Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Anda 17:18, 24 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Pszczelarnia napisał(a)


Ewo - Ando, jak miło Cię widzieć!

Styl prowadzenia ogrodu, to jest taki wytwór swobody twórczej.

Mi myśl o wyschnieciu ogrodu często "spędza sen z powiek". U nas (w Rowie Górnej Nysy - taka nazwa) woda jest, tylko trzeba ją wydobyć, zatrzymać i roślinom podać. Na regularność opadów nie ma co liczyć.

Jak nie padało i miałam podlewać, to w pierwszej kolejności szłam do warzywnika. Do buraków i selerów (i innych). Potem do cisów młodych pod drzewami.






Ewo, zaglądam regularnie, jak tylko widzę nowe posty, ale nie zawsze piszę

Mam mały ogródeczek w porównaniu z Twoim, ale również boję się suszy. Zbieram wodę, którą prawie w całości przeznaczam na mój mały warzywniczek.

Piękny agapant. Białe podobają mi się na równi z lazurowymi

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sierika 20:26, 24 wrz 2020

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Mirka, to wygląda jak barszcz Sosnowskiego, groźna roslina.
____________________
EwaSierika
Mgduska 08:41, 25 wrz 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pszczelarnia napisał(a)









Bardzo bym sobie życzyła mieć takie poletko dalii
A masz u siebie odmiany, których nie udało mi się dostać, tym bardziej się zachwycam. Jabłonki rozpięte na płasko to też moje marzenie - na jakąś dalszą przyszłość
____________________
Sałatka pokrzywowa
ryska 09:27, 26 wrz 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Przepiękny ogród.
Jestem zachwycona wrześniową odsłoną.


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Mala_Mi 17:53, 26 wrz 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczelarnia napisał(a)


Chodziło bardziej o nieatrakcyjność tej kostki kamiennej - nuda. Fasada powinna być odnowiona ale to plan na przyszłość, na dziś to na pewno odnowienie okiennic mnie czeka.


To jabłonki Golden Hornet - niesamowite są u mojej siostry. Kórnickie.




Cudowne i cudownie poprowadzone

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Monia81 19:15, 27 wrz 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
Pszczelarnia napisał(a)
Kirengeszoma






Ewuś jesteś zadowolona z niej? Ja właśnie kupiłam, bo eMuś sobie ją wybrał, pięknie ją masz połączoną z rdestami bardzo lubię do Ciebie zaglądać, dalie bajkowe... pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
anpi 01:14, 07 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Pszczelarnia napisał(a)
Kiedyś Mira postawiła w opozycji róże i hortensje (Pytanie "róże czy hortensje?"). U mnie z takiej perspektywy nie są opozycją, jednakowo zdobią jesienny ogród.

A więc hortensje czy róże?






Cudowny widoczek!!! Mnie w tym sezonie zawiodło kilka hortensji i róż, ale jak można przestać je kochać...?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
darkowa 20:50, 11 paź 2020

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
A co tam Ewo działasz w ogrodzie?

I napisz jak twoje ogórki -czy się udały?
____________________
krystyna
Pszczelarnia 22:09, 11 paź 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ogórki się nie udały. Permakultura się nie sprawdziła u mnie. Ślimaki ukrywały się w wale pryzmy i nie sposób było je wyłowić. Dynie i ogórki na permakulturze były notorycznie jedzone przez ślimaki, jedna dynia się uchowała.

Udała się marchewka posadzona na niewysokiej pryzmie usypanej z ziemi lżejszej w warzywniku - jak nigdy się udała.

Co działam, na razie od dłuższego czasu nic takiego (zbieram jabłka, gruszki, pigwy, maliny i przerabiam)

- w okolicy szklarni dokończę rabatę piwoniową ze stożkami z cisa. Połowę zrobiłam zeszłej jesieni. Piwonie podsadzone turzycą cienistą albo hacone i niskimi bodziszkami albo liriope i bodziszkami.

- zaplanowałam sobie duży zielnik z leżakami do zrobienia na wiosnę

- będę sadzić 3 derenie jadalne cięte w wyższy parawan w okolicy ogrodu użytkowego

- mam do wysadzenia 3 kule (in spe) z buku 'Zlatia'

- roszady cisowe, bo znowu coś dorosło do przesadzenia

- korekta nasadzeń pod zegarem.

I jak zawsze jesienią, dostaję przypływ energii i pomysłów, które się uleżały i znalazły potwierdzenie płynące z ust ogrodowych pasjonatów i profesjonalistów.

Pogoda nie sprzyja na razie - zimno i mokro.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:14, 11 paź 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Monia81 napisał(a)


Ewuś jesteś zadowolona z niej? Ja właśnie kupiłam, bo eMuś sobie ją wybrał, pięknie ją masz połączoną z rdestami bardzo lubię do Ciebie zaglądać, dalie bajkowe... pozdrawiam


Bardzo fajna. Tylko potrafi złapać grzyba na kwiatach. Ale krzew jest niewysoki i regularnie kulisty. Dobrze jej u mnie w kompozycji z rdestem i hortensją macrophylla 'Kurenai' (piękna hortensja).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies