Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działeczka - powolne spełnianie marzeń.

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka - powolne spełnianie marzeń.

Martka 10:12, 25 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
nyna76 napisał(a)






Aniu, jest power! Zamówienia idą pełną parą. Chyży przysłał mi bardzo ładne sadzonki róż pnących na jesieni, a gdy okazało się, że jedna to pomyłka, natychmiast dosłał DWIE właściwe zamiast jednej, "pomyłkę" sprezentowałam siostrze. Przyjęły się. Ale ja nie o tym, bo makieta Twojej rabaty tak mnie zachwyciła, że muszę napisać, nie widziałam piękniejszej! Brawo za pomysł i realizację - to nie PRL, to się nazywa 3D!
Jarzmiankę chyba bym Ci odradzała na słoneczną rabatę, mam i niestety, słabo tam się ma, krótko kwitnie i nie rozsiewa się. Magara mi pisze o jarzmiankowych łanach, a ja nie wiem, o czym mówi i czy na pewno o jarzmiankach Może w jej miejsce krwawnik? Są w odcieniach ciemnego różu, bordo itp, np. Summerwine.






nyna76 11:43, 25 lut 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Ewa tylko takie zdjęcie znalazłam, więc chyba nie rozwinęła u mnie skrzydeł, skoro słabo ją fociłam ... Ale ta żółć już zdradza że to jednak GT.


Tu jak się przyjrzysz zawiazuje pąki przy drewnianeĵ ściance . Tam tylko widać, że jeden pęd miał ok 1.5 m. Taka mała jasna kropka



Tak czy inaczej na wydanie 2 szt.


____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
nyna76 11:52, 25 lut 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
A co do jarzmianki, to róg tej rabaty przez 3/4 dnia będzie w lekkim cieniu, więc jedną tam wsadzę, a drugą jako zapas w inne miejsce.
Mam inne w świetlitym cieniu i rosną ładnie po podzieleniu. Jeszcze się nie sieją, chyba że w tym roku znajdę jakieś siewki.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Patrycja_KG_Lu 12:12, 25 lut 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
nyna76 napisał(a)



Witam, co to za roślina na pniu, wysoka? Super pomysł z tą makietą 3D.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
nyna76 12:53, 25 lut 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Patrycja witaj

To drzewko to wierzba Hakuro.
Ma już ładnych parę lat, trzeba ją ostro ciąć kika razy w sezonie.
Ja w zeszłym roku mocno ją podkrzesałam ponad miejscem szczepienia i to sprawiło, że stało się wyższe
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Patrycja_KG_Lu 17:05, 25 lut 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
Dziękuję. Taka podstrzyżona ciekawie wygląda.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Anda 18:29, 25 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
nyna76 napisał(a)


2 miskanty ML i powojnik na tyłach.





Tu 3 róże Alden Biesen, Pomponella i Rapsody.

Może jeszcze Abraham Darby - mam 2 bidule dla przełamania tego fioleto- różu.
Reszta to wypełniacze typu kłosowce, liatry, trawy, szałwie, floksy i penstemony.


Ta Rapsody byłaby w lekkim cieniu od rana.

Teraz cień tak się tam układa o 15 godzinie w lutym. To zdjęcie z kamerki na działce.



Rabata będzie wzdłuż dłuższego rzędu tujek.


Plan mi się podoba, ale jaką głębokość będzie miała ta rabata? 3m czy więcej?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
nyna76 19:13, 25 lut 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Anda 19:35, 25 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Dojście do tuj wliczone w te 2m?

Myślę, że może być troszkę za gesto i słabsze rośliny zaczną wypadać… Miskanty bardzo dużo miejsca zajmują, poza tym tuje będą im wypijać całą wodę. Nie lepiej z nich zrezygnować?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
nyna76 20:01, 25 lut 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Uuu kochana, z trawami jakoś tak ciekawiej niż tylko zielona ściana tujowa.

Acha, odległość liczona bez tujek.
Jak je sadziłam to wymieszałam ziemię z gliną i ładnie rosną.
Wodą podlewam obficie ale tylko ze 3 razy w sezonie i rosną ładnie.

Wiadmo, że w towarzystwie dodatkowych roślin dostaną więcej wody.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies