Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki jodeł, jodła - Abies

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki jodeł, jodła - Abies

Nallar 12:14, 05 maj 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Mazan napisał(a)
Nallar

Żadne zawracanie głowy, jesteś po prostu praktyczna choć zaniepokojona.
Ziemi truć nie musisz jeśli nie widać szkodnika. Jodła też być może jest zdrowa - nie widać jakie są 'kuleczki', czy mają łuski. Mogą to być zaczątki szyszek. Gładkie kuleczki mogą oznaczać szkodnika.
To dobrze, że nie musiałaś podlewać roślin trucizną i chyba nie będziesz musiała.



Pozdrawiam

Powiało optymizmem
Uzbrojona w lupę idę zobaczyć czy wygląd kuleczek uległ zmianom, bo w początkowej fazie były gładkie.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 13:28, 05 maj 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Wieczorkiem wstawię zdjęcie. Z kuleczek na jodle które pokazywałam będą jednak szyszeczki, zaczynają mieć łuski.
Nowych golasów na świerkach nadal nie widać.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Mazan 14:36, 05 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Ewo, tam wszystko jest ukryte, a "golasy" na plaży, jak śpiewał Wodecki.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Nallar 21:04, 05 maj 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Sprawa "dziwnych" kuleczek jest już jasna.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
marcin_pacyna 22:48, 29 maj 2016

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 131
Witam.
Mam problem z jodłą. W połowie wątku ktoś pytał o to, ale temat się urwał (ktoś odpowiedział, że to może być brak wody, ale nie widzę dalszego ciągu). Próbuję więc tym razem ja, bo coś się z jodłą dzieje.

Żółką (w zasadzie rdzewieją) końcówki igieł (najczęściej nowych).

Sprawdziłem wilgotność: dość spora.
PH: 2-3.
Proszę o pomoc.

Zaznaczę, że zauważyłem to tuż po stwierdzeniu, że moje sosny zaatakowały mszyce, ale mimo wszystko tego nie łączę, bo na jodle nie widać żadnych szkodników. To białe, to kwiatki, które spadły podczas robienia zdjęć!

Gardenarium 07:36, 30 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ph 2-3 ? Za niska. Takie pH to ma kwas żołądkowy i sok z cytryny. Ocet ma prawie 3.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 09:22, 30 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Marcin_pacyna

Jak napisała Szefowa. Przy tak niskim pH występuje głód fizjologiczny, czyli niemożność pobierania fosforu, potasu, a szczególnie magnezu i wapnia oraz kilku mikroskładników niezbędnych do wytwarzania niektórychn fitohormonów.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
marcin_pacyna 09:59, 30 maj 2016

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 131
Szefowo, Mazan - dziękuję. Jak zwiększyć to PH? Na forum znalazłem tylko wątek dotyczący trawnika po wpisaniu "PH" do wyszukiwarki, a w googlu społeczność internetowa skupia się na zmianie PH przy marihuanie
Wklejam jeszcze zdjęcie w powiększeniu. Dzisiejszy pomiar to potwierdza (wczoraj mierzyłem w nocy) - 2 pH.
Wiolka5_7 15:13, 30 maj 2016


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Ja też miałam przysuszone młode igły i okazało sie że jodła miała za sucho.Podlałam ją kilkakrotnie i jodła odzyła.Teraz nie zapominam o podlewaniu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
marcin_pacyna 15:17, 30 maj 2016

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 131
Wiolka5_7 napisał(a)
Ja też miałam przysuszone młode igły i okazało sie że jodła miała za sucho.Podlałam ją kilkakrotnie i jodła odzyła.Teraz nie zapominam o podlewaniu


Tak, jak napisałem, gleba jest bardzo wilgotna, więc to nie to. Mam fioła na punkcie podlewania, więc od razu to wykluczyłem, ale niskie PH mnie zaniepokoiło. Pytałem dzisiaj żony, czy pamięta, kto ją sadził i wyszło na to, że ona. Dała tam zwykłą ziemię i widać efekty. Ja jak sadzę nawet małego iglaka, to w dużym promieniu wymieniam całą ziemię, bo generalnie u mnie jest kiepska gleba.

Zastanawiam się tylko czy lepiej ją wyciągnąć i wymienić ziemię, czy lepiej zakwasić.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies