Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dębowe zakątki

Pokaż wątki Pokaż posty

Dębowe zakątki

Kordina 22:21, 24 wrz 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5059
Ciekawy ten pstry rabarbar Aniu ile mniej więcej trzcinników krótkowłosych Calamagrostis brachytricha wchodzi na taką kępkę? Śliczna ta trawa, jak ją pielęgnujesz, kiedy wycinasz? Zapisuję ją sobie
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
anabuko1 22:21, 24 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23833

Widok z trasu i dzisiejszy bukiecik

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Rumianka 13:53, 25 wrz 2023


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10455
Aniu, u Ciebie zawsze ogród kipi obfitością roslin...Jest pięknie, tak lubię. Pozdrawiam
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basieksp 14:12, 25 wrz 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Też zwróciłam uwagę na ten rabarbar ciekawie wygląda No hakonki masz bardzo ładne pytałaś u mnie o tą hortensję, jedna z dziewczyn zasugerowała , że może to być hortensja mieszańcowa Preziosa
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
anabuko1 10:47, 26 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23833
Kordina napisał(a)
Ciekawy ten pstry rabarbar Aniu ile mniej więcej trzcinników krótkowłosych Calamagrostis brachytricha wchodzi na taką kępkę? Śliczna ta trawa, jak ją pielęgnujesz, kiedy wycinasz? Zapisuję ją sobie
no Bardzo ciekawy te rabarbar. Mógłby się duzo rozrosnąć. Z samych tych pstrych liści wygląda dekoracyjnie. A między zielonymi roślinami wyglądał by fajnie.
Te trzcinniki mam posdzone w tym czasie biegłym roku dopiero . Nam tam 3 sztuki w odległości 40 cm. W tym roku już ładnie podrosly i pięknie kwitną
Na przyszły rok powinny jeszcze lepiej wyglądać.
Mam nadzieję, że przyszłym roku będą jeszcze piękniejsze.
Jak inne trawy na wiosnę tnę.
I nic z nim nie robię. Po prostu rośnie sobie.

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 10:50, 26 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23833
Rumianka napisał(a)
Aniu, u Ciebie zawsze ogród kipi obfitością roslin...Jest pięknie, tak lubię. Pozdrawiam

Elisko dziękuję.
Ha bardzo lubię różne rośliny i dużo.
Może jeszcze nie wszędzie jest pięknie. No cóż będzie nad czym pracować już wiosną aby to zmienić.
Dziękuję i ja pozdrawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 11:13, 26 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23833
Basieksp napisał(a)
Też zwróciłam uwagę na ten rabarbar ciekawie wygląda No hakonki masz bardzo ładne pytałaś u mnie o tą hortensję, jedna z dziewczyn zasugerowała , że może to być hortensja mieszańcowa Preziosa

Mi ten rabarbar bardzo pstry bardzo się spodobał.
Jak dobrze przezimuje to na drugi to powinien stworzyć większą pstrą kępę
Ostre liście są bardziej widoczne z daleka niż czysto zielone .
O fajnie, że dziewczyny rozpoznały ta hortensje.
Już sobie zapisuje nazwę.
Potem poczytam o niej.
Dziękuję Bardzo
I dobrego dnia
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 21:12, 26 wrz 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22114
anabuko1 napisał(a)






Piękny kolor, dalie???

Bukiecik uroczy polecam z trawek obiedkę..jej kwiatostany są płaskie i jakby były z plastiku
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anabuko1 22:43, 26 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23833
Urszulla napisał(a)



Piękny kolor, dalie???

Bukiecik uroczy polecam z trawek obiedkę..jej kwiatostany są płaskie i jakby były z plastiku

To chryzantema . Piękny kolorek. Słabo rosła mi pod tujami to ją przesadziłam na wiosnę. I w nowym miejscu odżyła
Dzięki za polecenie trawki- obiedki. Fajna nazwa.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 19:52, 27 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23833
Są takie dni, że od rana się coś wysypie, coś spadnie .Pędem człowiek się zbiera i zapomni wziąć zegarek i telefon . Ale załatwi parę spraw a idąc ulica zastanawia się która godzina.
I potem spóźni się na ogłoszenie wyników Konkurs pt. „Pejzaż z Uherką w tle” I Senioriady Chełmskiej przy ChDK. Ale poszłam obraz swój zobaczyłam z nr 13( zabobonna nie jestem ) i dowiedziałam się , że zajęłam 1 miejsce. ( spotykana na miejscu koleżanka i kolega zrobili zdjęcie )
A oto zwycięski mój obraz "UHERKA".



____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies