Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 22:11, 17 sie 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
darkowa napisał(a)
Pszczółeczko ,już wiem co mam

Otóż jest to ......kozłek lekarski
no cieszę się, bo podoba mi się

czy miałaś? bo kojarzę że tak. Jakie masz przemyślenia


Waleriana! Super zawsze. A u mnie zadziwiająco dobrze ma się agastache rugosa



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:13, 17 sie 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
tulucy napisał(a)
Trochę jest takich "zmór". U mnie teraz łoboda ogrodowa. Z trzech siewek,w dodatku dwóch zmaltretowanych przez psa, po dwóch latach mam las... W pierwszym roku byłam zadowolona, bo ponoć ona działa jak strach na krety i nornice. Sprawdziłam i nie potwierdzam. Nornice chodzą sobie obok. Właśnie staram się ja usunąć w miarę możliwości, zanim zdąży rozrzucić nasiona. Nie pasuje mi też jej zastosowanie kuchenne, jako czerwony szpinak wygląda mocno nieapetycznie.

Hastatę mam od ładnych paru lat, sama wysiałam z kupnych nasionek. Do tej pory ładnie się trzyma, nie sieje się zbytnio (ale może jak zwykle za dobrze pielę chwasty wiosną).


Moja szklarnia tylko na pomidory i paprykę. Nic więcej tam nie zmieszczę. Może co nieco na półkach, jak już em mi zrobi docelowe.



Łobodę - na szczęście - łatwo można wypielić. U mnie pod kontrolą.






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:21, 17 sie 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Czytałam artykuł o brzozach w jesiennych barwach. Pisali, że to normalny objaw, bo mimo teoretycznie sporej ilości opadów, ich system korzeniowy jest zbyt płytki, aby czerpać wilgoć z głębszych warstw gleby. Na powierzchni jest piekielnie sucho. Brzozy ratują się zaprzestaniem dokarmiania liści.

Ta jedna para rąk dokonuje prawdziwych cudów w Twoim ogrodzie. Gdyby w zapasie była cała rzesza pomocników, to strach pomyśleć, co by się działo.
Jak tam pomidory w szklarni w tym sezonie?




Pomidory dobrze i w gruncie, i w szklarni. W szklarni chwilowo mieszkają 2 małe kotki.






Wstawiłam metalowe obrzeża, tutaj zawsze miałam problem i z korą ze ścieżek i z utrzymaniem linii trawnika. Ciężkie bardzo. Ciągle jeszcze poprawiam trawnik po wykopkach wodnych.












____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:25, 17 sie 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Ta hortensja jest zjawiskowa, to jakiś Magical ... .





Kwitną już cyklameny




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:32, 17 sie 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
I jak zwykle panuje okropny rozgardiasz. Próbuję ogarnąć ważną część ogrodu. Na froncie. Wiosną wycięliśmy stare świerki.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:38, 17 sie 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Kwitnie złocień (będę go zimować w gruncie w szklarni, świeży nabytek) i ma piękny kolor.




A wnękę z zegarem opanował bodziszek Rozanne.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 23:30, 17 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Twoja niekontrolowana jest chyba moją ulubioną rabatąJak dobrze zobaczyć, że w tak pięknym ogrodzie również można znaleźć rozgardiasz i ogarnianie Mnie jeszcze czeka ogarnianie chatki i terenu wokół, potem nowy trawnik na mule w podwórku i na przyszły sezon zostanie zamulone oczko, o ile nie będzie powodzi po drodze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Bee 08:19, 18 sie 2022


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 299
Pszczelarnia napisał(a)


A wnękę z zegarem opanował bodziszek Rozanne.





To on będzie taki duży?

Też lubię zdjęcia rozgardiaszu. Są takie optymistyczne - najpierw jest bałagan a potem powstaje coś pięknego
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Agania 12:35, 18 sie 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26057
Pszczelarnia napisał(a)
Kwitnie złocień (będę go zimować w gruncie w szklarni, świeży nabytek) i ma piękny kolor.







Cream de la Cream
Pochwalisz się małymi kotkami?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 12:37, 18 sie 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26057
Pszczelarnia napisał(a)





Czosnki teraz.








Masz spory ich szpalerek, moja rabata dużo mniejsza, ale też fajnie wygląda
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies