Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z nadzieją do przodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Z nadzieją do przodu

Martka 14:21, 11 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Natalką, witaj Niewiarygodne zmiany tu zaszły! Kronikę i pomoc masz w nieocenionych rękach Powodów do radości zatem wiele Jestem ciekawa rabaty grabowej w kolejnych latach. Pozdrawiam!
sylwia_slomc... 15:27, 11 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
Kibicuję, idziecie z robotą jak burza i powstał w jeden rok ogród który wygląda na kilkuletni
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ryska 22:04, 11 sie 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Wciągająca historia
Witam się i ja.
Śmiałki mnie zachwycają jak kwitną. Nawet miałam zamiar do gaury i szałwii dosadzić je zamiast seslerii, które zastąpiły stipy.
Jak się te kwiatostany nie podobają to można ściąć, wtedy roślina się zagęszcza.
Powodzenia
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Agatorek 22:07, 11 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Haniu, piękny ogród stworzyłaś Natalce
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 22:09, 11 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
ryska napisał(a)
Wciągająca historia
Witam się i ja.
Śmiałki mnie zachwycają jak kwitną. Nawet miałam zamiar do gaury i szałwii dosadzić je zamiast seslerii, które zastąpiły stipy.
Jak się te kwiatostany nie podobają to można ściąć, wtedy roślina się zagęszcza.
Powodzenia


Każde narodziny są ekscytujące. I obserwacja jak to się cudnie rozwija.
Mnie te śmiałki urzekają kwiatostanami. Uwielbiam na nie patrzeć. Posadzenie gaury proponowałam rok temu. Nie przeszło.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:10, 11 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Agatorek napisał(a)
Haniu, piękny ogród stworzyłaś Natalce


On jest zupełnie odmienny od mojego, ale równie dobrze mi się go ogląda.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Ewik 22:44, 04 mar 2022


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Sliczne miejsce powstało , nowy rok, to i nowe foty by sie przydały
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
LIDKA 01:24, 05 mar 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6633
Pięknie.
Haniu, mam pytanie chyba retoryczne
Dlaczego nie mieszkasz obok mnie?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Gruszka_na_w... 20:52, 15 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
LIDKA napisał(a)
Pięknie.
Haniu, mam pytanie chyba retoryczne
Dlaczego nie mieszkasz obok mnie?


Żeby Cię nie dręczyć listą prac do wykonania.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:05, 15 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Ewik napisał(a)
Sliczne miejsce powstało , nowy rok, to i nowe foty by sie przydały

Są nowe foty.
Ale najpierw trzeba uzupełnić informacje.
W ciągu tego roku Natalka i jej mężaty skupili energię na kwestiach stricte budowlanych. Zrobiona została elewacja i drewniane wstawki na niej. Sporym przedsięwzięciem było zbudowanie ogrodzenia na granicy z kolejnym sąsiadem. Wymagało to budowy muru oporowego. Różnice poziomu sąsiednich działek są dość spore.
Dla przypomnienia:
Od południa działka Natalki graniczy z sąsiadem, który nawiózł na swoją działkę sporo ziemi i znacznie podniósł jej poziom. Aby uniknąć konieczności stawiania muru, zachowano spadek i ustawiono drugie ogrodzenie z drewnianych paneli. Za nim rosną tuje. Póki nie podrosną, panele zapewniają tarasową i ogrodową intymność.

Jako nasadzenia dobrze się tam sprawdzają hortensje bukietowe, hosty, brunnera, jarzmianki, bergenie, bodziszki.









Pies na zdjęciach jest mój. Plątał się za mną jakbym go miała na smyczy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies