnej glebie,jest dość niska ale nie pokłada się

Albo Alba.. w podłożu piaszczystym kładzie się a w żyznym sztywna

Big Kahuna na piaszczystym,wysoka i sztywna a u Ciebie leży

Rainbow Marcella,mam ją w półcieniu ..wzrostem jak Marinque


Ewuś a masz może Purity ?



Joasiu nie mam Purity i nigdy nie miałam. Zaskoczyła mnie Rainbow Marcella bo u mnie potrafiła być bardzo wysoka.
Bardzo dobrze, ze napisałaś tutaj swoje spostrzeżenia. Mam nadzieję, że wypowiesz się jeszcze na temat następnych jeżówek. Innym bardzo to pomoże.

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 20:06, 28 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Secret Romance

U mnie słabo się krzewi. Dość długo była średnio wysoka, ale z każdym rokiem rośnie wyższa. Raczej wiotka



Raspberry Truffle , średniej wysokości, dobrze się krzewi, raczej sztywna, ciekawy kolor



Wild Berry, bardzo fajna jeżówka na obrzeża rabat. Bardzo szybko się krzewi, sztywna



Pink double Delight, niższa od white double delight, dobrze się krzewi, pokłada się

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 20:39, 28 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Virgin, bardzo ją lubię, średniej wysokości, dobrze się krzewi, lekko się pokłada






Hot Papaja, średnio wysoka, koniecznie musi rosnać w pełnym słońcu, żeby wybarwiła się na czerwono. Dobrze się krzewi, raczej wiotka



Supreme Cantaloupe, średniej wysokości, średnio się krzewi, W miarę sztywna, ciekawy kolor



Evening Glow, średno wysoka, sztywna, dobrze się krzewi, kolorystycznie kameleon, zaczyna żółtym, potem jest brzoskwiniowo-różowy, na końcu kremowy z bordowym oczkiem

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 20:50, 28 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Papallo White, sympatyczna niska jeżówka, na obrzeża rabat, dobrze się krzewi, sztywna





Dixie Belle , kolejna sympatyczna, niska, dobrze krzewiąca się jeżówka.







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Kasiek 21:02, 28 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Ha, wiedzialam kiedy Cie odwiedzic Az sie cieplo na sercu robi
____________________
Bawarka
ewsyg 21:11, 28 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Kasiek napisał(a)
Ha, wiedzialam kiedy Cie odwiedzic Az sie cieplo na sercu robi


Ha, ha, Ty u mnie a ja u Ciebie
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Kasiek 21:12, 28 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
ewsyg napisał(a)


Ha, ha, Ty u mnie a ja u Ciebie


____________________
Bawarka
Agania 09:03, 29 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ewa przyjechały różyczki posadziłaś?

Fajnie masz z tymi jeżówkami, ja jak posadzę to zawsze wcześniej czy później wyciągam z ziemi podgryzione kikuty?
Nie wiem czy to ślimaki czy gryzonie, ale w ten sposób raz ucięta jeżówka już nie odrasta
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
antracyt 12:03, 29 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11651
Piękna kolekcja jeżówek Coribbean Green wpadła mi w oko
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ewsyg 13:57, 29 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Agania napisał(a)
Ewa przyjechały różyczki posadziłaś?

Fajnie masz z tymi jeżówkami, ja jak posadzę to zawsze wcześniej czy później wyciągam z ziemi podgryzione kikuty?
Nie wiem czy to ślimaki czy gryzonie, ale w ten sposób raz ucięta jeżówka już nie odrasta


Agatko, róże przyjechały, już posadzone. Piękne sadzonki.Zaraz napiszę do sprzedawcy i mu podziękuję

Jeżówki są trochę wymagające. Ja będę musiała je ograniczyć. zauważyłam, że one nie lubią ścisku, u mnie już coraz większy busz

Agatko, dobrze że jest w czym wybierać, asortyment roślin kwitnących jest coraz większy.

Taka paczuszka, piękne sadzonki, super opakowane. Róża korzonki obsypałam Astvitem, obsypałam ziemią, podlałam rosahumusem, dosypałam ziemi. Na koniec zrobiłam kopczyk z kory i czekamy do przyszłego roku







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies