Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 22:34, 26 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tess napisał(a)

Mam takie dwie stare konewki. Wprawdzie jedna chyba z lat siedemdziesiątych jedynie, ale druga naprawdę wiekowa. Co na nią spojrzę, to myślę, że pasowałaby do klimatów Twojego ogrodu. No i nie myliłam się.


Masz żurawkę owłosioną? Pasowałaby do cienistych zakątków u Ciebie i do koloru Twoich limonkowych rabat.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:37, 26 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
MariaJ napisał(a)
Witam

Pytałaś się o gipsówkę na jesieni będę miała kilka sadzonek mogę Ci wysłać. Widziałam u Ciebie modraka, mój ma inne liście kwitnie na biało.

Pozdrawiam


Przyjrzę się mojemu modrakowi.

Dla Ciebie z deszczu, który cieszy:

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:40, 26 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AgnieszkaW napisał(a)
Napisałam u Sylwii w sprawie pięciornika, ale skopiowałam też u Ciebie:

Ewo,
Pięciornik nepalski rośnie u mnie od wielu, wielu lat (chyba 15), jest niezawodny, wysiewa się pięknie, czasem łapie choroby grzybowe, ale to po deszczach, wystarczy raz skropić i po kłopocie. Kwitnie bardzo długo, po ścięciu odrasta i zakwita powtórnie (fotka jego jest też u mnie).


Ps Twój ogród jak zawsze zachwyca


A to fajna ożanka dla Ciebie. Idealna pod drzewa niezacieniające. I nie tylko. Lubi słońce i suchsze stanowiska.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:42, 26 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sierika napisał(a)
Schody granitowe i konewki bardzo przemawiają do wyobraźni, strumyk szemrzący, polne i nie tylko kwiaty, sceneria do wypoczynku.
Mira ma warzywnik godny ujrzenia w realu a od niej żabi skok do mnie, być może mój nie dorówna wrażeniami Mirowemu ale serdecznie zapraszam jeśli będziesz w pobliżu.


Bardzo dziękuję. Kiedyś, kiedyś .... . Teraz posiałam ponownie tę jeżówkę, bo na opakowaniu (polskim) było napisane, że można. I ciekawa jestem wschodów.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:52, 26 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mala_Mi napisał(a)

Ja swoją ropuchę kiedyś z paszczy zaskrońca wyrwałam.. i żyła jeszcze 2 lata .. teraz jej nie ma... może w końcu ją dopadł


Prawo natury. Jest to niby prawo silniejszego ale przecież słabsze organizmy też w naturze żyją, więc natura mądra jest.

Wiosną kupiłam sobie takiego floksa. 'Light Blue Flame'




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 22:53, 26 cze 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)






Ta donica z tą formą nasadzeń i pustym mokrym blatem jest bardzo w moim guście - miodzio.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 22:55, 26 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Roocika napisał(a)
Witaj Ewo, przyszłam z rewizytą ale przeraziła mnie ilość stron Obejrzałam więc Twoją wizytówkę i jeżeli pozwolisz to będę podglądać wątek
Zaraz zabieram się do oglądania Mai z Twoim ogrodem.
Pozdrawiam


Trzy lilie dla Ciebie.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sierika 22:55, 26 cze 2018

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Śliczna, ma cos w sobie a ja kupiłam 3 sadzonki, wreszcie wpadły mi w łapki.
Poprzedni zakup był niewypałem, wyrosło co wyrosło. Ciekawe jaka ma siłę kiełkowania, warto rozmnażać na wszelki wypadek bo różnie o niej mówią.
Apple B. zjawiskowa.
____________________
EwaSierika
mira 22:57, 26 cze 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)


Ando, w podziękowaniu za pokazanie niezwykłego ogrodu w Belgii, róża pnąca 'Apple Blossom' w sadzie. Nic sobie nie robi z ulewnego deszczu:





Oj tak Andzie trzeba podziękować.

Ta róża coraz bardziej mnie intryguje - proszę pokaż zbliżenie pojedynczego kwiatuszka.


Konewki na schodach widziałam.
Już wiem że trochę Ci ich brakuje bo w drugą stronę powinny stać pełne - czyli goście! kupujemy konewki i napełniamy.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 23:01, 26 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mój eM. się pyta jak się siada na ławce w zielniku, bo przejście zarośnięte. A co ja poradzę na to, że rośliny w zielniku mają wolność wysiewu? Ale z premedytacją posadziłam tam w przejściu pomidora koktajlowego.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies