Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Polecane drzewa i krzewy liściaste

Pokaż wątki Pokaż posty

Polecane drzewa i krzewy liściaste

Gardenarium 11:52, 29 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co do uprawy - nie ma szczególnych wymagań bo to ogrodowy chwast.
Sadzenie zwykłych klonów jesionolistnych powinno być prawnie zabronione, bo to wyjątkowo paskudne drzewa. Odmiany pstre, mnie się przestały podobać. Ale to tylko moje zdanie, przecież każdemu może się podobać co innego.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mangaa 09:30, 13 maj 2018

Dołączył: 03 paź 2017
Posty: 44
Mam pytanie do naszych specjalistów, co polecacie wokół tarasu od strony południowej ?
Rozważam drzewka na pniu by dały odrobinę cienia - myślałam o klonie lub platanie. Co lepsze?

W jakiej rozstawie sadzić? zależy mi by się złączyły ale niezbyt mocno, żeby nadal pokrój był kulisty.
Czy trzeba formować koronę?

A drugie pytanie ..
Chciałabym osłonić się od sąsiada, ma posadzone z drugiej strony ogrodzenia panelowego tuje, ale sa to maleństwa - zanim urosną trochę lat minie.

Myślałam o winobluszczu ale poczytałam trochę na jego temat i byłoby to zbyt ekspansywne bo chodzi w sumie o 3m płotu tylko.

Moze jest coś ciekawego pnącego, nie tak ekspansywnego?
Idealnie byłoby gdyby to była również roślina użytkowa... Bo to w części użytkowej ogrodu.
Myślałam by posadzić tam krzewy rosa rugosa, le nie wiem cyz tak szybko zakryje.

Macie jakiś pomysł?
Iwona100 13:45, 24 cze 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Dla Izy - klon Drummondii.



____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Ilona 17:33, 02 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 30
Poszukuję drzewa, które swoim pokrojem i wymaganiami będzie podobne do śliwy Nigra, ale z zielonymi liśćmi. Czy możecie coś zaproponować?
____________________
Gardenarium 17:39, 02 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ŚLiwa wiśniowa może mieć rózny pokrój, może być wielopniowym drzewkiem, ale też mieć okazałą koronę na wysokim pniu Pytanie jest nieprecyzyjne bo nie wiadomo o jaki kształt drzewa chodzi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ilona 19:32, 02 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 30
Danusiu, zależy mi na drzewku jednopiennym, z rozłożystą koroną. Które nie zrzuca liści zbyt wcześnie. Nigra na wysokim pniu byłaby idealna, ale nie chcę ciemnych liści.
____________________
Gardenarium 07:37, 03 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem. Żadne drzewo o takim pokroju nie trzyma liści tak długo, jak śliwa wiśniowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ilona 07:50, 03 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 30
Ok, a gdyby już nie patrzeć na to zrzucenie liści, to jakie drzewo byloby najbliższe Śliwie wiśniowej Nigra?
____________________
Gardenarium 07:53, 03 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lipa, grab. Ale wszystkie będą rosły większe niż śliwa.

Grusza ozdobna Pyrus calleryana 'Chanticleer', grusza drobnoowocowa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ilona 08:27, 03 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 30
Dziękuję Danusiu za szybką odpowiedź!
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies