Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 21:59, 07 wrz 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256





Te aksamitki są fajne, lekkie






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:01, 07 wrz 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256

Daleki zasięg



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 22:04, 07 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Ja tej zimy karczochy straciłam mimo zabezpieczeń ciepła ale mokra zima je załatwiła. Pelargonię angielska moja babcia zimowała w pokoju na kwietniku ustawionym koło okna( nie na parapecie), ale nie było ogrzewania centralnego tylko piec kaflowy w drugim rogu pokoju. Maiła ogromną, jeśli dobrze pamiętam po taka z 70 cm, nie przycinała jej po zimie tylko uszczykiwała samiutkie czubki dzięki temu była gęsta i kwitła obficie. Nie wiem, ale o ile dobrze pamiętam to przy przesadzaniu do większej doniczki na dno szedł obornik gołębi lub kurzeniec( ale mogę się mylić bo miałam z 15 lat czyli dawno temu to było)teraz już nie mam jak się dowiedzieć bo babcia chora na Al..ra i nic nie pamięta.
U mnie te ozdobne słoneczniki w tym sezonie z samosiewu ubiegłorocznego w warzywniku rosły. To samo się tyczy tego rdestu jednorocznego. Ja się nie dochowałam ani razu, ale u mojej cioci sam się sieje co roku, lubi świeżo uprawioną ziemię do wschodów. Z tego co mi ciocia mówiła, a z mojego doświadczenia nie lubi być przesadzany. Ani raz mi się siewki od Cioci nie przyjęły.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ewsyg 22:07, 07 wrz 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Oj Ewcia, dopieściłaś ogród. Wydaje się taki lekki. Na widok tak dorodnych winogron poleciała mi ślinka. Bardzo spodobał mi się słonecznik.
Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Gruszka_na_w... 22:07, 07 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Mój warzywnik już pustawy, a u Ciebie wciąż tłok na grządkach.
Tegoroczne lato było wyjątkowo korzystne dla ciepłolubnych. Winogrona nabrały słodyczy. Świetnie wyglądają. Skończyłaś modernizację rabaty po wyciętych świerkach?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 22:10, 07 wrz 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I szybka robótka. Ławkę obsadzę trawami wiosną ale już dziś posadziłam nową jabłonkę ozdobną 'Siberian Yellow'.









____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:29, 07 wrz 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mój warzywnik już pustawy, a u Ciebie wciąż tłok na grządkach.
Tegoroczne lato było wyjątkowo korzystne dla ciepłolubnych. Winogrona nabrały słodyczy. Świetnie wyglądają. Skończyłaś modernizację rabaty po wyciętych świerkach?


Bo u mnie w warzywach są kwiaty. Są buraczki, jeszcze marchewka, ziemniaki, w skrzyniach seler. Dynie i cukinie, niedawno zlikwidowałam ogórki i pomidory gruntowe, bo deszcz je załatwił. Jeszcze korzystamy ze słońca i ciepła.


Klepiskowa zrobiona w większej części. Pozostało posadzić jarzęby (5 szt.) na przesłonę i h. serratę Blue Bird gdzieś w okolicy bez związku z czymś. Czekam aż eM. usunie zawadzającą karpę.

To połączenie na tej rabacie mnie zachwyca, kolorem i pokrojem. Do tego są zawilce Bressingham Glow. Słodko.







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
antracyt 08:34, 08 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Pszczelarnia napisał(a)
I szybka robótka. Ławkę obsadzę trawami wiosną ale już dziś posadziłam nową jabłonkę ozdobną 'Siberian Yellow'.










Bardzo jestem ciekawa efektu końcowego tego miejsca. Jabłonka będzie pojedyncza?
Te delikatne aksamitki nie pachną przypadkiem pomarańczami przy dotyku? Wysiewam podobne co roku w skrzyniach warzywnych, uwielbiam przy nich grzebać, właśnie ze względu na ten pomarańczowy aromat
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Joku 10:52, 08 wrz 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Na ostatnich zdjęciach jest rabata nad strumieniem, nad którą się kiedyś zastanawiałaś na forum zimową porą? Bardzo ładnie wygląda.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
sylwia_slomc... 11:14, 08 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Ślicznotka z tej jabłoneczki Nie kusi Cię pociągnąć bylinami lub krzewami niskimi co się pod jabłoneczką zmieszczą w plecach ławeczki jeszcze?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies