Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 19:52, 14 lut 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Agatorek napisał(a)
Wszystkiego, co najlepsze, Basiu .

Fajny prezent dostałaś. Brzoza z patyka szybko zmieni się w drzewo. To jedno z najszybciej rosnących drzew (przynajmniej u mnie na działce) .

Fotka Azy i Filemona boska ❤️❤️❤️


Dziękuję ten patyk brzozowy ma już jakieś małe gałązki, także myślę, że szybko urośnie, tylko na początek dostanie barykadę, by ktoś go nie połamał, przez przypadek
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 19:57, 14 lut 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9301
Basiu, wszystkiego najlepszego, powodzenia w uprawie prezentowych roślinek i wszystkich innych też.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
anuska2507 20:04, 14 lut 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2645
Basieksp napisał(a)


W urodziny sobie posadzę, a co tam świętować chyba mocno nie będę, to chyba się nie pomylę ostatnio pojechaliśmy do lasu, wypatrzyłam sobie przy drodze takie fajne coś przerobione,
myślałam, że to jakaś kora z ziemią, całe wiadro eM mi tego nakopał, miało być fajne kwaśne pod rodki w domu miernik i co i nic, kwaśne to to nie było, ani trochę a taki sprytny plan miałam

Ściółka spod dębów jest na pewno kwaśna. Sprawdzałam
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
basia3012 21:07, 14 lut 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9806
Basiu, wyczytałam Twój wpis, chyba u Eliski, że suche gałązki z tuj wyrzucasz na Bio. Zastanawiam się nad tym, czy można je na kompost przeznaczać? Bo moja mama po kilka worków "śmieci"z tuj oddaje na Bio a mogłabym brać do nas na kompost.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Basieksp 21:20, 14 lut 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Alija napisał(a)
Basiu, wszystkiego najlepszego, powodzenia w uprawie prezentowych roślinek i wszystkich innych też.

Dziękuję z roślinek jestem zadowolona, pierwsze w tym sezonie, a te najbardziej cieszą
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 21:25, 14 lut 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
anuska2507 napisał(a)

Ściółka spod dębów jest na pewno kwaśna. Sprawdzałam


No właśnie taką fajną ściółkę chciałam pomieszać z ziemią, nie chciałam by był to tylko kupny torf, chociaż mam jakiś zapas w garażu. Mam takie miejsca z dębami
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 21:31, 14 lut 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
basia3012 napisał(a)
Basiu, wyczytałam Twój wpis, chyba u Eliski, że suche gałązki z tuj wyrzucasz na Bio. Zastanawiam się nad tym, czy można je na kompost przeznaczać? Bo moja mama po kilka worków "śmieci"z tuj oddaje na Bio a mogłabym brać do nas na kompost.


Ja mam ich bardzo dużo. Na kompost, one raczej się nie nadają, zakwaszą go. Można z nich zrobić sobie kwaśny kompost. Raz próbowałam go zrobić, nasypałam sucholców do worka, ale one chyba za suche były, bo nic mi z tego nie wyszło, cały sezon tak stały w cieniu i nic. Chyba powinnam dodać trochę zielonych, bardziej mokrych, albo często to polewać wodą?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:39, 14 lut 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Basieksp napisał(a)


Ja mam ich bardzo dużo. Na kompost, one raczej się nie nadają, zakwaszą go. Można z nich zrobić sobie kwaśny kompost. Raz próbowałam go zrobić, nasypałam sucholców do worka, ale one chyba za suche były, bo nic mi z tego nie wyszło, cały sezon tak stały w cieniu i nic. Chyba powinnam dodać trochę zielonych, bardziej mokrych, albo często to polewać wodą?


Można je polać rozpuszczonym w wodzie mocznikiem (roztwór 5%). Mocznik bardzo przyspiesza proces kompostowania.

Basiu, fajny prezent sobie sprawiłaś.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
basia3012 22:49, 14 lut 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9806
Basieksp napisał(a)


Ja mam ich bardzo dużo. Na kompost, one raczej się nie nadają, zakwaszą go. Można z nich zrobić sobie kwaśny kompost. Raz próbowałam go zrobić, nasypałam sucholców do worka, ale one chyba za suche były, bo nic mi z tego nie wyszło, cały sezon tak stały w cieniu i nic. Chyba powinnam dodać trochę zielonych, bardziej mokrych, albo często to polewać wodą?


Aha, dziękuję za odpowiedź.
Może jak z trawą połączyć to rozłożyłoby się i jak Hania radzi dodać mocznik. Rozumiem. U mnie tuje młode to jeszcze nie miałam okazji kompostować tych suchych kolek.
Ale mocznik to w tym tygodniu dodałam i otworzyłam klapę aby deszcz zraszał. Zobaczymy jak będzie z rozkładaniem się tych wszystkich resztek.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Szarobialy 16:59, 16 lut 2024


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 758
Basieksp napisał(a)
Gotowa no prawie, jeszcze tylko wypiorę, wykrochmalę i jest



Czyżby ten sam wzór?


____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies