Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 20:43, 28 lis 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
magnolia 11:12, 29 lis 2021


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Piękne widoki zimowe. U nas jeszcze jesiennie buro.
Ewo, zostawiam u Ciebie link do bardzo dobrego filmiku, którego autorem jest Kuratorka działu roślin ozdobnych i Różanki w ogrodzie UW- Dorota Szubierajska. To instruktarz tworzenia ziemi do wysiewów i do sadzonek. Trzeba zacząć teraz (u tych co już mają zimę to nawet za późno).
Zajrzyjcie
https://www.youtube.com/watch?v=jogP8k78aig
____________________
Agania 11:59, 29 lis 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wow, ale zimę piękną już masz, aż miło kiedy są białe i na dodatek podświetlone słońcem gałązki, a jabłuszka w tym miejscu to już raj
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Magleska 18:13, 29 lis 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18429
Ewa zachwycam się Twoim zimowym ogrodem pięknie ,bialutko
poczytałam o jabłonkach ozdobnych -mam narazie 3 sztuki -jeszcze bez jabłuszek
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
jolanka 18:27, 29 lis 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Nadrabiam pomalutku
Jestem zaskoczona tym nadejściem zimy, jak zawsze ale fotki zimowe są takie klimatyczne.
Muszę wiosną zrobić porządek z kompostownikami, wstyd mi się zrobiło jak zobaczyłam Twoje
Pytałaś o ew rozłożenie teraz obornika na rabacie. A chcesz go tak położyć bez żadnego okrycia? Z tego co wiem, to powinno się czymś przysypać albo okryć, inaczej azot paruje i zostaje tylko ta masa.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
vita 19:59, 29 lis 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Pszczelarnia napisał(a)


Jabłuszkowa kurtyna wygląda wspaniale, gratuluję, wiem co to prowadzenie na wysokości, wiązanie i przycinanie dwa razy w roku Dzięki za przegląd jabłonek, jednak to chyba ciągle nie ta której szukam.
Czy rozpięta kurtynowo 'Red Sentinel' ma najdrobniejsze owoce wśród twoich jabłonek? Bo te moje miały niewielkie owoce.
Widziałam tydzień temu na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni nasadzenia jabłoni ozdobnych. Coś ze cztery odmiany, o żółtych owocach, o dużych karminowych i o niewielkich cynobrowych, wprost oblepiających gałęzie. Późnojesienne cudo Nie miałam czym fotek zrobić!
Szukam, może to właśnie 'Red Sentinel', może 'Professor Sprenger'?
Ktoś projektuje miejskie nasadzenia, gdzie można pytać?
A 'Red Jade'? Nie pokazałaś.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:11, 29 lis 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Jesienne krzątanie u Ciebie, miło popatrzeć. Figi, cytryny, tyle dobra, winogron w tym roku chyba da się już rozpiąć pod sklepieniem szklarni?
Masz nowe dzwony do bielenia? Piękne doniczki dla cebulowych, wypatruję wśród pelargonii tej pachnącej o pierzastych liściach, masz ją jeszcze?

Nie pozostaję w tyle jeśli chodzi o dbanie o glebę. Wyprodukowałam w tym roku kilka ton wspaniałego kompostu. Uczę się od najlepszych
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 20:48, 29 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Pszczelarnia napisał(a)



Uzupełniając, liście dębowe, orzecha potrzebują więcej czasu. Brzozowe, z lipy,z akacji, buka, modrzewiowe, nawet platana - im wystarczy rok. Muszą mieć dobrą wilgotność w tych workach. Worki najlepsze są czarne i duże. Moje z jakiegoś materiału naturalnego też się rozłożyły, bardzo szybko.

To z wczoraj, dziś już nas totalnie zasypało.


Magicznie

Śniłaś mi się w nocy, robiłyśmy nową rabatę zasypując ją masą kompostu z obornikiem i mieszając wszystko z myślą, że jak przez kilka lat tak zrobimy to będzie cudowna ziemia, nawet zapach tej ziemi we śnie czułam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sierika 20:54, 29 lis 2021

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Śnieg nadał nowy wymiar ogrodowi, niektóre zakątki zupełnie inaczej wyeksponowane, niepojęte ile mocy sprawczej w naturze, trochę śniegu, trochę mrozu i zachłystujemy się wrażeniami niczym machnięcie czarodziejską różdżką.
Vito, znikasz, wracasz a tu tony wspaniałego kompostu, nie odpuszczasz jednak ogrodu. Przyznaję, że poruszyłaś mnie tą informacją. Niczym ten śnieg...
____________________
EwaSierika
nicol21 21:14, 29 lis 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Pięknie ten zaśnieżony ogród wygląda, jeszcze bardziej tajemniczo. A teraz, święta i oby do wiosny
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies