Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zaczynam po raz kolejny...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczynam po raz kolejny...

makadamia 09:34, 21 kwi 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
andzia458 napisał(a)

Nie jest ze mną chyba aż tak źle. Warzywnik u mnie zawsze dość udany więc może i inne roślinki mnie polubią.


Nie sugeruję, że nie masz ręki do roślin
Chodzi tylko o to, żeby ograniczyć nakład pracy na ogród
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
andzia458 09:42, 21 kwi 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915

Chodzi tylko o to, żeby ograniczyć nakład pracy na ogród


Im mniej pracy tym lepiej, wiadomo... Chociaż ja lubię grzebać w ziemi i naprawdę mnie to odpręża.
Mąż dzisiaj i jutro ma czas, żeby działać na podwórku, muszę się dzisiaj na jakieś krawężniki zdecydować chyba i wytyczyć jakiś kształt tej rabaty od wschodu.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
sylwik69 10:56, 21 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Witaj domek fajnie już odremontowany,powierzchni sporo do działania,wnioskuję,że masz chęci aby swoje otoczenie upiększyć,zmienić,więc powoli do przodu...jak większość z nas wszystko robimy sami.Jak już wyznaczycie rabaty i szlaki komunikacyjne będzie łatwiej
Na Forum jest wątek "oddam" warto tam zajrzeć,bo można skorzystać z darmowych nasion lub roślin,których inni chcą się pozbyć.Jak stworzysz sobie przechowalnik,wyhodujesz wiele roślin,które póżniej bardzo się przydadzą
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Anda 14:29, 21 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Witaj Aniu, wpadam z rewizytą, zaznaczam i będę zaglądać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
andzia458 16:05, 21 kwi 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915

Witaj Aniu, wpadam z rewizytą, zaznaczam i będę zaglądać


Dziękuję za odwiedziny i tak nieśmiało liczę na Twoje wsparcie. Doradzaj, podpowiadaj, krytykuj.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
makadamia 16:06, 21 kwi 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
andzia458 napisał(a)


Im mniej pracy tym lepiej, wiadomo... Chociaż ja lubię grzebać w ziemi i naprawdę mnie to odpręża.
Mąż dzisiaj i jutro ma czas, żeby działać na podwórku, muszę się dzisiaj na jakieś krawężniki zdecydować chyba i wytyczyć jakiś kształt tej rabaty od wschodu.


Krawężniki? Czyli chcesz linie proste?

Z doświadczenia Ci powiem, że jeśli kładziesz krawężniki, to lepiej żebyś była ABSOLUTNIE pewna, że rabaty masz dobrze wytyczone, bo potem już ich raczej nie ruszysz. A jest duża szansa, że na początku wytyczycie rabaty zbyt wąsko.

Znowu z doświadczenia wiem, że jak zakładasz ogród, to rabata o głębokości 2 metrów wydaje się w zupełności wystarczająca. A potem okazuje się, że nawet pół jaśminowca się na niej nie zmieści

Jeśli rabata ma być drzewiasto-krzewiasta, to bym powiedziała, że 4 metry to nie będzie szaleństwo. (Licząc od krawędzi żywopłotu, a nie od ogrodzenia!)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
andzia458 16:30, 21 kwi 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915


Krawężniki? Czyli chcesz linie proste?


Chyba jednak niekoniecznie chcę linie proste... Ale mężowi wybiłam z głowy tą robotę tak na szybkiego. Jutro ziemia przyjedzie na podniesienie i wyrównanie terenu a co dalej, to nie wiem. A co polecasz jako oddzielenie rabaty od trawnika i trawnika od kostki? Kostka to plany na pewno nie na ten rok ale myślimy może kamienie polne dać we wjazd i przylać luźnym betonem bo piach u nas okropny i wszystko do domu nawiewa.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
sylwik69 19:48, 21 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Odpowiadam u Ciebie na Twoje zapytanie w sprawie skrzyń warzywnych.Moje mają 4 lata,z drewnem nic się nie dzieje ale.... powinny być wyłożone folią kubełkową a nie zwykłą budowlaną,drewno jest zaimpregnowane a ja pomalowałam farbą do drewna i zaczyna się łuszczyć tak więc ucz się na cudzych błędach!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
andzia458 21:52, 21 kwi 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Sylwia, takie skrzynie bardzo ładnie wyglądają ale jednak trochę desek potrzeba, jak się ma spory warzywnik... Ja mam tylko obstawione grządki deskami wysokości około 12cm.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
andzia458 21:56, 21 kwi 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Krzewuszka, której odmiany nie znam i posadziłam ją na wariata jesienią. Jak o nią zadbać?
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies