Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

andzia458 22:15, 16 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Ja się relaksowałam w warzywniku. Mąż w domu, to mogłam troszkę ogarnąć.
Ostrozki bardzo w moim stylu.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Gruszka_na_w... 23:25, 16 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
antracyt napisał(a)
Chyba się zdecydowałam na drzewo zasłaniające sąsiadów Morwa biała z pięknie powcinanymi liśćmi Dzięki Anda za pomysł
Szkółka, którą dziś odwiedziłam miała niestety tylko drzewa z wysoko zaczynającą się koroną, więc nie dla mnie. Ale już wiem czego szukam Przez chwilę zastanawiałam się jeszcze nad ambrowcem, ale on też jest chyba wrażliwy na zimowe przeciągi.
Listki upatrzonej morwy



Bardzo dziwne te listki, wielce oryginalne. Moja ma zupełnie inne. Aż sprawdzałam na zdjęciach w necie, czy aby mam morwę białą. Mam. Może to jakaś szczególna odmiana na tym zdjęciu?

Znalazłam jeszcze informację, że na jednym drzewku mogą występować liście o różnym kształcie.
"Liście ciemnozielone, błyszczące, ząbkowane na brzegach i o zróżnicowanym kształcie na tej samej roślinie: jajowate, sercowate, lancetowate, dłoniaste lub strzępiaste (zjawisko heterofilii)."
Edit: do tej samej rodziny (morwowatych) należy figowiec. Te listki ze zdjęcia przypominają listki figowca.
Musiałabyś kupować ulistnioną morwę, aby mieć pewność, co do kształtu listków.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 08:04, 17 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
andzia458 napisał(a)
Ja się relaksowałam w warzywniku. Mąż w domu, to mogłam troszkę ogarnąć.
Ostrozki bardzo w moim stylu.

W nocy trochę u nas popadało, może dzisiaj też zajmę się warzywnikiem Ostróżka zakupiona w tym roku, mam nadzieję, że się zadomowi i będzie się wysiewać, bo też bardzo mi się podoba
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:20, 17 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Bardzo dziwne te listki, wielce oryginalne. Moja ma zupełnie inne. Aż sprawdzałam na zdjęciach w necie, czy aby mam morwę białą. Mam. Może to jakaś szczególna odmiana na tym zdjęciu?

Znalazłam jeszcze informację, że na jednym drzewku mogą występować liście o różnym kształcie.
"Liście ciemnozielone, błyszczące, ząbkowane na brzegach i o zróżnicowanym kształcie na tej samej roślinie: jajowate, sercowate, lancetowate, dłoniaste lub strzępiaste (zjawisko heterofilii)."
Edit: do tej samej rodziny (morwowatych) należy figowiec. Te listki ze zdjęcia przypominają listki figowca.
Musiałabyś kupować ulistnioną morwę, aby mieć pewność, co do kształtu listków.

Właśnie te liście mnie urzekły Ale było tak jak piszesz, że część była całkiem inna, taka klasyczna dla morwy. Zobaczymy, czy uda mi się znaleźć podobny okaz, bardzo ważny będzie dla mnie pokrój drzewa. Chodzi o to, żeby przyszły taras sąsiadów zasłonić, dopóki tuje na naszej nowej części (nawet jeszcze nie są posadzone ) nie spełniają tej roli. No a z czasem mam nadzieję, że morwa przysłoni więcej domu i jej dół będzie można podkrzesać. Tuje mają koło metra, więc od razu po posadzeniu nie będzie tak źle.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 13:18, 18 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Będzie pierwszy krem z własnej dyni w tym roku
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 13:22, 18 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Łał, jakie piękne zbiory
Deszczu zazdraszczam okrutnie, u mnie niiiic...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 13:30, 18 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
No trochę popadało, mam wrażenie, że w nocy też. Dzisiaj też się zanosi na burzę.
Co do zbiorów, to muszę przyznać, że szczególnie pomidorowe są nadzwyczaj udane. Codziennie spora porcja trafia do któregoś z sąsiadów, a jutro jedziemy z nadmiarem do rodziców. Nie mam czasu przerabiać na razie, może po weekendzie się za to zabiorę.
Ale obfitość ma też swoje minusy. Krzaczki powinnam mocniej powiązać, bo spora część połamała się pod ciężarem pomidorów. Będę miała nauczkę na przyszły rok.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 14:08, 18 sie 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Pamiętaj o nasionkach dla mnie
Tych ciemnych koktajlowych
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
deszczowymaj 14:31, 18 sie 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
antracyt napisał(a)
Będzie pierwszy krem z własnej dyni w tym roku


Ale jakie piękne ciemne pomidory bardzo apetycznie wyglądają
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
antracyt 17:26, 18 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Kokesz napisał(a)
Pamiętaj o nasionkach dla mnie
Tych ciemnych koktajlowych

Tak myślę, że lepiej będzie jak Cię pomidorami koktajlowymi obdaruję, to sobie sama nasiona zbierzesz Dorzucę przy okazji uzbierane z białych dzwonków
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies