Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 16:34, 03 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Alija napisał(a)


Basiu, coraz więcej kwiatów, wiosna się rozkręca, a tu zapowiadają ochłodzenie i minusowe temperatury,
trochę się obawiam...
Cudne masz te iryski.


Też o tym myślę. Dziś i wczoraj wycięłam trochę gałęzi od świerków, narazie zostawiam na ogrodzie, będę miała czym okrywać.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magleska 20:23, 03 mar 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Basiu ach te pierwsze wiosenne kwiatuszki śliczności
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magara 23:38, 03 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Basia, i u mnie iryski sadzone jesienią się pokazują Dziś sztuk trzy
Ale że Ty też już masz kwitnące przylaszczki??? Zaglądałam dziś do moich - ani śladu po kwiatkach
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 23:53, 03 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Magara napisał(a)
Basia, i u mnie iryski sadzone jesienią się pokazują Dziś sztuk trzy
Ale że Ty też już masz kwitnące przylaszczki??? Zaglądałam dziś do moich - ani śladu po kwiatkach

U mnie tylko w tym jednym miejscu już kwitną, mam je jeszcze w innym i tam dopiero pąki się pokazały. Chociaż myślałam, że przylaszczek będzie więcej, jakoś powoli u mnie rosną. A te iryski też tylko kilka u mnie kwitnie ale są młode przyrosty, tylko, że dosadziłam im, chyba jesienią, jakieś kosaćce, no i wyrywałam te kosaćce. No gapa jestem i często zapominam gdzie coś mam posadzone
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 23:54, 03 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Magleska napisał(a)
Basiu ach te pierwsze wiosenne kwiatuszki śliczności


Tak niby niewiele a jak cieszą
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
mirkaka 05:49, 04 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9757
Basiu, jaką masz szachownicę? Ja mam Raddeana, jest już większa od Twoich, ale ciągle tylko jedna cebula, nie chce się mnożyć. Posadziłam też cesarskie, ale żółte, jeszcze nie wychodzą, może je jakaś nornica zjadła, ale one ponoć miały odstraszać nornice, prawda?
Zdjęcie z przylaszczkami najpiękniejsze, takie leśne, poza tym to chyba moje ulubione wiosenne kwiatki, nie ma nic delikatniejszego i piękniejszego. U mnie pokazały kwiatki dopiero małe siewki, wielka kępa mateczna dopiero pokazała pąki, ale pamiętam że przylaszczki zawsze kwitły w kwietniu, oby nie zmarzły .
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Basieksp 08:56, 04 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
mirkaka napisał(a)
Basiu, jaką masz szachownicę? Ja mam Raddeana, jest już większa od Twoich, ale ciągle tylko jedna cebula, nie chce się mnożyć. Posadziłam też cesarskie, ale żółte, jeszcze nie wychodzą, może je jakaś nornica zjadła, ale one ponoć miały odstraszać nornice, prawda?
Zdjęcie z przylaszczkami najpiękniejsze, takie leśne, poza tym to chyba moje ulubione wiosenne kwiatki, nie ma nic delikatniejszego i piękniejszego. U mnie pokazały kwiatki dopiero małe siewki, wielka kępa mateczna dopiero pokazała pąki, ale pamiętam że przylaszczki zawsze kwitły w kwietniu, oby nie zmarzły .


Ja mam szachownice perską, co roku ja wykopuję jak zaczyna żółknąć, potem ja późną jesienią sądzę od nowa. Przyrasta nawet ładnie, jak ma początku ją zostawiałam to mi nie kwitła w kolejnym sezonie.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 10:10, 04 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Basiu, właśnie dostałam kępę przebisniegow od sąsiadki, podzieliłam i posadzialam. I zwracam się do Ciebie - jako posiadaczki przebisniegowego poletka - z pytaniem, co zrobić, by te kępy po podziale się rozrastały? Co zapewnić kwiatkom, by zechciały się lekko panoszyc?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mirkaka 10:11, 04 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9757
O, może i ja tak zrobię, jeśli w końcu coś wyjdzie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Basieksp 11:08, 04 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Judith napisał(a)
Basiu, właśnie dostałam kępę przebisniegow od sąsiadki, podzieliłam i posadzialam. I zwracam się do Ciebie - jako posiadaczki przebisniegowego poletka - z pytaniem, co zrobić, by te kępy po podziale się rozrastały? Co zapewnić kwiatkom, by zechciały się lekko panoszyc?


Ja w zasadzie nic z nimi nie robię. Może trochę dziwnie to zabrzmi, ale one u mnie same sobie rosną po kwitnieniu zawiązują nasiona, ale chyba z cebulek ładniej sie rozrastają ale gdybyś chciała jeszcze jakąś kępkę to mogę Ci podesłać
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies