Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 11:17, 04 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
mirkaka napisał(a)
O, może i ja tak zrobię, jeśli w końcu coś wyjdzie
Nie pamiętam kto, ale tu na Ogrodowisku jedna z dziewczyn tak mi podpowiedziała. One u mnie rosną na słońcu i jak je sądzę to daję im trochę kompostu jesienią sadziłam 9 cebul i jak widać na zdjęciu to kila wychodzi po dwie Za to mam gdzieś jeszcze szachownicę kostkowaną i ona tak ładnie mi nie rośnie, ją zostawiam w ziemi, może też powinnam ją wykopywać? Ale ona ma takie malutkie cebulki.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
anabuko1 16:25, 04 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23833
Czytam, teraz dzielenie i sadzenie przebiśniegów na topie.
To może i mi się uda to zrobić
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Judith 17:23, 04 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Basieksp napisał(a)


Ja w zasadzie nic z nimi nie robię. Może trochę dziwnie to zabrzmi, ale one u mnie same sobie rosną po kwitnieniu zawiązują nasiona, ale chyba z cebulek ładniej sie rozrastają ale gdybyś chciała jeszcze jakąś kępkę to mogę Ci podesłać

Hmm, no nie pomogłaś .
Ok, to poprzestanę na nawozie dla cebulowych i się zobaczy co będzie .
Dziękuję Basiu za propozycje, póki co mus zobaczy, czy im się u mnie spodoba . Jak się w przyszłym sezonie okaże, że szaleją, to się przypomnę .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 17:30, 04 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Judith napisał(a)

Hmm, no nie pomogłaś .
Ok, to poprzestanę na nawozie dla cebulowych i się zobaczy co będzie .
Dziękuję Basiu za propozycje, póki co mus zobaczy, czy im się u mnie spodoba . Jak się w przyszłym sezonie okaże, że szaleją, to się przypomnę .


Ok
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 17:32, 04 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
anabuko1 napisał(a)
Czytam, teraz dzielenie i sadzenie przebiśniegów na topie.
To może i mi się uda to zrobić


Ja napewno te z donicy będę na jakieś rabaty rozsadzała, w donice wymyślę coś innego
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 23:25, 04 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Przebiśniegi mam od sąsiadki Obdarowała mnie i inne sąsiadki chyba dwa lata temu. Dziś porównywałam moje, które wsadzone są przy kompostowniku i przy różnych krzewach jako obwódki, z tymi, które ma sąsiadka (ta też obdarowana, w tym samym czasie). U niej dużo większe kępy się potworzyły i kwitną. Ma posadzone przy drzewkach owocowych, które obkłada obornikiem na zimę. Stanowisko słoneczne. U mnie kępki niezbyt przytyły i kwitną pojedyncze kwiatki. Posadzone mam raczej w półcieniu.
Wnioski wyciągam następujące:
przebiśniegi jednak lubią jak im się zrobi dobrze
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Szarobialy 00:42, 05 mar 2024


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 758
Mam przebiśniegową łąkę przy starym domu na wsi. Dom od lat stoi opuszczony, a przez cały sezon wokół pasą się krowy. Myślę, że to bydło odpowiada za niezliczone ilości przebiśniegów. Raz, że nawozi, a dwa prawdopodobnie roznosi cebulki po większej powierzchni. Pamiętam, że kiedyś w ogrodzie były dwie, czy trzy kępki przebiśniegów. Teraz jest ich mnóstwo. Nikt o nie nie dba, nikt nie pielęgnuje, rosną w trawie i jeszcze zwierzęta je depczą.

Basiu edytuję ten komentarz i usunę zdjęcie za kilka godzin. Chcę tylko pokazać, że przebiśniegi niewiele wymagają
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Basieksp 07:45, 05 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Szarobialy napisał(a)
Mam przebiśniegową łąkę przy starym domu na wsi. Dom od lat stoi opuszczony, a przez cały sezon wokół pasą się krowy. Myślę, że to bydło odpowiada za niezliczone ilości przebiśniegów. Raz, że nawozi, a dwa prawdopodobnie roznosi cebulki po większej powierzchni. Pamiętam, że kiedyś w ogrodzie były dwie, czy trzy kępki przebiśniegów. Teraz jest ich mnóstwo. Nikt o nie nie dba, nikt nie pielęgnuje, rosną w trawie i jeszcze zwierzęta je depczą.

Basiu edytuję ten komentarz i usunę zdjęcie za kilka godzin. Chcę tylko pokazać, że przebiśniegi niewiele wymagają


Nie usuwaj, śliczna, bardzo sielską ta łączka no właśnie przebiśniegi często wybierają sobie takie dzikie miejsca ja kilka małych kępek mam z poboczach naszej drogi, samochody tam parkowały a one i tak kwitły bidaki, wykonywałam je, a one odrastały co roku teraz zrobili nam polbruk i nic już tam nie ma.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 08:32, 05 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Magara napisał(a)
Przebiśniegi mam od sąsiadki Obdarowała mnie i inne sąsiadki chyba dwa lata temu. Dziś porównywałam moje, które wsadzone są przy kompostowniku i przy różnych krzewach jako obwódki, z tymi, które ma sąsiadka (ta też obdarowana, w tym samym czasie). U niej dużo większe kępy się potworzyły i kwitną. Ma posadzone przy drzewkach owocowych, które obkłada obornikiem na zimę. Stanowisko słoneczne. U mnie kępki niezbyt przytyły i kwitną pojedyncze kwiatki. Posadzone mam raczej w półcieniu.
Wnioski wyciągam następujące:
przebiśniegi jednak lubią jak im się zrobi dobrze


U mnie aż, tak całkiem ubogo nie mają, bo rosną na rabatach z innymi kwiatami ale ich samych nie dokarmiam, fak tam gdzie jest cień później kwitną, napewno słońce trochę lubią ale te dziko rosnące to w lasach rosną, chciałbym trafić na taką białą polanę w lesie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 10:35, 05 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
U mnie przebiśniegi bardzo dobrze radzą sobie w cieniu. Kwitną tam wyjątkowo długo. Gliniaste podłoże im służy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies