Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z fortepianem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z fortepianem

sylwia_slomc... 14:32, 31 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81586
No pięknie psze Panią Prusznik to moje marzenie niespełnione Nie wiesz przypadkiem jak się go rozmnaża, nie dałoby rady ukorzenić gałązki?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgaCzek 16:03, 31 maj 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
No właśnie muszę się popytać - bo juz raz próbowałam go ukorzenić i nie wyszło. W tym roku spróbuję kolejny raz. Może tym razem się uda. Mogę Ci wysłać szczepki jak przekwitnie tylko nie msm pojęcia jsk to zrobić by przetrwały. Chyba ze w tym roku mi sie uda ukorzenić to wyślę sadzonki
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 21:00, 31 maj 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Próbowałam ukorzeniać sadzonki półzdrewniałe a teraz przeczytałam ze podobno szybko ukorzenienia się sadzonki zielne dwuwęzłowe- spróbuję dla was poukorzeniać - tylko musi przestać kwitnąć bo póki co na każdej końcówce jest kwiatek.


I na dokładkę Clematis - brzydki był w zeszłym roku i posadziłam go za pierisem przy śmietniku ( tak wiem okrutna jestem) i okazało się że to jest najlepsze miejsce na clematisy - ściana grzeje i trzyma wodę, pieris osłania i chroni i efekt w tym roku boski, szkoda tylko, że kwiaty z czasem bledną


____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
sylwia_slomc... 21:07, 31 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81586
No pięknie zakwitł clematis miejsce trafione trzymam kciuki za ukorzenianie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgaCzek 18:57, 03 cze 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Uszczknęłam kilka takich świeżutkich dwuwęzłowych sadzonek i wsadziłam do wody, kolejne pójdą bezpośrednio do ziemi a kilka większych znów do wody- ciekawa jestem czy tym razem Prusznik będzie współpracował muszę przyznać, że lubię się bawić w takie eksperymenty muszę kupić tylko ukorzeniacz do sadzonek niezdrewniałych, bo mam tylko taki do półzdrewniałych. Kciuki się przydadzą
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 21:13, 03 cze 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
To jeszcze na koniec ogród (a raczej trawnik) zachodzącego słońca



Z przyczyn oczywistych ta cześć ogrodu należy do wyjątkowo żywej 2 - latki i przez pewien czas tak pozostanie, ale docelowo trawnika z roku na rok pewnie będzie coraz mniej


Jak kupowałam martagony, to w opakowaniach znalazłam dwie malutkie cebulki - nie byłam pewna, czy to nie jakieś inne ale posadziłam na tarasie w donicach, by wiedzieć czy coś z nich będzie - obydwie wypuściły listki i juz wiem, że to kolejne nieplanowane martagony - bardzo się cieszę z takich gratisów

Za to te kupione cebule martagonow ( wielkości xxxl) mnie zaskoczyły - z niektórych wyrosły 3 pędy. Nawet nie wiedziałam ze to możliwe. Na razie wszystko idzie fajnie


Jedyne co to w szklarni pomidorki maja póki co mikro owoce a z tych samych sadzonek u znajomego pomidorki są wielkości jaka kurzego - jednak szklarnia postawiona przy drewutni to niensjlepszy pomysł - chyba za mało światła tam jest.

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
sylwia_slomc... 21:23, 03 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81586
Za siatka jest jakiś większy zbiornik wodny?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgaCzek 22:22, 03 cze 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Tak to teren sportowo-rekreacyjny Mierzynianka z zarybionym stawem, kaczkami, łyskami i łabędziami dla tego widoku kupiliśmy działkę i dręczyliśmy właścicieli ziemi prawie rok ale się udało. W sumie to dość ciekawa historia - będąc na spacerze zobaczyliśmy tą ziemię i nas zauroczyła i od tego momentu postanowiliśmy się budować. Poszliśmy do znajomych którzy znają Mierzyn jak własną kieszeń (Mierzyn przez wiele osób traktowany jest jak dzielnica Szczecina i w sumie dużo osób myśli ze to dzielnica Szczecina ale tak na prawdę jest to wieś) powiedzieliśmy znajomym że myślimy o kupnie ziemi w Mierzynie - a Ci do nas „nasza znajoma ma taką fajną ziemię przy Mierzyniance” - chodziło dokładnie o tą ziemię, w której sie zakochsluśmy- no i nas zatkało - i jsk tu nie wierzyć w przeznaczenie? Ale tak łatwo nie było- wiele miesięcy trwało przekonanie właścicieli do sprzedaży a jak się zgodzili sprzedać to jeszcze kilka miesięcy zajęło przekonanie ich by ta ziemie nam sprzedali po cenie która byliśmy w stanie wygospodarować (ziemie w Mierzynie jednymi z najdroższych „w Szczecinie”). Mieliśmy ogromne szczęście.

Jutro poszukam zdjęć i wkleję



____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
sylwia_slomc... 22:28, 03 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81586
Fajna historia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgaCzek 16:43, 04 cze 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Teren za płotem wyglada tak:


Teren ten jest czynny od 9-21.00 jest na nim całodobowa ochrona wiec jest święty spokój. Nie ma drzew, wiec latem jest bardzo mało ludzi z uwagi na upał
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies