Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki jodeł, jodła - Abies

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki jodeł, jodła - Abies

Mazan 15:47, 30 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Marcin_pacyna

To jak to jest? W jednym poście piszesz o zwiększeniu pH w innym o zakwaszaniu. Jeśli gleba jest lekka należy użyć wapna węglanowego, najlepiej wapna magnezowego lub kredy nawozowej dla szybszego efektu. Jednak wapnowanie przeprowadza się jesienią, gdy korzenie muszą zmniejszyć swą aktywność, a temperatury są niższe i pozwalają na wniknięcie nawozu w głąb gleby bez gwałtownych zmian. Dlatego jest wzmianka o kredzie.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
marcin_pacyna 15:53, 30 maj 2016

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 131
Mazan napisał(a)
Marcin_pacyna

To jak to jest? W jednym poście piszesz o zwiększeniu pH w innym o zakwaszaniu. Jeśli gleba jest lekka należy użyć wapna węglanowego, najlepiej wapna magnezowego lub kredy nawozowej dla szybszego efektu. Jednak wapnowanie przeprowadza się jesienią, gdy korzenie muszą zmniejszyć swą aktywność, a temperatury są niższe i pozwalają na wniknięcie nawozu w głąb gleby bez gwałtownych zmian. Dlatego jest wzmianka o kredzie.



Pozdrawiam


Mazan, pomyłka oczywiście, jakie zakwaszenie. Miałem na myśli zwiększenie zasadowości (poniesienie PH). Mój błąd. Czyli teraz użyć kredy. Nigdy tego nie robiłem i jak sobie teraz o tym czytam, to widzę, że kreda zwiększa PH o 1-1,5 ale w trakcie kilku miesięcy do roku. Jak natomiast szybko podać mojej jodle jakieś składniki (czy to w ogóle możliwe) oprócz tej kredy?
Mazan 16:09, 30 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Na wszystko można znaleźć sposób - w tym przypadku ekologiczny, ale jest to sposób doraźny. W wątku Herbicydy jest o octanie wapnia - nim podasz trochę tego pierwiastka, ale są też - bez wapnia i magnezu - nawozy mikroelementowe do oprysku. Siarczanem magnezu także jest wykonywane dokarmianie dolistne, ale nie polecam, gdyż zakwasza.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
marcin_pacyna 16:35, 30 maj 2016

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 131
Mazan - bardzo dziękuję.
Jolushia 21:25, 18 cze 2016

Dołączył: 18 cze 2016
Posty: 5
Witam wszystkich. Czy ktoś może się orientuje co jest przyczyną takiego zwijania się igieł u jodły? Drzewko zaczyna zamierać
aga55 00:02, 19 cze 2016


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Moja koreanka ma takie rany, co to i jak leczyć?


____________________
Pozdrawiam z lasu :)
Mazan 15:43, 19 cze 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Aga55

Może to jej "uroda"? Jodła koreańska posiada na korze "pęcherze" żywiczne, które z czasem mogą pękać. Obserwuj.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 15:47, 19 cze 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jolushia

Jeżeli możesz zrób foto z bliska. Objaw podobny do żerowania niektórych szkodników, ale także do jednej z osutek - choroby grzybowej.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Jolushia 08:34, 22 cze 2016

Dołączył: 18 cze 2016
Posty: 5
Jolushia 08:35, 22 cze 2016

Dołączył: 18 cze 2016
Posty: 5
Od spodu ma białe kropeczki, wygląda jakby to była jakaś choroba grzybowa, ale nigdzie nic na ten temat nie mogę znaleźć.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies