Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Gruszka_na_w... 19:00, 23 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Mam nadzieję, że osłonka wspomoże rabarbar w potyczce z przymrozkami. Szkoda byłoby, gdyby przemarzł, bo jest prawdziwą ogrodową gwiazdą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 19:40, 23 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mam nadzieję, że osłonka wspomoże rabarbar w potyczce z przymrozkami. Szkoda byłoby, gdyby przemarzł, bo jest prawdziwą ogrodową gwiazdą.


Narazie zimno, nawet w dzień, chociaż przymrozków już nie ma być, jeszcze się nie podnósł. Może być słabo, bo liście ochlapłe dość mocno. Ale on jeszcze nie rozwinął wszystkich liści, jest szansa na nowe. No trudno przez chwilę zdobił. Patrząc na ogrodników z innych części kraju u nas nie było aż tak źle. Jednak, może mało atrakcyjne ale u nas tuje sprawdzają się, cały ogród otulony.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
ajka 20:45, 23 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Jestem zachwycona rabarbarem. Przepadłam, chyba też u siebie sprawię.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Magara 23:21, 23 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Basia, u mnie też wiele roślin się nie podniosło. Najbardziej mnie dziwią klapnięte rozchodniki.
Jutro ma być cieplej. A później upały
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Alija 15:44, 24 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Basiu, mam nadzieję, że rabarbar przetrwa trudne chwile i dalej będzie zdobił ogród, jest taki piękny. Dobrze, że idzie ku lepszej pogodzie. Przez tą dziwną pogodę rośliny i ludzie już się rozhartowali po zimie i trudno teraz większe przetrwać ochłodzenie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
anabuko1 16:38, 25 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Basieksp napisał(a)


Ja też poodkrywałam trochę roślin, bardziej niż wczoraj. Rabarbar też dostał taki parawan. Reszta musi sobie radzić, może nie będzie tak źle

Czyli wszystkie rośliny żyją ?
U mnie trochę host zmroziło.
Kwiaty jabłoni też widziałam tracone.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Basieksp 19:56, 25 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
ajka napisał(a)
Jestem zachwycona rabarbarem. Przepadłam, chyba też u siebie sprawię.

Rabarbar po przymrozkach narazie się nie podniósł, a przed chwilą padał grad, zobaczę jutro jak wygląda. Ale mimo to, nie żałuję, że go mam, bo nawet jak już w tym roku się nie zdąży się zregenerować, to przez całą chwilę, jak jeszcze mało się działo u mnie w ogrodzie ogrodzie, to on zdobił
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 20:05, 25 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Magara napisał(a)
Basia, u mnie też wiele roślin się nie podniosło. Najbardziej mnie dziwią klapnięte rozchodniki.
Jutro ma być cieplej. A później upały

U mnie wielkich strat nie ma, trochę grujecznik ma końcówki listków czarne, młody perukowiec też, miłorząb, to są młode drzewka i one trochę dostały mrozu. Resztę muszę dokładnie obejrzeć. W weekend ma być ciepło, będzie widać dokładnie jak się mają.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 20:12, 25 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Alija napisał(a)
Basiu, mam nadzieję, że rabarbar przetrwa trudne chwile i dalej będzie zdobił ogród, jest taki piękny. Dobrze, że idzie ku lepszej pogodzie. Przez tą dziwną pogodę rośliny i ludzie już się rozhartowali po zimie i trudno teraz większe przetrwać ochłodzenie.


Ja osobiście jestem chyba dobrze zahartowana w pracy mam dość chłodno i to chyba mi osobiście służy, bo chyrypki, grypki, odpukać, nie łapią się mnie W tym roku jeszcze nie miałam nawet kataru ale z roślinami już nie zawsze jest tak fajnie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 20:18, 25 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
anabuko1 napisał(a)

Czyli wszystkie rośliny żyją ?
U mnie trochę host zmroziło.
Kwiaty jabłoni też widziałam tracone.


Jutro zrobię obchód. Teraz po pracy było ok, ale jakąś chwilę temu padał grad, dość mocno. Nie wychodzę już dziś na dwór, jutro zobaczę czy są jakieś dodatkowe szkody. U mnie hosty nie są jeszcze bardzo rozwinięte, raczej nic im nie jest. Kwiaty na owocowych nie opadły, truskawki też jeszcze u nas nie kwitły. Niektóre, malutkie rośliny mam okryte, dopiero jutro będę odkrywać.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies