Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Kasya 16:55, 27 sie 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42198
No właśnie u mnie tez takie, innych czosnkow nie było....
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
antracyt 16:57, 27 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11754
U mnie, prócz tego co kupiłam, były wystawione jeszcze karpy dalii i cebulki mieczyków
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 18:01, 27 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja też kupiłam bułgarski, miami, purple sensation, krzysztofy, nawet white giant mi się trafił Bułgarskie kupiłam Mamie w ub. roku, jak zakwitły to tak się nimi zachwyciłyśmy obie, że w tym dokupiłam
A moje resztki kosmosów wiatr też przewrócił, wrrr...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
nyna76 22:48, 27 sie 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
W takim razie muszę podjechać po te bułgarskie i po Krzysztofy.
Bułgarskie przypadkiem wykopałam i zakwitły nawet w kompostowniku. Faktycznie piękne są.

Dzięki za cynk.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
antracyt 10:38, 28 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11754
Wczoraj prócz cebulek skusiłam się jeszcze na gruszkę Konferencję na podkładce z pigwy, pójdzie do mini sadu. Nigdy wcześniej nie kupowałam drzewek owocowych w marketach, ale uwielbiam smak tych gruszek, a to drzewko wyglądało przyzwoicie. Zobaczymy co z niego wyrośnie.
Niedługo chciałabym posadzić resztę drzewek owocowych. Chciałabym jabłonie: Antonówka, Kosztela, Oliwka Czerwona i Żółta. Czas się rozejrzeć za dobrą szkółką ze starymi odmianami. Polecacie jakieś?

Podzieliłam i przesadziłam też białego liliowca na frontowej. Nie wiem czy to odpowiedni czas, ale skończył kwitnienie i powinien przeżyć

Ewa, czy mogę zacząć wysadzić do gruntu róże, które z gołym korzeniem sadziłam wiosną do doniczek? Część z nich wygląda jakby nie miała już zamiaru powtarzać kwitnienia i od nich chciałabym zacząć. Czy mam je jakoś mocniej przycinać w związku z tym czy z cięciem poczekać do wiosny?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 10:48, 28 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Zuzo, możesz Nic nie obcinaj, bryła korzeniowa jest przecież w całości. Doniczki lekko wysusz, żeby bryła się nie rozpadła po wyjęciu z doniczki. Podlej najpierw dołek na różę, a potem róże po wsadzeniu zmieszaj z błotem Obetnij wiosną.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 10:56, 28 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11754
Bardzo dziękuję
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
tulucy 11:14, 28 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
antracyt napisał(a)


Podzieliłam i przesadziłam też białego liliowca na frontowej. Nie wiem czy to odpowiedni czas, ale skończył kwitnienie i powinien przeżyć



Teraz jest na to najlepszy czas Tak, jak na piwonie
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
antracyt 11:19, 28 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11754
No to się wstrzeliłam w czas
Z piwoniami nie wytrzymałam i przesadziłam wcześniej, na szczęście jakoś to zniosły.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
tulucy 11:26, 28 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
antracyt napisał(a)
No to się wstrzeliłam w czas
Z piwoniami nie wytrzymałam i przesadziłam wcześniej, na szczęście jakoś to zniosły.

Ja moje piwonie musiałam wysadzić z przechowalnika w maju - dwie były w pąkach - i zakwitły nawet
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies