Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z nadzieją do przodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Z nadzieją do przodu

Gruszka_na_w... 20:48, 16 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Agatorek napisał(a)
2 lata i taki już wyrośnięty ogród, super , a kanciki pierwsza klasa

Haniu, spisałaś się na medal


To była/ jest bardzo przyjemna forma współpracy, choć czasem odczuwam niedosyt.
Moim zdaniem to niewielki ogród, dosyć prosty w obsłudze, ale wymaga systematyczności. Niedosyt dotyczy tej ostatniej kwestii.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:51, 16 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Magara napisał(a)
Haniu, masz drugi wątek



Ledwie udało mi się z Natalki zrobić początkującą ogrodniczkę i zmotywować do założenia wątku w celu uzyskania pomocy Makadamii w rozplanowaniu przestrzeni. Aktywną forumką raczej nie będzie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:58, 16 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Wiolka5_7 napisał(a)
Dzięki Tobie Natalia ma piękny ogród no i mąż widzę, że się super wkręcił


Oni oboje są dosyć pochłonięci sprawami zawodowymi. Fioła na punkcie ogrodu mieć nie będą, ale cieszy ich fakt, że ogród wyraźnie się różni od sąsiednich, a czasem nawet bywa inspiracją dla sąsiadów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:00, 16 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Roocika napisał(a)


Ten widoczek bardzo mi się podoba.

Wszystko fajnie przemyślane.


Pisałam, że to moje ulubione miejsce. Tu najlepiej jest widoczna zmienność w kolejnych porach roku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 21:55, 16 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Bardzo dobrego doradcę miała Natalka. Taka sąsiadka to skarb.
Bardzo mi się podoba ten ogród.
____________________
Helen - Hortensjowo
LIDKA 22:08, 16 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6901
Hania fajnie mieć Cię w sprawach ogrodowych do dyspozycji.

Wyczarowałyście śliczny ogród.
Ludzie młodzi czasu może potrzebują i się wkręca.

Już sam kompostownik świadczy o tym że ogród jest dla nich ważny.

Pozdrawiam serdecznie i idę jeszcze fotki pooglądać.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Magara 23:28, 16 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Haniu, a Ty letniska na Kaszubach nie poszukujesz??? Miło by Cię było mieć za sąsiadkę, nawet tylko taką weekendowo-wakacyjną
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 16:04, 17 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Helen napisał(a)
Bardzo dobrego doradcę miała Natalka. Taka sąsiadka to skarb.
Bardzo mi się podoba ten ogród.


Nie wiem, czy skarb. Czasem robię za wyrzut sumienia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:10, 17 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
LIDKA napisał(a)
Hania fajnie mieć Cię w sprawach ogrodowych do dyspozycji.

Wyczarowałyście śliczny ogród.
Ludzie młodzi czasu może potrzebują i się wkręca.

Już sam kompostownik świadczy o tym że ogród jest dla nich ważny.

Pozdrawiam serdecznie i idę jeszcze fotki pooglądać.


Nie wiem, czy się wkręcą. W nich wciąż jeszcze tkwi nadzieja, że istnieje coś takiego jak ogród bezobsługowy. Trudno im zrozumieć, że pewnych działań nie można odłożyć na "za dwa tygodnie". Ogrody geometryczne są bezlitosne w tej kwestii.
Tu na forum wciąż się czyta, że dziewczyny marzą o tym, aby podczas weekendu była pogoda na ogrodowe rycie. Tam tego nie ma.
W warzywnik bardzo się wkręcił mężaty Natalki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:13, 17 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Magara napisał(a)
Haniu, a Ty letniska na Kaszubach nie poszukujesz??? Miło by Cię było mieć za sąsiadkę, nawet tylko taką weekendowo-wakacyjną


Za spadki żyję w obecnym miejscu. Kolejnych już się nie spodziewam, więc szukanie działki na Kaszubach mija się z sensem. Ale taką sąsiadkę jak Ty, to codziennie witałabym chlebem i solą oraz świeżo parzoną kawusią.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies