Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 11:34, 09 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5358
edi75 napisał(a)
Anetka fajne zmiany się szykują
Czarny kolor mega.


Najbardziej szkoda mi wyrzucania roślin, ale ich wygląd pozostawia wiele do życzenia.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Makao 11:44, 09 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Będzie szaleństwo i to zdecydowanie na plus
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
LIDKA 12:13, 09 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Wiaan napisał(a)
Lidka jeśli rabata będzie w środku, wówczas zostaną wąskie pasy do podlewania. Twoje zraszacze mają duży zasięg i nimi tego nie osiągniesz, zalewanie rabat to najgorsze co może dla nich być.
U mnie zmieniłam po prostu zraszacze na takie, które mają mniejszy zasięg, albo są dolewające. Jeśli było gdzieś potrzeba kawałek przenieść to przenieśliśmy, mam w jednym miejscu tylko z jednej strony i trawnik jest piękny, tam mam właśnie wąsko. Mam też owszem sytuację dolewania na rabatę różaną, ale robię to zawsze rano o 5.00 i nic się nie dzieje, bo kroplująca to słabizna dla takich krzaków i nie muszę latać ze sznurem
Donice-klomby też dostają ze zraszaczy i też im dobrze, nie mam wyjścia


Anetka dziękuję za odpowiedż.
Chce włąsnie uniknąć lania po całej rabacie. Jak doleje troche z brzegu rabat to chyba do przeżycia.
Myślę wymienić te zraszacze albo spradze na ile zasięg można skócić /wyregulować. wg mnie 4 trzeba dłożyć.
Zrobiłam odręczny szkic i prosze zerknij u mnie i doradź. A tak ogólnie to w pracy jestem.
Robota sie przesuneła o 2 tyg ok i tak myślę aż mi czszka dymi
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wiaan 14:14, 09 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5358
Lidka woobrażam sobie, że cały czas myśłisz, znam to zobaczę co narysowałaś.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:14, 09 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5358
Makao napisał(a)
Będzie szaleństwo i to zdecydowanie na plus


Dobrze to ujęłaś
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 17:15, 09 maj 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20647
Też dziś wpadłam na szalony pomysł
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 21:37, 09 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5358
Wiolka5_7 napisał(a)
Też dziś wpadłam na szalony pomysł


Przed cgwilą czytałam u Ciebie Szalona, przyznaję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 21:52, 09 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5358
Oswoiłam się z myślą metamorfozy i nie mogę się doczekać. W duchu sobie myślę, że nie ma tego złego bo mi tuje akurat w tym miejscu zgrzytały Zresztą jak żyć bez zmian w ogrodzie
Ja już mam plan i tak wygląda:
Wykopiemy tuje może jak najszybciej, pomalujemy płot. Przerobię sobie ziemię z dobrociami pod cisy, wykopię wszystkie tulipany, które tam rosną i zostawię do jesieni. Będę polować na ładne cisy. Teraz trawy szybko rosną więc nie będzie łyso, zwłaszcza na nowym płocie Tak w ogóle nie wiem czy wiecie, ale ten płot nie jest zbyt piękny, bo to tył płotu sąsiada i mam nadzieję, że ten ciemny kolor nie uwidoczni krzywizn aż tak bardzo.

W zależności od tego kiedy kupię cisy to będę sadzić. Może nawet jesienią. Co do traw tam rosnących przyda im się podział. Zostaną wykopane i zastanowię się czy nie zostawię po jednej lub dwóch po obu stronach, ale nie trzy bo jest za gęsto. Mam tam jeszcze jeden pomysł na tle żywopłotu cisowego, ale to niebawem Tutaj od razu mam do Was pytanie czy jest odmiana kosaćców, które nie lubią pełnego słońca? Elaborat mi wyszedł
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 22:08, 09 maj 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20647
Wiaan napisał(a)


Przed cgwilą czytałam u Ciebie Szalona, przyznaję


Rok temu też byłam szalona i warto było

Teraz też myślę, że nie będę żałować
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 22:10, 09 maj 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20647
Wiaan napisał(a)
Oswoiłam się z myślą metamorfozy i nie mogę się doczekać. W duchu sobie myślę, że nie ma tego złego bo mi tuje akurat w tym miejscu zgrzytały Zresztą jak żyć bez zmian w ogrodzie
Ja już mam plan i tak wygląda:
Wykopiemy tuje może jak najszybciej, pomalujemy płot. Przerobię sobie ziemię z dobrociami pod cisy, wykopię wszystkie tulipany, które tam rosną i zostawię do jesieni. Będę polować na ładne cisy. Teraz trawy szybko rosną więc nie będzie łyso, zwłaszcza na nowym płocie Tak w ogóle nie wiem czy wiecie, ale ten płot nie jest zbyt piękny, bo to tył płotu sąsiada i mam nadzieję, że ten ciemny kolor nie uwidoczni krzywizn aż tak bardzo.

W zależności od tego kiedy kupię cisy to będę sadzić. Może nawet jesienią. Co do traw tam rosnących przyda im się podział. Zostaną wykopane i zastanowię się czy nie zostawię po jednej lub dwóch po obu stronach, ale nie trzy bo jest za gęsto. Mam tam jeszcze jeden pomysł na tle żywopłotu cisowego, ale to niebawem Tutaj od razu mam do Was pytanie czy jest odmiana kosaćców, które nie lubią pełnego słońca? Elaborat mi wyszedł


Spontaniczne pomysły ,najlepsze! super! Piątka!
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies