Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 09:45, 24 wrz 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
asica napisał(a)
Przepiękna nieatrakcyjna fasada domu. Jabłonki u siostry wspaniałe. Mam taką ścianę, na której mogłabym takie posadzić, od strony wschodniej. Słońce do południa. Obawiam się że za mało


Troszkę mało ale może warto spróbować. Może im podpasuje? W Wisley widziałam jabłonki w donicach. Kłopot z nimi na zimę ale Golden Hornet nadaje się do donicy. Mówi się o nim, że to żółta wersja odmiany 'Red Sentinel' - plennej i zdrowej.

Golden Hornet raz jeszcze.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 09:51, 24 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Jak zwykle u Ciebie piękne widoki - wszystko co pokazujesz bardzo mi się podoba. Lubię Twój styl prowadzenia ogrodu i robienia zdjęć.

Również lubię hortensje, jednak obawiam się, że niedługo przyjdzie sie z nimi pożegnać na stałe, przynajmniej w moich stronach. One potrzebują więcej wody, niż będą mogły w przyszłości dostawać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 09:53, 24 wrz 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Urszulla napisał(a)


Można pozazdrościć takiej nasturcji z sąsiadą zajadamy się kwiatkami na kanapkach a plony w mojej okolicy gniły.


Gdzieś się obrodziło, gdzieś wygniło - taka różnorodność.

Z rumianku zbiorę nasiona - będę miała wiele rumianków w przyszłym roku



I fenkuł włoski (zielony) ma ładne owocostany (kwiatostany?)





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:03, 24 wrz 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda napisał(a)
Jak zwykle u Ciebie piękne widoki - wszystko co pokazujesz bardzo mi się podoba. Lubię Twój styl prowadzenia ogrodu i robienia zdjęć.

Również lubię hortensje, jednak obawiam się, że niedługo przyjdzie sie z nimi pożegnać na stałe, przynajmniej w moich stronach. One potrzebują więcej wody, niż będą mogły w przyszłości dostawać.


Ewo - Ando, jak miło Cię widzieć!

Styl prowadzenia ogrodu, to jest taki wytwór swobody twórczej.

Mi myśl o wyschnieciu ogrodu często "spędza sen z powiek". U nas (w Rowie Górnej Nysy - taka nazwa) woda jest, tylko trzeba ją wydobyć, zatrzymać i roślinom podać. Na regularność opadów nie ma co liczyć.

Jak nie padało i miałam podlewać, to w pierwszej kolejności szłam do warzywnika. Do buraków i selerów (i innych). Potem do cisów młodych pod drzewami.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Agania 10:57, 24 wrz 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
U mnie problem hortensji sam się rozwiązał przy czyszczeniu stawiku
i z filtra o dużej pojemności 500l mam wodę dla najbardziej potrzebujących
Piękne są te fenkuły czy one z nasion i czy można siać wprost do gruntu czy na rozsady w szklarni?
Na widok jabłuszek i gruszek oczka mi świecą
Magnolię Grandiflorę posadzę w przyszłym tygodniu, a jak Twoja Tripetala
posadziłaś, pokażesz?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 11:00, 24 wrz 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Pszczelarnia napisał(a)
Szałwie bardzo ławo się korzenią.


Fajne donice, reszta kolekcji donicowych też...ogrodu Seriki nie widziałam,
podobnie wam w duszy gra, gdzie okiem nie sięgnąć same smaczki i piękno
Nieustannie zachwycam się szarłatami, rdestami, ach fenkuły o dalich nie wspomnę
Uczę się patrząc na kompozycje bylinowe i w zestawieniach donicowych oraz ziołowo-warzywnych,
ale u mnie jak przejdzie ulewa to wszystko mi niszczy i przynosi zniechęcenie
Jeśli będziesz mieć jakieś nasionka do wydania to ja poproszę
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 11:06, 24 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Kurcze muszę gdzieś znaleźć jeszcze miejsce dla tej jabłonki, śliczna jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
hankaandrus_44 11:20, 24 wrz 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Pszczelarnia napisał(a)


Haniu,
tylko wtedy dobrze wygląda jedna odmiana, tak posadzona. A jak się ograniczyć do jednej odmiany?

Dla Ciebie:







Dziękuję. Dalie u mnie są, ale nie w takiej ilości. Pięknie jest u Ciebie.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
sylwia_slomc... 12:07, 24 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Ewo ten budynek sąsiada niesamowitego klimatu nadaje zdjęciom Rośliny bajecznie kwitną Róże chorują w tym sezonie mocno, moje pochorowały się teraz i to nawet takie, które do tej pory wcale nie chorowały. Już się nie przejmuje jesień zima idzie, bardziej by mnie drażniło gdyby wiosną zachorzały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 12:25, 24 wrz 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Pszczółko czy rozpoznasz z liścia co to za roślina?Zdjęcie usunę jak zobaczysz.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies