Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działeczka - powolne spełnianie marzeń.

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka - powolne spełnianie marzeń.

nyna76 11:23, 02 mar 2024


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
LIDKA napisał(a)
Poszłaś Ania z porządkami jak burza.
Ciemiernik jest śliczny. Też mam siewkę od Helen ale jeszcze nie kwitnie.

Wisienka niech dobrze rośnie.


Lidka,.pewnie dlatego że pogoda dopisała i miałam wolne. Opokan wzięła. zapobiegawczo już rano, pewnie dlatego w ogóle mogę się dzisaj ruszyć

Wisienka dziękuje, ale jeszcze poczeka chwilę w poczekalni.
Planuję jakieś zmiany i nie mam jeszcze ostatecznego planu, będę potrzebowała Waszej pomocy.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
nyna76 11:32, 02 mar 2024


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
antracyt napisał(a)
Mam tą wisienkę, ładniutka - będziesz zadowolona

Jak już masz tak czyściutko, to możesz się spokojnie kawą na świeżym powietrzu delektować


Musisz wpaść do mnie koniecznie - masz tyle drzewek i zasłaniasz się od sąsiadów ... Ja jestem na patelni od ścieżki głównej i zaczyna mi to pomału przeszkadzać.
Mój eM lubi miejskie katalpy, znalazłam 2 ładne w Daszewicach i niby mam pomysł ale brakuje mi ostatecznej koncepcji.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Rojodziejowa 12:37, 03 mar 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8604
Ania, te żyłkowane uwielbiam! Super są. Mus dokupić Teraz każdy kwiatuszek na wagę złota.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
nyna76 13:43, 03 mar 2024


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Asiu zgadza się, są urocze, ale bardzo szybko u nas się rozchodzą. Liczę na przyrosty.

Jestem u Ciebie regularnie. Ściskam.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Kokesz 07:54, 04 mar 2024


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Gdzie chciałabyś posadzić te katalpy?
Z tego co czytałam na O. one późno startują i łapią mączniaka.
Mają bardzo szerokie i zwarte korony.
Taras masz raczej osłonięty od ciekawskich a resztę ogrodu od strony drogi chyba żywopłot musiałby zasłonić.

Masz tak ładnie to ludzie zaglądają

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
nyna76 16:39, 04 mar 2024


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Renia,.mogą startować późno, siedzenie na tarasie u mnie zaczyna się w czerwcu.

Chciałam zasłonić nimi ogólnie bryłę budynku.

Mam ochotę tak sobie zasłonić taras, żeby nie musieć się dodatkowo zasłaniać zasłonami.
Myślałam jeszcze o 3 tujach pośrodku rabaty przed tarasem, żeby coś rosło przed nimi " w słonku" i coś za nimi w cieniu utworzonym przez nie- to będę widzieć z tarasu-anabelki, hosty, tawułki.

No widziz, miałam sobie zrobić dzisiaj fotkę i mi wyleciało z głowy.

Już wszystko mam uprzątnięte na sezon

Szukam kogoś do zrobienia daszku z poliwęglanu.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Anda 16:43, 04 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
Katalpy nawet u nas w szkółce łapią mączniaka. Również nie polecam.
Może pomyśl nad Heptacodium? Szybko startuje, bezproblemowe
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 17:03, 04 mar 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Ewo, heptakodium jest super, ale nie wiem czy łatwo dostać takie szczepione u nas. Cena przy okazji może okazać się zaporowa.
Ania, tui w rabatę bym nie wsadzała. Korzeni się płytko i szeroko, to utrudnia uprawę innych roślin wokół.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 17:11, 04 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
antracyt napisał(a)
Ewo, heptakodium jest super, ale nie wiem czy łatwo dostać takie szczepione u nas. Cena przy okazji może okazać się zaporowa.
Ania, tui w rabatę bym nie wsadzała. Korzeni się płytko i szeroko, to utrudnia uprawę innych roślin wokół.


Heptacodium raczej się nie szczepi. Masz na myśli jednopienne?

Z pomocą translatora, może się przyda

https://beetwunderung.de/sieben-soehne-des-himmels-strauch-heptacodium-miconioides/
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 17:16, 04 mar 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Całkiem możliwe Wyobraziłam sobie takie wysokie i pierwszą myślą było szczepienie

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies