Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 22:25, 07 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Do wyższej półki nigdy nie dorosnę ale miło popatrzeć na sukces innych.

Te śmietankowe łubiny kwitną z tych starszych okazów, czy to już nowe egzemplarze?
U mnie łubiny rosną góra dwa sezony. Potem giną.Nowe pojawiają się z pozostawionych na ziemi kwiatostanów z nasiennikami.
Kwitnący szczypiorek musiałam ściąć, bo się wyłożył od nadmiaru wilgoci i stał się kryjówką dla ślimakowych stad.
Nie pamiętam już dnia bez deszczu. Codziennie pada.


Ten rdest wężownik wodzi mnie na pokuszenie, a ja przecież nie Ewa.



U mnie łubiny to góra 3 sezony. Te są teraz w 2 roku.

U nas nie padało codziennie. Sobota i niedziela deszczowe, pozwoliły wyzbierać ślimaki (czy to syzfowa praca?) i nawieźć trawnik oraz azalie i różaneczniki resztkami starych nawozów (po terminie przydatności z pewnością).

Podrzucić Ci tego rdesta przy okazji lub w umówione miejsce?


Wyższa półka - 4 wielkie komory kompostowe, przydałaby się 5 na składowanie obornika i guano. Nie wiem, jak upchnąć, bo granice tam obsadziłam cisem, chyba jesienią kilka wysadzę i zrobię tę komorę.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:27, 07 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)
Wyższa zgadza się. Zdecydowanie.


Zaniedbujesz nas, Kochana.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:33, 07 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Helen napisał(a)
Cmokam...
Ewa, bardzo lubię Twój ogród, ale bukiety chyba są jeszcze bardziej wysmakowane. Piękne


z takich pospolitych roślin.


Ule na biało pomalowała moja młodsza siostra (efekt pandemicznego uziemienia). Ale fronty do odnowienia, czekają na Artystkę.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
eVka 22:37, 07 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Powiem Ci tak, masz jak u Montego Dona w Longmeadow Te ścieżki, rabaty, kwiaty, no i kompostowniki!
Moje nie są takie ładne, muszę je jakoś okiełznać choćby w palety.
Pozdrawiam!
____________________
Pszczelarnia 22:42, 07 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
antracyt napisał(a)
Wszystkie widoki bliższe i dalsze bardzo mi się podobają. Niby pełno kwiecia a taki spokój.


To wynik przestrzeni i skali oraz dużych plam tych samych roślin. Przestrzeń daje oddech. A na rabatach jest tak, że nie wszystko kwitnie naraz, tylko określone gatunki, więc jest bardziej stonowanie. Chyba. A spokój - jest, na widoku statycznie pasą się barany, krowy, psy gdzieś dynamicznie szczekają. Strumień czasami wartko głos podnosi i daje się usłyszeć. Ale to składa się na spokój.

Lubię i kolekcjonuje agapanty.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:44, 07 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wiolka5_7 napisał(a)
Jak tutaj pięknie kazda fotka cudna nawet kwitnący szczypiorek zachwyca
Bordowe buki i fiolety uwielbiam


To chaberki też będą fioletowe, może ciemno bordowe?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ryska 22:47, 07 cze 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11636
Dokładnie tak, bardzo wysoka półka.
Co ujęcie ogrodu to ja - łał pięknie! - krzyczę, jakbym oglądała fajerwerki w sylwestra.
Magia
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Pszczelarnia 22:54, 07 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
effka napisał(a)
Powiem Ci tak, masz jak u Montego Dona w Longmeadow Te ścieżki, rabaty, kwiaty, no i kompostowniki!
Moje nie są takie ładne, muszę je jakoś okiełznać choćby w palety.
Pozdrawiam!



I teraz nie wiem, co napisać ... . Bo Monty to jednak wyższa półka ogrodniczkowania (ach te szopki).

To glina z perzem poddawana rozkładowi na tzw. gorącej pryzmie. Przekładana żywokostem, pokrzywą, zieleniną, obficie sypana guanao. Po ułożeniu zostanie przykryta czarną tkaniną i podlewana w upalne dni.



Jeszcze tyle zostało jej do zagospodarowania.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
eVka 23:10, 07 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Pszczelarnia napisał(a)



I teraz nie wiem, co napisać ... . Bo Monty to jednak wyższa półka ogrodniczkowania (ach te szopki).

To glina z perzem poddawana rozkładowi na tzw. gorącej pryzmie. Przekładana żywokostem, pokrzywą, zieleniną, obficie sypana guanao. Po ułożeniu zostanie przykryta czarną tkaniną i podlewana w upalne dni.



Jeszcze tyle zostało jej do zagospodarowania.




Zasłużyłaś sobie na takie komplementy

O kurcze czyli taki kompostownik 2.0. Brawo Ty!
Ja mam zwyklaki wszystkożerne
____________________
Gosiek33 11:24, 08 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ile czasu będziesz czekać na gotowy kompost z tych pryzm?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies