Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zaczynam po raz kolejny...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczynam po raz kolejny...

Anda 22:01, 21 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Krzewuszki tniemy po kwitnieniu. Poza tym kompost wystarczy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
andzia458 22:11, 21 kwi 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915

Poza tym kompost wystarczy

U mnie gleba klasy VIb i chyba wszystko trzeba nawozić. I podlewanie już zaczęłam. Ewa, podpowiesz mi, czy jest szansa na uratowanie zaniedbanych róż? Rośnie kilka bidulek, dałam obornik granulowany ale przecież on powoli działa.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Anda 22:13, 21 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Andziu, masz zdjęcia róż?

A jaka ta gleba, w sensie piaszczysta, gliniasta?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
andzia458 22:21, 21 kwi 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915

Andziu, masz zdjęcia róż?

A jaka ta gleba, w sensie piaszczysta, gliniasta?


Zdjęcia zrobię... Sądziłam te róże chyba 3 lata temu. Potem dużo się działo, to co posadziłam było zostawione samo sobie właściwie... Gleba piaszczysta bo taka jest u mnie. Dawałam w dołki glinę ale zapewne już dawno przestała ona spełniać swoją rolę.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
ajka 12:26, 22 kwi 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3916
andzia458 napisał(a)
Krzewuszka, której odmiany nie znam i posadziłam ją na wariata jesienią. Jak o nią zadbać?


Co to za krzewuszka? Ja kupiłam na jesień Nanę Purpureę. Myślałam, że już nie ruszy, ale powoli, powoli odbija. Bardzo pododbają mi się krzewuszki jak kwitną.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
mrokasia 12:29, 22 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Wpadłam z rewizytą .
Będę zaglądać. Widzę, że Asia Makadamia już tu działa więc będzie dobrze, jesteś w dobrych rękach .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
andzia458 21:29, 22 kwi 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915

Andziu, masz zdjęcia róż?


Są zdjęcia:
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Anda 21:56, 22 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Ta jedna to chyba pnąca? Nie widzę dokładnie.
Obetnij je, mniej więcej tak o połowę. Jesli są długie pędy przewieszające się, a nie przeszkadza Ci ich wielkość, to przytnij tylko końcówki. Te rosnące poziomo pędy będą miały mnostwo kwiatów. Wytnij wszystko co suche i wszystkie pędy, które sie krzyżują, które będą się nawzajem uszkadzać. Najcieńsze gałązki też do wycięcia. Nawieź je nawozem do róż teraz i końcem czerwca, i ściółkuj kompostem albo skoszoną trawa. Po nawiezienia wzrusz trochę ziemię, żeby nie była taka zbita
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
andzia458 22:26, 22 kwi 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915

Ta jedna to chyba pnąca? Nie widzę dokładnie.
Obetnij je, mniej więcej tak o połowę. Jesli są długie pędy przewieszające się, a nie przeszkadza Ci ich wielkość, to przytnij tylko końcówki. Te rosnące poziomo pędy będą miały mnostwo kwiatów. Wytnij wszystko co suche i wszystkie pędy, które sie krzyżują, które będą się nawzajem uszkadzać. Najcieńsze gałązki też do wycięcia. Nawieź je nawozem do róż teraz i końcem czerwca, i ściółkuj kompostem albo skoszoną trawa. Po nawiezienia wzrusz trochę ziemię, żeby nie była taka zbit


Tak, jedna pnąca, New Dawn bodajże. Dziękuję za wykładnię odnośnie pielęgnacji, bardzo cenne wskazówki. Jutro się nimi zajmę. Jesienią chyba i tak będą musiały zmienić miejscówkę ale mam nadzieję, że uda mi się je jakoś przyzwoicie wyprowadzić...
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
andzia458 22:29, 22 kwi 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
A tyle udało się dzisiaj zrobić:
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies