Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 09:22, 17 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
Na przyśmietnikowej nie zdążyłam przyciąć przywrotników i zrobiło się jesiennie. Dla kontrastu zaczynają kwitnąć ulubione lilie, niby coraz wyższe, ale i tak trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby ich prawdziwe piękno zobaczyć.


Co można zrobić z czerwonych porzeczek? Jakoś na surowo nie mam w tym roku na nie smaka.

Na koniec, jeszcze jedno pytanie. Ma któraś z Was w ogrodzie astromerię? Dostałam od sąsiadów, w pięknym kolorze miodowej żółci, ale nic o niej nie wiem.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 10:09, 17 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10318
Nie znam jej, ale bardzo ładna jest taka trochę inne kwiaty ma, ciekawie wygląda
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kokesz 10:44, 17 lip 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Viola ma astromerie, spytaj ją
Swoje porzeczki zamrażam i dodaje do placka albo do jogurtu. Albo mrożone miksuję i polewam desery albo lody
Ale masz busz w ogrodziepięknie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 11:53, 17 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
Basiu, rzeczywiście astromeria jest bardzo ładna. Widziałam ją w kilku ogrodach i przykuła mój wzrok, tylko czy da sobie u mnie radę? Specjalnie wybieram niewymagające rośliny, a czytałam, że ona trudna w uprawie.

Renia, dzięki, zaraz zagadam Violę
W zamrażalniku mam ścisk, muszę pomyśleć co innego mogę zrobić z tej porzeczki zanim opadnie. Chociaż taka mrożona miksowana na deserach...brzmi apetycznie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gosialuk 20:07, 17 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
Jeszcze soczek można zrobić.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Monia81 20:36, 17 lip 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8037
Dżemy też można robić później tosty z serkiem kanapkowym i dżemik... mniam
Zuza wszystkiego najlepszego
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Basieksp 21:00, 17 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10318
Ja czerwone porzeczki przetwarzam, robie taki bardzo dżem, poprostu gotuję je z cukrem aż puszczą sok, potem jeszcze trochę, smakuje czy słodkie i jako polewa do np. lodów, budyniu, my to bardzo lubimy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:47, 17 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Przywrotniki ścinałam dopiero wczoraj. Możesz się nie martwić, że Twoje wciąż są z kwieciem.
Z porzeczek szybko się robi dżemik. Można dodawać zimową porą do herbaty, tak jak Monia smarować nim tosty lub tak jak Renia polewać nim desery. Dobry jest, kwaskowy. Nie mdli.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 22:20, 17 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Świetnie wyglada ogród . Busz wszędzie i kolorowo.
Fajna ta astromeria, nie znałam tej rośliny

Porzeczki pięknie obrodziły. Ja mam akurat smaka na surowe
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
tulucy 00:52, 18 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
U nas dziś był kompot porzeczkowy z dodatkiem papierówek. Em zachwycony, stwierdził, że smaki dzieciństwa mu wróciły

Można jeszcze galaretkę jakby zrobić. Z żelfixem jakimś. Niby unikam, ale czasem dla smaku i wyglądu się łamię. Tyko ja bym przetarła owocki,bo mnie te drobne pestki drażnią.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies