Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Drzewa i krzewy liściaste - gatunki niepolecane

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewa i krzewy liściaste - gatunki niepolecane

finka 10:13, 10 wrz 2015


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
blackstork napisał(a)


Ja właśnie też chciałem zasadzić robinię akcjową, ale właśnie przeczytałem ten wpis i zastanawiam się, co można posadzić zamiast?


Posadź Surmię bignoniową 'Nana' - płaskokulista korona
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Karol99 21:27, 11 wrz 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
A najlepiej to posadz klona pospolitego odm. Globosum. Bezproblemowy, a katalpa moze przemarzać.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
kamil_woszuk 16:47, 11 mar 2016

Dołączył: 01 mar 2016
Posty: 17
Dasia napisał(a)
A są jakieś sposoby na okiełznanie rokitnika? Komuś się to udało?


-wystarczy fragment beczki wkopać i problemu z rozłogami na długie lata nie ma.
kamil_woszuk 16:51, 11 mar 2016

Dołączył: 01 mar 2016
Posty: 17
Pszczelarnia napisał(a)
Jesiony - nie grzeszą urodą: późno puszczają liście, zaraz po przymrozkach na raz zrzucają, nie zdążą się przebarwić, wysuszają otoczenie, pokrój pozostawia wiele do życzenia choć to rodzime drzewa a drewno ich drogocenne.


Nasz rodzimy jesion wyniosły nie przebarwia liści jesienią natomiast jesion pensylwański jesienią jest żółty.

Kiedyś w Lublinie na końcu ulicy Mełgiewskiej(na samej granicy miasta) rósł jesion wyniosły odmianie o białym obrzeżeniu liści
inka74 22:51, 22 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Mam sumaka od 4 lat i nigdy nie miał odrostów. Być może jeszcze mnie to czeka ale ja go nie tnę.Może jest to z tym związanie. Do jego zalet zaliczyłabym piękne przebarwienia jesienne. Wady - U mnie ich jeszcze nie pokazał.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Toszka 08:12, 23 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Inka74, po czterech latach mozna bylinę oceniać, drzewo najprędzej po 10.

Miałam sumaka, którego "dzieci" ochoczo, masowo wyrastały u sąsiada...
u nas nie było widać, bo nieświadomie usuwaliśmy kosząc trawę wokół
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
basia3 14:14, 27 maj 2016


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
inka74 napisał(a)
Mam sumaka od 4 lat i nigdy nie miał odrostów. Być może jeszcze mnie to czeka ale ja go nie tnę.Może jest to z tym związanie. Do jego zalet zaliczyłabym piękne przebarwienia jesienne. Wady - U mnie ich jeszcze nie pokazał.



Masz ogromne szczęście u mojego sąsiada rośnie sumak i również przerasta do sąsiadów, jakaś masakra, odradzam to drzewo wszystkim. Może u ciebie jeszcze młode cztery lata to bardzo mało, poczekaj może już niedługo powychodzą. Zdjęcie zrobie dla dowodu.
____________________
JEST DOBRZE :D
Gardenarium 17:41, 27 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Okropieństwo, rośnie naprzeciwko mojej furtki, a mogłoby rosnąć coś ładniejszego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MariooT 14:20, 20 wrz 2016

Dołączył: 02 gru 2015
Posty: 4
Witam,
Nie powinno się sadzić w ogrodzie wszelakich gatunków inwazyjnych ze względu, że zagrażają naszym rodzimym roślinom.
I np. wspomniany już wcześniej klon jesionolistny oraz dąb czerwony do takich należą.

http://www.e-biotechnologia.pl/Artykuly/Rosliny-inwazyjne/
____________________
makadamia 15:44, 13 paź 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Sumaka można sadzić tylko nie można z nim nic robić. Ani przycinać gałęzi ani grzebać w korzeniach, bo to pobudza odrosty. posadzić w trawniku na słonecznym miejscu i zostawić w spokoju. Powinien wtedy wyrosnąć w zgrabne drzewko o kopulastej koronie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies