Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Drzewa i krzewy liściaste - gatunki niepolecane

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewa i krzewy liściaste - gatunki niepolecane

paola1a 20:11, 10 mar 2013

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
A ja się właśnie dowiedziałam, że mam aralię japońską i na dodatek już wiem, że będzie z nią problem. Odrostów rzeczywiście pełno i wyłążą nawet w szczelinach po betonie. W lecie mi się podoba ale wiosną puszcza liscie późno, jesienią szybko gubi i to razem z gałęziami a w zimie w ogóle łysa. Ja to drzewko już przejęłam razem z ogrodem ale chcę się pozbyć ( mam takie średniej wielkości) tym bardziej że to nad stawem i jego gałęzie tam wpadają, choć z drugiej strony daje w lecie fajny cień
____________________
Prostokątna rabata
Dasia 22:32, 10 mar 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Danusia, nie pozostawiasz złudzeń, przekonałaś mnie.
____________________
Biały domek pod lasem
Artur321 16:48, 13 mar 2013

Dołączył: 10 mar 2013
Posty: 81
Ja nie polecam tawuły wierzbolistnej, daje niesamowicie dużo odrostów korzeniowych, a poza tym nie jest zbyt atrakcyjna, bo lubi kwitnąć krótkimi okresami.
____________________
u Artura w ogrodzie
gleameil 13:57, 12 maj 2013


Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 32
Odnośnie roślin dających silne odrosty korzeniowe mam orszelinę Pink Spire. Z tych pozycji, które były wymienione w wątku mam rokitnika (jednak posadzony jest w lasku za podwórkiem) i wierzbę Iwa. Sam z kolei nie lubię thuji! Od nich zaczynaliśmy urządzanie ogrodu - standardowo jako żywopłot. Na szczęście mamy je tylko po jednej stronie na długości ok. 30 metrów, do tego thuje są żółte i zielone, tak ze nie jest jeszcze typowo jak na cmentarzu. Thuje powinny być w iglastych, ale zacząłem od liściastych
____________________
Babka 23:05, 24 maj 2013

Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 52
moni napisał(a)
dodałabym jescze paulovinię puszystą.

mam znajomego , który tnie paulownię każdej wiosny przy ziemi i jest piękna....w jedym sezonie wyrasta na ok.3 m!
Znam też miesjce w mojej okolicy, gdzie paulownia rośnie jako drzewo, przepiękna jest....u nas nie przeżyła zimy,i traktuję to jako sobistą porażkę...

Klon jesionolistny - miałam w poprzednim ogrodzie - jeden wielki koszmar ( z ulicy Wiązów );
chwast potworny, nie lubię i nikomu bym nie poleciła....
____________________
Glina,słońce,wiatr-mały ogódek w trudnych warunkach
Viola 21:27, 18 wrz 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
O! tyle niepochlebnych opinii o klonach! Dzisiaj w szkółce widziałam klon ściętolistny - spodobał mi się. Zamierzałam go kupić. Czy też odradzilibyście?
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Gardenarium 19:26, 23 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niepochlebne opinie są o klonach jesionolistnych, a nie o klonach ogólnie. Ten klon ściętolistny to prawdziwy rarytas i polecam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Viola 20:43, 23 wrz 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
O to super. Dziękuję za odpowiedź. Bardzo spodobał mi się ten klon. W takim razie już szykuję miejsce na niego w moim ogrodzie.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Marcin89 17:15, 04 lis 2013


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2352
Ja zastanawiam się nad robinią akacjową 'Umbraculifera'. Ma ciekawy pokrój i doskonale nadaje się do obsadzania alejek i ulic. Ma małe wymagania i długo utrzymuje liście jesienią.

Wady: brak kwiatów, cała masa drobnych liści do sprzątnięcia i co chyba najgorszej to odrosty korzeniowe - wydaje mi się, że ma ich mniej niż typowy gatunek. Ale jak już się pojawią to jest problem.
Liście ma zielone - czyli niezbyt ciekawe. Jest dużo więcej drzew o kulistej koronie i kolorowych liściach.

Osobiście nie posadził bym jej u siebie w ogrodzie, w mieście - prędzej.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Debra 17:40, 04 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
rispetto napisał(a)
J
Do grona roślin niepolecanych dodałbym rokitnika zwyczajnego. Jedyne, do czego tak naprawdę się nadaje to obsadzanie skarp. Posiada bardzo ekspansywne korzenie, odrosty ma gorsze niż sumak, do tego bardzo długie i ostre kolce. Kilka razy pracę przy nim przypłaciłem ostrymi zadrapaniami w pobliżu oczu i poszedł pod siekierę. Z korzeniami jeszcze dwa sezony walczyłem.


Mam i Sumaka i Rokitnika
Oba wymagają jednego - pozostawienia w spokoju, wtedy nie ma odrostów.
Jakiekolwiek cięcie Rokitnika spowoduje właśnie odrosty. Nieciety odrostów nie daje, szczególnie jesli rosnie w niezbyt dobrej, gliniastej ziemi.
A zdobi bardzo.
Kolce to ma chyba 50% roslin )))
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies