Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u Mayi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u Mayi

Sabinka 11:39, 27 lut 2012

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Syla napisał(a)
Narysowałam linie na Twoim rysunku .... coś takiego ???



Lini mi sie bardzo podobaja!
Tam w lewym rogu jest hustawka i raczej przez najblizsze lata jej nie rusze bo Maya mala, trzeba moze przesunac to koeczko..?Co o tym myslisz?

A to w okol "wiezyczki" to jest taki odstep od murow? -->pytanko do Twojego M. - jak to sie robi...ubijasz ziemie, kraweznik i posypujesz kamyczkami???dziekuje za info
Pytam bo moj M. jest noga w tym wszystkim i jak sie sama nie dowiem to on napewno nie pomoze.. :/
____________________
Ogród u Mayi
Syla 17:38, 27 lut 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
To kółko to przykładowy żwirek na którym może stać huśtawka , lub jeśli nie żwirek to zostawisz trawę. Tak czy owak rabata w tym miejscu nie musi zmieniać kształtu .....

Jeśli chodzi o odstęp od wieżyczki , to tak sobie pomyślałam o przejściu na taras właśnie tą trasą, np wysypanym żwirkiem lub ułożoną kostką ponieważ chyba metr (?) od budynku zaczyna się spadek tarasu. Jest to miejsce również nasłonecznione i można pociągnąć na skosie terenu lawendę (lilla kolor po prawej stronie od wieżyczki )

Krawężniki będą potrzebne przy układaniu kostki choć nie zawsze konieczne. Są osoby które nie preferują krawężników .....Natomiast wzdłóż wieżyczki to by się przydały ze względu na spadek terenu opodal........

Co do układania kostki to recepta jest taka : Tam gdzie samochody korzystają to warstwa 50-60 cm
a gdzie się spaceruje wystarczy 30cm tłuczeń 0-16mm lub żwirek 0-16mm (granulacja) a pod samą kostką wysiewka z piasku ok 1 cm z drobnego piasku ...... Każda warstwa ubijana specjalnym urządzeniem ....


____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 17:44, 27 lut 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Krawężniki układa się na półsuchym betonie przed ułożeniem kostki
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Sabinka 20:12, 27 lut 2012

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
DZIEKUJE BARDZO
Bede cwiczyc napewno
____________________
Ogród u Mayi
Syla 20:20, 27 lut 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Sabinka napisał(a)
DZIEKUJE BARDZO
Bede cwiczyc napewno


Nie żartuj , sama będziesz kostkę układała ???
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Sabinka 20:22, 27 lut 2012

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
co moge to sama robie...jak juz bede widziec ze kiepsko mi idzie to bede wzywac meza, ale kiepsko to widze bo nie ma go calymi dniami a weekendy sa ciezkie do motywacji...wiec zobaczymy. Sprobuje sama, o tyle zdobede nowy fach.... beton krecic potrafie...
____________________
Ogród u Mayi
Joanka 20:36, 27 lut 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Zuch dziewczynka, ta nasza Sabinka
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Syla 21:21, 27 lut 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Jestem w szoku ..... dziewczyno ..... to chociaż zacznij od wysypywania żwiru ..... Zrobisz z siebie kalekę .... Co jak co ale to nie dla Ciebie praca !
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Sabinka 21:56, 27 lut 2012

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Dziekuje Joasiu, przyznam ze nie latwo.

Wiem Sylwus, ale nie w takim tempie moze cos dopiero sie zacznie w przyszlym roku...moze zacznie, przynajmniej sama pojde tyle ile moge do przodu. Wiem ale nie uwierzycie przezucilam na lopacie caly wielki bak zwiru sama...tam chyba jest 1m3 w takim worze...w 2godziny (bo tylko wtedy Maya spala i moglam to zrobic) inaczej mozesz sie prosic...!
Mialam za swoje , powiesz ale z ciebie wariatka...no trudno inaczej do dzis ten zwir by siedzial na tarasie...ehhhhh no tak czasami jest!
Zwolnilam...i napewno wszystkiego sama nie zrobie, ale tyle ile bede mogla! Nie bede przeginac bo potem place slona cene! Sama wiesz jak to jest z kregoslupem...
____________________
Ogród u Mayi
Syla 22:11, 27 lut 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Dokładnie wiem i dlatego ostrzegam .... intensywną pracę odchorowałam . Po malutku małymi porcjami i bez pośpiechu tak będzie u mnie w tym sezonie
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies