Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z nadzieją do przodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Z nadzieją do przodu

NatkaRabatka 17:32, 26 kwi 2020


Dołączył: 26 kwi 2020
Posty: 17
Dzień dobry!
Mam na imię Natalia. Od zeszłego roku mieszkam w nowym domku. Wnętrza udało nam się skończyć. Teraz nadeszła pora na zagospodarowanie terenu wokół. Doświadczenie ogrodnicze mam niewielkie. Liczę na Waszą pomoc w zaplanowaniu przestrzeni.
____________________
Z nadzieją do przodu
NatkaRabatka 17:51, 26 kwi 2020


Dołączył: 26 kwi 2020
Posty: 17
Dom stoi na 10-arowej działce. Budynek zajmuje 200m2. Spora część będzie pokryta kostką (wjazd do garażu + cały pas po lewej stronie budynku). Część wypoczynkowa jest od południowego wschodu. Marzy mi się ogród w miarę nowoczesny, o geometrycznych rabatach. Potrzebuję pomocy w rozplanowaniu rabat. Wiem, że mogę na Was liczyć ! Tak przedstawia się plan działki




Czy takie zdjęcie wystarczy? Prostokąt z nr2 dorysowany do budynku to taras. Po prawej stronie budynku planujemy postawienie drewutni. W lewym górnym narożniku działki planuję mieć niewielki warzywnik, oddzielony wizualnie od reszty ogrodu. Gleba na działce jest żyzna, porolnicza, gliniasta.
Postaram się wkleić zdjęcia aktualnego stanu.
____________________
Z nadzieją do przodu
Gruszka_na_w... 20:33, 26 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Och jak miło!
Czekam na zdjęcia. Powstawanie nowego ogrodu to zawsze ciekawa obserwacja.
Mam nadzieję, że uda się szybko go stworzyć.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
makadamia 07:25, 27 kwi 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć, melduję się i ja - gratuluję własnego domku i ogrodu!

Żebyśmy mogli pomóc, to na pewno zdjęcia są potrzebne i jeszcze trochę wyjaśnień

jakie są wymiary działki - nie mogę rozczytać na planie.
nie wiem czy dobrze zrozumiałam - część południowo-wschodnia jest w prawym dolnym rogu, czyli przy wejściu - tam ma być część wypoczynkowa? czy plan jest przekręcony i ma być normalnie przy tarasie?

Wzdłuż prawej granicy widzę narysowaną skarpę - dobrze zgaduję? Zdjęcia i wymiary niezbędne

Te beżowe linie na miejscu planowanego warzywnika to pompa ciepła?

Jakie jeszcze macie chciejstwa oprócz warzywnika? plac zabaw? altanka, grill, ognisko?

Styl nowoczesny to taki:
https://pl.pinterest.com/podmiejskiogrod/ogrody-nowoczesne-geometryczne/
któreś z tych pinów podobają Ci się może szczególnie?

Zdjęcia!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
NatkaRabatka 11:19, 27 kwi 2020


Dołączył: 26 kwi 2020
Posty: 17
Witam

Wielkie dzięki za odpowiedź Część wypoczynkowa znajduje się w południowo wschodniej części za domem, tam gdzie jest taras. Wielkość działki 27x16 m.

Wzdłuż prawej granicy jest mała skarpa, posadziliśmy już przy niej tuje.

Beżowe linie to oczyszczalnia przydomowa. Zachcianek nie mamy specjalnych. Musi jedynie zostać trochę trawnika do gry. Zdjęcia wstawię jeszcze dzisiaj żeby łatwiej było planować
____________________
Z nadzieją do przodu
NatkaRabatka 13:30, 27 kwi 2020


Dołączył: 26 kwi 2020
Posty: 17

Tak wygląda front. Całość chcę obsadzić tak żeby nie trzeba było już siać trawy.

____________________
Z nadzieją do przodu
NatkaRabatka 13:39, 27 kwi 2020


Dołączył: 26 kwi 2020
Posty: 17


Tu skarpa obsadzona tujami. W miejscach gdzie są wykopane dołki pojawi się pergola / parkan, żeby przesłonić taras.
____________________
Z nadzieją do przodu
NatkaRabatka 13:50, 27 kwi 2020


Dołączył: 26 kwi 2020
Posty: 17


Ogród z częścią wypoczynkową. Całe pasmo wzdłuż ogrodzenia chcę obsadzić roślinami. W lewym rogu zaplanowany jest warzywnik.
____________________
Z nadzieją do przodu
NatkaRabatka 13:54, 27 kwi 2020


Dołączył: 26 kwi 2020
Posty: 17


Marzy mi się widok na ogromne, kwitnące krzewy i kwiaty
____________________
Z nadzieją do przodu
NatkaRabatka 14:09, 27 kwi 2020


Dołączył: 26 kwi 2020
Posty: 17




Pod oknami też chcę coś posadzić. Obecnie wygląda to jak pustynia, ale prace są w toku, więc będzie tylko lepiej
____________________
Z nadzieją do przodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies