Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z fortepianem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z fortepianem

ElzbietaFranka 22:22, 06 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
AgaCzek napisał(a)
Teren za płotem wyglada tak:


Teren ten jest czynny od 9-21.00 jest na nim całodobowa ochrona wiec jest święty spokój. Nie ma drzew, wiec latem jest bardzo mało ludzi z uwagi na upał




Jednym słowem wygrałaś los na loterii działka z takim widokiem.
Jeżeli chodzi o drzewa wszystko do czasu. U nas w Wawie wszędzie drzewa sądzą każdy grajdołek, ulice, parki, osiedlowe uliczki gdzie się da tam wszystko obsadzone uważam, że bardzo dobrze. Przecudowne drogi nad morzem obsadzone lipami jak to mówią - jeszcze poniemieckie. Jedziesz jak w tunelu widać, że je tną od środka.

Agata sadz trawy za 2-3 lata też będziesz miała takie piękne. Zresztą masz pięknie, ale pewnie nie jedna trawę jeszcze można wepchnąć pomiędzy rośliny.
Urodzaj nie z tej ziemi ten pomidorek olbrzym
A ja wszystkim zazdroszczę pięknej szałwi a ja nie mogę się takiej doczekać miernoty u mnie rosną nawet nie pokazuje.
Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AgaCzek 22:42, 06 paź 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Na szczęście jeśli chodzi o drzewa tuz za naszym płotem to mamy wpływ na to co tam rośnie i wszystkie są niskie szczepione.

Jeśli chodzi i trawy to bardzo mi się podobają a z drugiej strony boje sie ich w ogrodzie. Póki co z traw mam tylko stipę, fireworks i hakonechloa i ice dance. Czyli niestety żadnych wyższych bo boje sie ze zagarną rabatę i nie będę sie ich mogła pozbyć muszę sie jeszcze duuuzo nauczyć

Poki co z szalwiami to ja akurat walczę - tzw klęska urodzaju - ma to swoje wady - rozsiewają sie wszędzie i baaardzo ciężko się je wyrywa- ale w miejscu dla nich przeznaczonym rzeczywiście fajnie wyglądają
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
sylwia_slomc... 22:43, 06 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
AgaCzek napisał(a)
W końcu mały postęp: 4 szczepki prusznika od 1,5 miesiąca nie padły - chyba będzie pierwszy sukces rozmnożenia tego niebieskiego drania. Próbuje od zeszłego roku i widzę że szczepki muszę pobierać późnym latem lub jesienią. W tym roku „bawiłam się” od wczesnej wiosny i wszystko schło i padało.

Dwie szczepki przy wykałaczce maja ponad 1,5 miesiąca i wypuszczają listki. Pozostałe dwie są młodsze.

Jupiiiii
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 23:00, 06 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Tfu tfu, aby nie za peszyc
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AgaCzek 08:56, 07 paź 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Zrobię jeszcze ze 2 doniczki szczepek by na pewno na wiosne było co rozdawać
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
popcorn 09:08, 07 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Agata, bardzo ładnie masz I jeszcze tak fajnie zagospodarowane za płotem! Super

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
AgaCzek 20:38, 08 paź 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Wielkie dzięki!

Powiem wam tylko, że moja jukka czy agawa czy co to tam jest oszalała i stwierdziła że zakwitnie. Mam nadzieje, że to nie jest ta roślina co pada po kwitnieniu bo mdłych agawek na razie nie wyprodukowała
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 23:25, 13 paź 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
W końcu znalazłam nazwę mojego kolczastego dziwadła to jednak jukka.
Yucca gloriosa variegata

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
anpi 11:53, 15 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
Witam!
Twój prósznik jest zachwycający!
Mój ma dwa latka, ale maleństwo jeszcze w porównaniu do Twojego. Muszę odnaleźć nazwę,bo mój chyba jaśniejsze ma kwiaty. Ale jeżeli ma być taki wielki, to za mało mu miejsca zapewniłam
Ta juka teraz w październiku szykuje się do kwitnienia?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
ElzbietaFranka 12:35, 15 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Juka piekna.
Właśnie w zeszłym roku chyba nawet pokazywałam na moim wątku o tej porze kwitła taka sama u nas przy kościele. Pójdę dzisiaj to popatrzę co z nią. Chociaż nie kwitnie na tej samej rozecie. Wypuszcza nowe.
Jak przekwitnie trzeba ją usunąć żeby nie obciążała korzenia i wypuściła od korzenia nowe usuwasz tylko rozetę górkę korzenia nie. Mozesz to zrobić wiosna.
Chętnie bym się zapisała na rozdawnictwo, ale u mnie klimat dosyć ostry wiatry mroźne, chyba, że na osiedlu w za uszy.


Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies