Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Mgduska 21:13, 08 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Do mnie jeszcze jadą róże, jutro mają być. Do tego parę bylin i jeszcze trochę cebulek. Zachciało mi się nowych rabat Muszę zdążyć przed mrozami, w tym roku jakoś wyjątkowo wyciągnął mi się sezon.
Jak za darmo, to bym się nie wahała
____________________
Sałatka pokrzywowa
ElzbietaFranka 21:44, 08 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13936
Pszczelarnia napisał(a)


Ewa, na tej ławeczce przysiaduję. Zacisznie, ciepło. Poduchy i można nawet książkę pod kocykiem poczytać.

Dla tej nowej ławeczki porzuciłam starą ławeczkę z innej strony domu, z której widoki zawsze mnie rozpraszały.






Przepięknie i jeszcze masz czas na czytanie książek. Jak ty to robisz tak wszystko uporządkowane bałaganu nie widać.
Szpalery kompostowników. Myślałam że ja mam duży a ty masz takie same tylko kilka.
Po jakim czasie liście masz przekompostowane. Też w tym roku sporo liści wrzuciłam do kompostu szczególnie brzozowych i z klonów zielonych i nie wiem kiedy się spodziewać kompostu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gruszka_na_w... 22:59, 08 lis 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Listopadowe zdjęcia szklarenki nad wyraz klimatyczne.
Bierz ten koński obornik bez wahania. Do warzywnika będzie idealny.
A jaki ten sezon był dla pszczół?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 18:05, 09 lis 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
ElzbietaFranka napisał(a)



Przepięknie i jeszcze masz czas na czytanie książek. Jak ty to robisz tak wszystko uporządkowane bałaganu nie widać.
Szpalery kompostowników. Myślałam że ja mam duży a ty masz takie same tylko kilka.
Po jakim czasie liście masz przekompostowane. Też w tym roku sporo liści wrzuciłam do kompostu szczególnie brzozowych i z klonów zielonych i nie wiem kiedy się spodziewać kompostu.



Dobra książka zawsze wciąga, ja lubię czytać. Bałagan bywa schowany.

Mój ogród produkuje ogromne ilości chwastów i bio odpadów. Wiele z nich ląduje na ognisku, dając cenny popiół. Zgrabiam liście także zza płota - u nas liściastych nie brakuje.
Od zeszłego roku liście kompostuje oddzielnie, uzyskując ziemię liściową(Monty Don pisze, że najlepsza do ściółkowania - zatrzymuje wilgotność w glebie i do donic.

To jest ziemia liściowa (kompostowałam w workach i po roku tak wygląda)






Liście były tu składowane w podziurawionych workach





W tym roku mam już osobny boks na liście, bo miejsce mi potrzebne na przewiezienie obornika końskiego.




Zaplecze: 4 wielkie kompostowniki na odpady z ogrodu i jeden na liście. Przydałby się jeszcze jeden na zapasy obornika - może jeszcze uda się zrobić w tym roku.














____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 18:18, 09 lis 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Listopadowe zdjęcia szklarenki nad wyraz klimatyczne.
Bierz ten koński obornik bez wahania. Do warzywnika będzie idealny.
A jaki ten sezon był dla pszczół?


Nasze pszczoły wiosną się osypały (nie wiemy, co się dzieje) i w tym roku nie staraliśmy się o nowe.

Dziś było rześko




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 18:22, 09 lis 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Crocosmia 'Lucifer' ma się dobrze. Ciągle ją sobie mnożę, oddzielając i sadząc cebulki przybyszowe.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
antracyt 18:24, 09 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11741
Muszę zgapić od Ciebie pomysł na boks dla liści. Mam ich coraz więcej, "za płot" już
wysypywać nie mogę, a trzy komory kompostownika są wiecznie przepełnione.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Pszczelarnia 18:28, 09 lis 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Na poletkach po kwiatach jednorocznych posadziłam tulipany z własnej hodowli, też cebule przybyszowe. Pasek z obornikiem odpoczywa do wiosny.









____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 18:45, 09 lis 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Piękny kolor ma miskant 'Purple Fall'










____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 18:48, 09 lis 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
antracyt napisał(a)
Muszę zgapić od Ciebie pomysł na boks dla liści. Mam ich coraz więcej, "za płot" już
wysypywać nie mogę, a trzy komory kompostownika są wiecznie przepełnione.



A ja obmyślam boks na obornik, byłoby najlepiej gdyby boks był z desek z prześwitami.












____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies