Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dębowe zakątki

Pokaż wątki Pokaż posty

Dębowe zakątki

andzia458 22:27, 04 wrz 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Aniu, zapewne masz u siebie hostę Sum and Substance? Ona da radę miejscu częściowo nasłonecznionym? Bo niby tak piszą... A ona naprawdę jest taka duża?
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Anusia 12:28, 05 wrz 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Aniu piekne jezowki. Niesamowite masz zdolnosci.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Dorota123 20:57, 05 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

Dorotko, bardzo dziękuję za miłe słowa..
Twój ogród też jest ukwiecony.I mi bardzo się podoba.
A dalii mam sporo już kilka lat. Co roku wprawdzie jakąś dokupię.I trochę ich przybyto.
Funkie udało mi się uratować przed ślimakami.Jak zauważyłam ,ze są dziury, to zaczęłam wysypywać wokół nich niebieski granulat. I skuteczny jest na nie.A hosty całe.
Pierwszy raz w tym roku miałam ślimaki.
Tu i ówdzie są jeszcze w innych częściach w dalszym ogrodzie.Ale przy hostach ich nie ma.
Może twoje hosty też ślimaki żrą ??
Twój ogród ładnie dorośleje. Czy te niebieskie granulki wysypujesz na ziemi, czy na czymś? Robisz opaskę z nich dookoła host? Czy one likwidują te ślimaki, czy tylko odstraszają. Mam te paskudy tygrysie i jest ich co raz więcej, przez nie musiałam usunąć wszystkie hosty wokół studni. Zostawiają swoje błyszczące ślady wszędzie i brudzą mi elewację na budynkach. Zaczyna mi się robić plaga.
Ogród nadal pęknie Ci kwitnie a i swoją pasję pięknie pielęgnujesz, widziałam 3 nowe obrazy, bardzo ładne.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 21:16, 05 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14000
anabuko1 napisał(a)

Halinko dziękuję.
Szkoda,że bliżej mnie nie mieszkasz.To trochę poradziłabym się w sprawie obrazó. Bo nie wszystko idzie mi jak chcę. Wiesz ja się sama uczę.

A to moje ostanie dzieło Dla miłośników jeżówek





Piękny Aniu.
Dwa plany a w środku światłość odchlan. Już wspomniałam technika prawie jak u Van Goga nakładanie farby długim pociagnieciem pędzla.
Kolorystycznie - bardzo ładnie dobrane kolory przenikające się.
Bardzo mi się ten obraz podoba w jakich rozmiarach to pastela?

Ogród no cóż jak zwykle kwitnący pewnie i pachnący i zadbany.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 07:57, 07 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23636
AniazUroczyska napisał(a)
Ojej, ile tu cudowności i ogrodowych i artystycznych Twoje hortensje powalają! Jakie to odmiany?

Aniu, dziękuję bardzo za miłe słowa.
Te hortki z ostatnich zdjęć to limki i Vanilka w tle.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 08:02, 07 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23636
AnnaCh napisał(a)
Aniu, przepięknie
A obraz jeżówkowy cudny Bardzo mi się podoba

Aniu to bardzo się ciesze,że obraz sie spodobał.
JKa po prostu próbuję , maluję uczę się sama
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 08:34, 07 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23636
Magleska napisał(a)
Aniu podziwiam Twoje zdolności
widać artystyczną duszę
obrazy śliczne ,kadry ogrodowe też piękne

Madziulka dziękuję za te pochlebne słowa. Miód na moje serce.
andzia458 napisał(a)
Aniu, zapewne masz u siebie hostę Sum and Substance? Ona da radę miejscu częściowo nasłonecznionym? Bo niby tak piszą... A ona naprawdę jest taka duża?

Aniu , mam tą hostę hostę Sum and Substance. Na częściowo nasłonecznionym miejscu będzie rosła. Na pełnym słońcu będzie ją przypalać.To piękna hosta o wielkich , pięknych liściach. To z dużych host.

! od lewej

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 08:39, 07 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23636
Ewa777 napisał(a)
Nic dziwnego, że robisz takie piękne zdjęcia. Masz duszę artysty Piękne obrazy. Fajnie jest rozwijać swoje talenty
Kwiaty w ogrodzie zachwycają

Ewuś, dziękuję za te wszystkie miłe słowa.
Fantastyczną rzeczą jest rozwijanie swoich pasji i tego co człowiek lubi.
Malowanie też polubiłam.
A to nadmorski widoczek z minionego weekendu
Bałtyk w Sztutowie

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 10:23, 07 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23636
Dorota123 napisał(a)
Twój ogród ładnie dorośleje. Czy te niebieskie granulki wysypujesz na ziemi, czy na czymś? Robisz opaskę z nich dookoła host? Czy one likwidują te ślimaki, czy tylko odstraszają. Mam te paskudy tygrysie i jest ich co raz więcej, przez nie musiałam usunąć wszystkie hosty wokół studni. Zostawiają swoje błyszczące ślady wszędzie i brudzą mi elewację na budynkach. Zaczyna mi się robić plaga.
Ogród nadal pęknie Ci kwitnie a i swoją pasję pięknie pielęgnujesz, widziałam 3 nowe obrazy, bardzo ładne.

Dziękuję Dorotko
Te niebieskie granulki wysypuję normalnie na korę . Bo w hostach mam korę. I trochę przed kamieniami na ziemię. One robią coś ,że te ślimaki staja się jakby nieżywe.
Na początku jak wysypałam granulat, to co 2 dni je takie nieżywe zebrałam i wyrzuciłam. Po upływie czasu, to nawet tam już ich nie było. I teraz jeszcze granulki sobie leżą.A ślimaków nie mam przy hostach.A liście całe.Co najważniejsze.A na początku już mi dziurawiły.Z dnia na dzień co raz więcej. I potem raz dwa i się skończyło.
Wiadomo w całym ogrodzie nie wysypię tego granulatu. Bo ogród za duzy. A to są koszty. Ale w hostach warto.
W ogrodzie nawet ich tak mocno nie widać. Trochę przy warzywniku i od łąk przy stawie się pojawiają, to je wyłapuje.
W tym roku jest ich mnóstwo i wszędzie.Ja ich nigdy nie miałam.A w tym roku i ja je mam.

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 10:27, 07 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23636
ElzbietaFranka napisał(a)





Piękny Aniu.
Dwa plany a w środku światłość odchlan. Już wspomniałam technika prawie jak u Van Goga nakładanie farby długim pociagnieciem pędzla.
Kolorystycznie - bardzo ładnie dobrane kolory przenikające się.
Bardzo mi się ten obraz podoba w jakich rozmiarach to pastela?

Ogród no cóż jak zwykle kwitnący pewnie i pachnący i zadbany.

Pozdrawiam

Elu,aż się rumienię od tych twoich miłych slow.
Dziękuję, dziękuję bardzo.Bardzo miło mi.
A wiesz,że ja lubię taką jasna dal.Tak nieprzenikniona jasność.
Obrazy na razie maluje farbami akrylowymi.
Ten jezówkowy obraz ma wymiary 50x34 .
Ogród dziękuje za komplementy
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies