Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u Mayi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u Mayi

Syla 17:43, 22 lut 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Sabinka napisał(a)
Dziekuje Danusiu. Tak wlasnie wyglada to na ten "typ" . Podoba mi sie jako zywoplot ale wlasnie przeczytalam ze trujacy i moze lepiej obejrze sie za czyms zimozielonym, ladnym, zywoplociastym ale nie trujacym )


Tak szczerze to bardzo duża ilość roślin ma właściwości trujące .......na ten przykład żywotnik zachodni (thuja occidentalis) jest jednym z najpopularniejszych w Polsce krzewów iglastych. Jako ciekawostkę i ostrzeżenie można potraktować fakt, iż jego szyszki i igły zawierają tujon. Związek chemiczny silnie drażniący błony śluzowe i skórę.
Jak by na to nie spojrzeć to każda roślina może być trująca i lecznicza zarazem
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Sabinka 17:46, 22 lut 2012

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Tak ale moze istnieja jakies ktore mniej truja? po co sie truc skoro mozna tego uniknac..tym bardziej ze dzieciaki zawsze swoj ciekawski nosek wepchaja tam gdzie zakazane...
____________________
Ogród u Mayi
Sabinka 22:30, 22 lut 2012

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
A co myslicie o świerku pospolitym (forma krzaczasta) na zywoplot...?
____________________
Ogród u Mayi
Sebek 22:32, 22 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Szczerze to nigdy nie widziałem takich świerków w żywopłocie...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sabinka 22:34, 22 lut 2012

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
albo o PICEA ABIES "CONICA" - świerk biały ''Conica''? Danusiu cos mozesz poradzic?
Dziekuje
____________________
Ogród u Mayi
Sabinka 22:35, 22 lut 2012

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Sebek..ja tez nie
____________________
Ogród u Mayi
Syla 14:34, 23 lut 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Sabinka napisał(a)
albo o PICEA ABIES "CONICA" - świerk biały ''Conica''? Danusiu cos mozesz poradzic?
Dziekuje


Ten napewno nie na żywopłot ...... Ja w swoim ogrodzie mam zaplanowane , częściowo posadzone szpalery świerków serbskich , które można ciąć i trzymać w ryzach, choiny kanadyjskie , thuję Smaragd i nie tylką tę , będę również sadziła cisy ale Ty ich nie chcesz ..... Większość roślin można użyć na żywopłoty formowane ale nie wiem, które podobają się Tobie. Szpalerki można sobie urozmaicać kolorem lub formą roślin .......
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 17:12, 23 lut 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ta strona jest mocno naświetlona ???
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 17:24, 23 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam szpalery ze świerków serbskich, możesz je też posadzić. Będą lepsze niż zwykłe świerki.
Fajna jest Thuja plicata "Kórnik" albo Thuja "Aureospicata".

Posadź jeszcze buki lub graby na zamianę z iglastymi.

Conica nadaje się na solitery, do wrzosowisk, ale na żywopłot nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sabinka 17:27, 23 lut 2012

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Sylwus: ta strona jest naswietlona gdzies od godziny 14.30 -15.00 (moge sie mylic kilka minut) ale ogolnie w tych godzinach slonce jest po tej stronie. Powiedzialabym tak, jak jest upal no to daje popalic, a jak nie takie lekkie slonko to spokojnie sie da wytrzymac.

Danusiu : juz sie doksztalcam i sprawdzam wszystkie nazwy Dziekuje za propozycje !
____________________
Ogród u Mayi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies