Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 19:20, 16 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Gosialuk napisał(a)
Też to mam. To Wyka żółta.

Dzięki Muszę sobie takie dzikie łąkowe wpleść w trawy, bo teraz to jednorodna masa mi się zrobiła. Łączka miała być koszona na dniach, ale mężaty wykaszarkę na wakacyjnym zostawił.
Zastanawiam się kiedy tą wykę wysiać. Strąki już się otwierają i naturalnie teraz nasiona wypadają. Czy to znaczy, że wzejdą jeszcze w tym roku(trochę bez sensu przed koszeniem)? Czy może lepiej połowę nasion na wiosnę zostawić?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:15, 16 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
To wypada tylko życzyć, aby w kolejnych latach wszystko było jak w tych pierwszych dziesięciu.
U mnie w ogrodzie wysiewa się fioletowa gryka ptasie. Tak ładnie czasem współgra z sąsiednimi roślinami, że nie mam sumienia jej pielić.

Tego właśnie sobie życzymy
Gryka ptasia też się u mnie pojawia, chyba również ją na łączkę wprowadzę.
Dzisiaj za to znalazłam takiego dzikiego niebieskiego maluszka. Mam nadzieję, że się zadomowi

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:34, 16 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Magara napisał(a)
Zuza, już wróciłaś??? Już po baletach wszelakich okolicznościowych???
Niech Wam się wiedzie jak wiodło, albo i lepiej I super, że wszystko wyszło i że jesteście zadowoleni

"Papier" w życiu dwojga ludzi wiele nie zmienia - przynajmniej do momentu kiedy się tych dwoje nie podepnie pod machiny urzędowe ew. lecznicze - wtedy papier zyskuje mocno na wartości Do "ciała obcego" się przyzwyczaisz albo nie To chyba drugorzędna kwestia

P.S. Tylko ten jeden raz mi się śniłaś, ale może jutro się na dalie zasadzę

No niestety, proza życia mnie dopadła Prawdziwą podróż "po" zostawiliśmy sobie na inny czas. Planujemy wypad motorem do Pragi, ale mężaty musi najpierw bark naprawić.
Zaglądałam do Ciebie i tylko róże na tapecie to masz serię daliową ode mnie
W tle widać truskawki zarośnięte koprem. W tym roku mam go wręcz w nadmiarze.


i towarzystwo na wiejskiej
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:44, 16 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Wiejskiej cd.


Fragment na żółto
Udało mi się po 2 latach prób wprowadzić na rabatę żółte "nie wiem co" - trochę jak lwie paszcze

Mikayla Miranda w tym roku się zminiaturyzowała. Wzrost mniejszy, kwiat mniejszy, chyba za ciemno ma.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 21:06, 16 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Na wiejskiej nie tylko dalie.

Ta jeżówka ma super kolor, nie jest biała, tylko kremowo-żółta.

Przechodzimy na hamakową
Tu na słonecznej stronie też jeżówek pełno, a do tego liliowce i trawa, której nazwy nie pamiętam, ale na pewno wysieję w przyszłym roku.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 21:15, 16 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650

i cienista część tej rabaty, tu królują rdest

A dalej oczar z przepięknym wybarwieniem liści
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 21:26, 16 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Z tej części ogrodu mam jeszcze portrety groszkowe i odrobinę różane z różanki dzikiej. Oczywiście, wszystko w towarzystwie kopru

Alden Biesen, na razie sięga mi do kolan, ale zapowiada się super

Rugosy szaleją Kwitną non stop i nabierają masy w tempie ekspresowym, nic sobie z chwastów w nogach nie robiąc.

Resztę zdjęć zostawiam na jutro
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nicol21 22:06, 16 lip 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Super masz tą wiejską. Widzę, że nie tylko ja napchałam dalii jakbym nie mogła kolejnych 20m2 im poświęcić

Co do śluby po 10 latach to też super opcja. My się pobraliśmy po 15.... przy okazji chrzcin młodszej córki rodzina została zaproszona na szybki ślub cywilny. Niespodzianka była fajna i impreza na naszych warunkach

Przynajmniej docierania się i niespodzianek po ślubie nie będzie

Żyjcie szczęśliwie!!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
ajka 22:08, 16 lip 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Co ja czytam, gratulacje. Formalizowanie związku na pewno cieszy, tym bardziej po tylu latach. Szczęścia wam życzę na kolejne lata.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Wiolka5_7 22:29, 16 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Ja też się przyłączam do życzeń na nowej - starej drodze życia pomyślności!

Ogród lipcowy pięknie się prezentuje ,jest buszowaty i kwiecisty jak lubię
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies