Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dębowe zakątki

Pokaż wątki Pokaż posty

Dębowe zakątki

zawitka 08:40, 17 kwi 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
O kurcze a my tu w-wie cieszymy się ze pada.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
April 09:53, 17 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Aniu, to co kwitnie, bardzo cieszy. Piękne masz hiacynty, jak zwykle
Martwi taki mokry sezon u ciebie a znów ja wyglądam deszczu z radością. I dla mnie ten rok jest znośny, nie jest bardzo sucho. Jak to różnie się układa.
Pytałam u siebie o hortensję dębolistną od ciebie. Czy ona już powinna pokazywać oznaki życia czy jeszcze śpi? bo się trochę martwię. Twoja już ruszyła? Pokaż fotki jak będziesz miała czas.
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 11:20, 17 kwi 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ania, u mnie też mokro, mokrutko... I znów pada...
Kolorki kwiatów cudne. Teraz, na wiosnę, czekamy na te kolory z utęsknieniem.
Piękne szachownice kostkowate, ja je uwielbiam. A masz również białe? bo tak mi się zachciało je posadzić i jestem ciekawa, czy rzeczywiście są takie śliczne i subtelne z ta kratką, jak na zdjęciach...?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
anabuko1 21:38, 18 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Alija napisał(a)
Aniu, ale miło się ogląda, tyle różności kwitnie u Ciebie, pięknie.
Szkoda tylko, że tak mokro, ale wiosna, będzie coraz cieplej, mam nadzieję, że będzie lepiej, trzymam kciuki.
Dziękuję.
Kwitnień jest. Wiosna w kratkę ale się rozwija.
I dalej mam mokro. cały warzywnik w wodzie.
Nie wiem kiedy tam coś będę mogła robić.
W niektórym miejscach też mokro Ech....

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 21:58, 18 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Basieksp napisał(a)
Taki mokry teren to trochę udręka. A jakbyś tam jakieś ala oczko wodne wykopała, takie, by woda miała gdzie spływać,tak sobie pomyślałam, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

W tym roku mam tak bardzo mokro.
Na końcu działki mam staw. Ale to za mało. Wszędzie i wokół jest mokro. Tutaj tereny takie z większymi poziomami wody. I łąki tutaj też mam bardziej " wodniste ".
Tak to tutejsze natura.
Trudno jak już będzie.
może kiedyś powiększymy staw i coś jeszcze się pomyśli.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 22:44, 18 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
April napisał(a)
Aniu, to co kwitnie, bardzo cieszy. Piękne masz hiacynty, jak zwykle
Martwi taki mokry sezon u ciebie a znów ja wyglądam deszczu z radością. I dla mnie ten rok jest znośny, nie jest bardzo sucho. Jak to różnie się układa.
Pytałam u siebie o hortensję dębolistną od ciebie. Czy ona już powinna pokazywać oznaki życia czy jeszcze śpi? bo się trochę martwię. Twoja już ruszyła? Pokaż fotki jak będziesz miała czas.

Tak Jolu wszystkie kwitnienia wiosenne cieszą. Wszystkie rozwijające się listki na drzewach czy krzewach też cieszą.
Tylko warzywnik tonący w wodzie już nie cieszy. W innym miejscach na trawie też większe mokre place mokre. Ale tam mnie nie martwi. Martwi mnie warzywnik i tunel wodzie i część na rabacie kwiatowej.
Ale człowiek na razie nic nie zwojuje z naturą. Taki w tym roku tutaj mam mokry rok.
Coś trzeba będzie pomyśleć z tym terenem. Ale do tej pory nie było takiego roku.
M9ja dębolistna zaczyna już ruszać. Jeszcze nie wygląda to może bardzo widocznie z daleka ale coś już widać.
Sa ma zobacz na zdjęciu.
Twoja jest młoda. Powinna już ruszać pomału. Przyjrzyj się na wierzchołku czy coś już rusza ??
Moja rośnie na słonecznym miejscu . Może twoja potrzebuje więcej czasu i słońca.


____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 22:55, 18 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Muszelka napisał(a)
Piękne portrety kwiecia.

Dziękuję .Kwitnień przybywa to będzie i portretów kwiatowych będzie więcej
Jakaś roślinka mi rośnie.
Dostałam ją w ubiegłym roku od siostry ...ale nie pamiętam co to takiego ??
Może ktoś rozpozna co to takiego ??

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
April 11:51, 21 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Aniu, dzięki za zdjęcia hortensji. U mnie pewnie jeszcze za chłodno, no i jak twoje na słonku to szybciej.
No nic, czekam zatem cierpliwie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosialuk 22:05, 22 kwi 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Aniu wydaje mi się, że to wiązówka Venusta.
Szkoda, że taki mokra wiosna u ciebie. W sumie u mnie też ziemia jeszcze mokra, choć na szczęście woda nie stoi. Teraz słoneczko i ciepełko to wnet się wszystko poprawi. Czego tobie i sobie życzę.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Kasya 23:02, 22 kwi 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Tez myślę ze to wiązówka
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies